Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu a USB  (Přečteno 1617 krát)

Kedrigern

Lubuntu a USB
« kdy: 22 Srpna 2010, 14:39:17 »
Nainstaloval jsem Lubuntu na ACER Aspire Revo (např http://www.alza.cz/acer-aspire-revo-r3610-d163731.htm ). Většina věcí už běhá dobře, ale mám problém s automountem usb - res. občas se žádný neprovede. Někdy po restartu PC nevidí tiskárnu, myš ani klávesnici, vše stačí vyndat a zandat zpět do USB a jede to.

Nic takového jsem nezaznamenal u Ubuntu, kde jsem dal normálně: sudo apt-get install lubuntu-desktop.

Tuší někdo jaká přesně komponenta mountování usb v Lubuntu zařizuje? Popřípadě nějaký rozumný příkaz (typu mountall).

Je mi jasné, že by to stačilo přeinstalovat na Ubuntu a pak z něj udělat Lubuntu, ale to se mi úplně nechce.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Lubuntu a USB
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2010, 21:29:46 »
Lenivec jeden...prejdi radsej na Arch...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kedrigern

Re: Lubuntu a USB
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2010, 15:17:22 »
Lenivec jeden...prejdi radsej na Arch...
Jak jsem řekl, já to umím vyřešit, ale  toto není můj počítač. Má ho někdo nainstalovaný a toto je jediný problém. A zároveň je tam požadavek datové schránky (jaká je podpora v Archu?).

Kedrigern

Re: Lubuntu a USB
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2010, 13:34:01 »
Tak na to USB pomohlo toto:
http://newyork.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1439443
čili jsem dal dop init skriptu ( /etc/rc.local ):
Kód: [Vybrat]
modprobe -r usbhid && modprobe usbhid

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Lubuntu a USB
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2010, 14:25:53 »
Myslím, že tohle je záležitost HAL a Udev. Tímto směrem by se mělo ubírat tvé snažení. Myslím, že Ubuntu HAL již nepoužívá, ale některé programy (např. Thunar, PCManFM) jej vyžadují. Možná na to soudruzi z Lubuntu zapomněli.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.