Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Onibo converter - moj projekt  (Přečteno 1447 krát)

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Onibo converter - moj projekt
« kdy: 22 Srpna 2010, 16:36:53 »
Rozhodol som sa touto cestou poukazat na svoj projekt: http://martinweb.yweb.sk/category/onibo-converter/

Ide o konvertor videa využívajúci gtk a ffmpeg ktorý je integrovaný v projekte.

Projekt bol testovaný na Ubuntu 10.04 64 bit verzii. 32 bit verzia nebola riadne odskusana.

Rád by som bol, keby ste mi pomohli zlepšiť tento projekt pripomienkami poprípade na zlepšenei, opravy a uploadom profil ktoré si vytvoríte pre svoje zariadenia.

Dakujem

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Onibo converter - moj projekt
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2010, 23:21:59 »
Ak sa najdu nejaky testery, zostrojil som deb baliky pre 32 a 64 bit PC pre Ubuntu 10.04 viz: http://martinweb.yweb.sk/2010/08/24/onibo-converter-0-2-2/

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Onibo converter - moj projekt
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2010, 23:50:02 »
akurat som z jedneho koncertu [mkv] potreboval vytiahnut audio a vsetko prebehlo v poriadku bez padu :) [instalovane z deb balika, debian testing 32b] inac vyzera to velmi pouzitelne, prehladne a so vsetkymi beznymi nastaveniami, na rychlu konverziu [vytvorene profily] uplne idealne..zatial nemam co vytknut, takze len pochvala a k+ B)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Onibo converter - moj projekt
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2010, 00:54:26 »
...ffmpeg ktorý je integrovaný v projekte. ...
to vidim jako docela zasadni problem... dokud to neodstranis tak to do zadne distribuce nedostanes ani kdyby ses rozkrajel
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re: Onibo converter - moj projekt
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2010, 06:56:13 »
Je zrejme pravda, co pise MacHala, ale jsem na druhou stranu rad, ze mi to nezmrvi ffmpeg, ktery pouzivaji jine aplikace. Kvuli tomuto poradne nefunguje Winff a radsi jsem presel na Mobile Media Converter, ktery ho ma take schovany v sobe. Pro mne jako svatecniho "convertera" zatim chybi vic prednastavenych profilu. Sam ani nevim, jak bych je vytvoril. Je to ale jiste vec dalsich verzi. Osobne nekonvertuji soubory pro mala zarizeni, ale treba .mov do .mpeg, .avi apod. typu DVD s bitratem kolem 6-8000 kb/s. Nejake prednastavene bych v nabidce Start privital. Je jasne, ze ve videu a audiu jde zatim mpeg4 nastavit. No a pak samozrejme cestinu, s ni bych mohl pomoci. Jinak je super, jak je GUI rychle. Konecne neco, co zapada do Gnome/Ubuntu. P.

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Onibo converter - moj projekt
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2010, 15:46:05 »
ffmpeg nechcem oddelovat, pretoze ten co je v prjekte je skompilovany so spravnymi parametrami, su tam patche ktore potrebujem a nemusim sa bat ze to bude inak.
Jedine ak by som spravil balicek ktory sa bude volat inak ako ffmpeg alebu bude ho obsahovat, ale to iba v pripade tvorby repozitator.
Tvorba profilou: Nastavis si parametre ake ti vyhovuju a das menu -> Profil -> save profil, potom ho mozes vyexportovat
Viac prednastavenych profilou snad ziskam od testerov, alebo pohladam na nete.
Casom sa chystam na video navod ale chcem pridat este par moznosti ako orezat, skratit atd.

Mobile Media Converter je fajn ale sa mi zda ze len pre 32 bit :(

A s dostavanim do distribucie sa nehrniem, som len student co sa uci programovat a to sa da najlepsie na projektoch.

Ale ako student som este neprisiel na to ako spravit aplikaciu, aby som ju mohol rozumne prekladat, snad pride casom.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.