Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]  (Přečteno 3179 krát)

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
takze dalsi krok k vyladeni ubuntu do pozadovaneho stavu:
protoze jsem nikde nenasel prehravac hudebnich formatu, ktery by umoznoval dodatecne natazeni dsp filtru [prosim nekamenovat za dsp, proste si chci upravit vysledny zvuk podle sveho...],vyresil jsem zakladni pozadavek na hudbu instalaci virtual boxu, pres nej nainstalil win xp a do nich posadil aimp2 s enhancerem0.17. vse pracuje k me spokojenosti, az na to, ze se obcas "trha" zvuk. neni to caste, ale stane se to. napada me, jestli neni nutne alokovat vice pameti ve virtualnich xp-ckach, pripadne primo v ubuntu, jinak mi to trhani nedava smysl... jde to? nebo je to necim jinym??
« Poslední změna: 25 Srpna 2010, 02:35:39 od rpet »
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2010, 17:25:15 »
Přidat učitě lze stačí upravit ve vlastnostech hostujících xp ve virtualboxu.. Kolik máš RAM v základu?

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk - VYRESENO
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2010, 19:28:46 »
na notesu je 1512MB, nechal jsem "virtualni" winxp system, at si resi vyrovnavaci pamet sam [misto defaultne nastaveneho] a zlepsilo se to, uvidim, jestli to bude stabilni i pri behu dalsich programu v ubuntu...
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2010, 20:19:23 »
Nezkoušel jsi třeba ten aimp2 rozchodit pod wine, možná by to bylo schůdnější řešení.
Podle wine db se zdá že běhá, ale nemám to odzkoušené.
Určitě by ti to ušetřilo systémové prostředky.  :)

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2010, 02:34:40 »
zkousel, a bylo to sileny, prakticky co pet vterin, to zasek, proto jsem to vzal pres vbox... je to trosku schizofrenni situace: s ubuntu jsem maximalne spokojeny, avsak vyvoj a  podpora multimedialniho software je fakt bidna, zrovna u tohoto segmentu se projevuje masovost woken - vyber je tak siroky, ze se uspokoji snad kazdej... miluju muziku [skoro jakoukoliv...] a chci mit moznost si ji vyladit podle sveho, proto enhancer... s eq by to slo taky, ale dost omezene...
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2010, 21:34:34 »
takze jsem to vyzkousel znova z jedny vody na cisto, tady je male how-to:

pokud z ajkychkoliv duvodu potrebujete rozchodit prehravac hudebnich souboru AIMP2 v distribuci 10.04 LTC, pak je nejlepsi nasledujici postup:

neinstalujte AIMP2 pod Wine. muze se vam stat, ze prehravac nevyda ani hlasku, vystup zvuku bude hluchy. osvedcilo se mi naistalovat VirtualBox OSE, do nej Win XP. zadne dodatecne servispacky, zadne dalsi aktualizace nejsou treba. vystup audia ve win musi byt nastaven na default, nikoliv na vystup zvuku systemu windows, jak je prednastaveno... nastavte prioritu procesu aplikace AIMP na High. po te zvyste virtualni pamet win xp na 1GB minimalne. doinstalace Enhanceru 017 do prostredi AIMP je trivialni, netreba popisovat... jeste zminim, ze k absolutni spokojenosti staci presunout hudebni soubory ze slozky, kterou pouzivate v ubuntu, do slozky, ktera je vytvorena pro windows ve virtual boxu [typicky Document and settings/user/hudba] - pokud nechate hudebni soubory v puvodni slozce pod ubuntu, aimp se k nim bude chovat jako k souborum tazenym pres sit. a to muze [a nemusi] nejake to "trhnuti" zpusobit.

po cele tehle estrade mam zvuk bez jedineho zaseknuti, cisty, vyladeny, s komfortnim prehravacem.

uz aby neco poradneho bylo i pro linux...
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2010, 01:20:32 »
takze jsem to vyzkousel znova z jedny vody na cisto, tady je male how-to:

pokud z ajkychkoliv duvodu potrebujete rozchodit prehravac hudebnich souboru AIMP2 v distribuci 10.04 LTC, pak je nejlepsi nasledujici postup:

neinstalujte AIMP2 pod Wine. muze se vam stat, ze prehravac nevyda ani hlasku, vystup zvuku bude hluchy. osvedcilo se mi naistalovat VirtualBox OSE, do nej Win XP. zadne dodatecne servispacky, zadne dalsi aktualizace nejsou treba. vystup audia ve win musi byt nastaven na default, nikoliv na vystup zvuku systemu windows, jak je prednastaveno... nastavte prioritu procesu aplikace AIMP na High. po te zvyste virtualni pamet win xp na 1GB minimalne. doinstalace Enhanceru 017 do prostredi AIMP je trivialni, netreba popisovat... jeste zminim, ze k absolutni spokojenosti staci presunout hudebni soubory ze slozky, kterou pouzivate v ubuntu, do slozky, ktera je vytvorena pro windows ve virtual boxu [typicky Document and settings/user/hudba] - pokud nechate hudebni soubory v puvodni slozce pod ubuntu, aimp se k nim bude chovat jako k souborum tazenym pres sit. a to muze [a nemusi] nejake to "trhnuti" zpusobit.

po cele tehle estrade mam zvuk bez jedineho zaseknuti, cisty, vyladeny, s komfortnim prehravacem.

uz aby neco poradneho bylo i pro linux...

Hm ja pouzivam pre Enhancer 017 Winamp cez Wine, zvuk ide ako pod Windows, a nemusim mat pusteny VirtualBox s 1GB Ram kvoli hudbe.
Inak smutne ze pod linux Enhanceru 017 nikto neportoval..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2010, 13:50:24 »
no, problem je v tom, ze winamp povazuju za nestastne reseny prehravac, maloktery software ma tak vysoke naroky na RAM, jako zrovna winamp... proto jsem se po dlouhych testech [pod win samozrejme] rozhodl prave pro aimp, ktery je velmi nenarocny... a i tento muj maly navod je urcen vyhradne pro implementaci aimp2 a enhanceru do prostredi ubuntu. vse ostatni selhalo...
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2010, 14:11:24 »
AIMP2 ve VirtualBoxu místo WinAmpu ve wine kvůli nárokům na RAM... proti gustu...

nehledáš něco jako tohle ?

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2010, 20:34:00 »
no, problem je v tom, ze winamp povazuju za nestastne reseny prehravac, maloktery software ma tak vysoke naroky na RAM, jako zrovna winamp... proto jsem se po dlouhych testech [pod win samozrejme] rozhodl prave pro aimp, ktery je velmi nenarocny... a i tento muj maly navod je urcen vyhradne pro implementaci aimp2 a enhanceru do prostredi ubuntu. vse ostatni selhalo...
No pri mojich 6GB ram na notase a 8GB na desktope su naroky na ram irelevantne :)
Ale aj tak winamp vo wine spotrebuje urcite menej ako Aimp s VirtualBoxom..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpna 2010, 20:36:46 »
AIMP2 ve VirtualBoxu místo WinAmpu ve wine kvůli nárokům na RAM... proti gustu...

nehledáš něco jako tohle ?
To vyzera zaujimavo, len skoda ze nie free.
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

rpet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2010, 13:43:03 »
AIMP2 ve VirtualBoxu místo WinAmpu ve wine kvůli nárokům na RAM... proti gustu...

nehledáš něco jako tohle ?
no, mozna by stalo za to to namerit. ja si myslim, ze winamp pod wine toho pozere vic, jak aimp pod virtualboxem, ale nemuzu se hadat, na linuxu jedu "par minut" a jeste ho nemam v krvi, a hlavne v hlave... vychazim jen ze zkusenosti pod windows, kde winamp se ukazal jako naprosto preplacany a prekombinovany soft s silenymi pametovymi naroky.

btw, ne kazdy ma 6GB RAM v notesu, jedu na ibm t40 2GB - kdyz na tom jedes wokna, tak si das sakra pozor, jakou aplikaci v nem budes mit...
IBM T40, Intel Pentium M 1500Mhz, 1,5MB RAM, graphic card ATI Radeon 7500 integrated, sound card AC 97 integrated, HDD HITACHI 40GB 5400 rpm, DVD/CD-RW IBM slim, Lite-On DVD+R DL USB,  USB GPS module S2SGI-G217

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2010, 16:06:57 »
Mám taky 2G ;)
Pro xp mám ve VB vymezený 192M RAM, VB pak dohromady zabírá cca 350M. Dalo by se to ještě srazit, ale... kolik vlastně bere ten WinAmp ?

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: aimp2 + enhancer0.17 pres virtual box: trhany zvuk [VYRESENO]
« Odpověď #13 kdy: 01 Září 2010, 17:13:06 »
Mám taky 2G ;)
Pro xp mám ve VB vymezený 192M RAM, VB pak dohromady zabírá cca 350M. Dalo by se to ještě srazit, ale... kolik vlastně bere ten WinAmp ?
Vo Windows zere 50MB a cez Wine 47,2MB s Bento skinom.
S klasickym skinom 14,4 vo Wine :) neni o com.

POuzivaj klasicky lebo v tych modernych nejde pod wine kniznica.

Hm len doplnim so zapnutym Enhancerom 0.17 a prehravani WavPakov zere 18,2MB
Nic nepuka nepraska neseke hra cisto..
« Poslední změna: 01 Září 2010, 17:19:35 od it-neuro »
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.