Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)  (Přečteno 2095 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« kdy: 28 Srpna 2010, 09:26:44 »
Zdravím,
používám TV kartu Leadtek Winfast DTV2000 H. Nechal jsem si vygenerovat soubor channels.conf, ale ten obsahuje kanály pouze z veřejnoprávního multiplexu (1). Břeclav, kde bydlím, je pokrytá i multiplexem 2. Na stejnou anténu, ke které připojuju TV kartu je připojena televize s vestavěným DVB-T tunerem a ta chytá oba multiplexy bez problémů a navíc chytá ještě další dva rakouské multiplexy.
Nemáte někdo channels.conf pro tyto dva vysílače?
Nebo musím channels.conf vygenerovat nějak jinak?

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2010, 21:33:30 »
Vytvořil jsem channels.conf dle návodu http://wiki.ubuntu.cz/Digit%C3%A1ln%C3%AD%20TV/channels.conf:)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2010, 07:08:25 »
Nechal jsem si vygenerovat soubor channels.conf, ale ten obsahuje kanály pouze z veřejnoprávního multiplexu (1)
Příště si aspoň přečtěte příspěvek na který odpovídáte.

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2010, 19:16:09 »
Záleží na síle vysílače multiplexu a technickém provedení, mám lepší příjem multiplexu 1 než 2. Dříve když jsem vedl anologový signál, tak byl velmi rušen. Teď vedu digitální signál z anténniho rozbočovače 13 m do počítače. Velmi záleží na poloze konektoru kabelu do rozbočovače a počítače. Při vhodném umístění jsem i naladil multiplex 2. Zkuste naladit přímo u antény.

 Neuvedl jste technické zapojení a způsob naladění, proto jsem odpovídal obecně. ;)
« Poslední změna: 29 Srpna 2010, 19:18:05 od Walard »

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2011, 19:13:29 »
Dnes jsem se znovu po čase vrtal v tomto problému a Zaráželo mě následující:
Různě jsem měnil nastavení scanfile.dvb pro Kaffeine a buď mi pěkně jely kanály NOVA, PRIMA, BARRANDOV, COOL... a CT1, 2, 4, 24 se kostičkovaly a zakusovaly nebo naopak. Bohužel se už nemůžu dostat zpět do stavu, kdy běžely komerční televize plynule.
Ty úpravy byly poměrně zváštního rázu.
V souboru scanfile.conf jsem pod hlavičkou cz-All rval přímo výsledky z channel.conf místo přednastavených vyhledávacích hodnot.
Problém bude nejpíš v tom, že některé kanály chytám z Pálavy a některé z Brna.
w_scan mi pro několik frekvencí vypisuje skipped (already known transponder)
Navíc mi pokaždé najde jinou sadu kanálů. Teď dokonce poprvé naladil i něco ze Slovenska.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re: Channels.conf pro vysílač Mikulov 29 a 40 (Pálava)
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2011, 20:07:35 »
Ja mam problemy treba na pc s dtv2000h chytat ocko z ostravy, ikdyz stb s tim problem nema,  w_scan to vubec nenaladi, jeste sem to nijak neresil protoze ten vysilac je slabej, tak by to stejne bylo s problemy, ale neco dava tusit ze to je ve formatu mpeg2, mozna si s tim tv karta nerozumi. Dalsi legrace je, ze mam lepsi vysledky s prijimanim mux1 ze vzdalenejsiho vysilace a jen s 60% singnalem 99%kvalitou, nez z blizkeho s 99% kvalitou i signalem kde mivam obcas vypadky.
« Poslední změna: 17 Června 2011, 20:13:20 od Savalas »
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.