Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: podobny program jako connectify  (Přečteno 4888 krát)

frenk17

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
podobny program jako connectify
« kdy: 30 Srpna 2010, 04:11:57 »
ahoj zhanim nutne neco aby me sel internet z pc pres wifi ven z nottebooku proste  wifi router z nottebooku..ve woknach mi to zaostaraval program connectify ale tady opravdu nwm jaky poradite mi prosim ?? program na wokna je tady :  http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/ostatni/connectify/?g[hledano]=connectify&g[oz]=1.1.0.14032

ps. dekuju za vas cas a omlovam se pokud se tu nemuzou davam linky ale moc to specha

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: podobny program jako connectify
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2010, 06:34:59 »
Nepotrebujes stahovat zadny program, staci spravne nastavit to, co uz je v zakladni instalaci. Pro zacatek snad pomuze: http://wiki.ubuntu.cz/Sd%C3%ADlen%C3%AD%20internetov%C3%A9ho%20p%C5%99ipojen%C3%AD#GUI_NetworkManageru
(kdyby neco neslo, neboj se zase zeptat)  ;)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

sob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:podobny program jako connectify
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2012, 22:40:38 »
Nezkoušel jste někdo výše zmiňovaný návod? Funguje i s jednou síťovou kartou?

Hned v prvním odstavci je psané, že musím mít připojené dvě síťové karty. Ale s programem Connectify (na Win7) vytvořím Wi-Fi hotspot i s jednou kartou.

Nebo nevíte někdo o jiné možné alternativě? Potřebuji přesně to, co dělá program Connectify - přijímat a sdílet internetové připojení na svém notebooku (HP 4530s A1D23EA).

Předem díky, Sob

wenca87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:podobny program jako connectify
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2012, 13:34:02 »
Stačí ti myslím to, co máš :-) Předpokládám, že do toho notebooku, co bude dělat hotspot vedeš internet kabelem, takže wifi je volná. Lze vytvořit i přes GUI, síťová připojení a vytvořit novou bezdrátovou sít ;-)
AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics, Kubuntu 14.04 64bit ...a nestydím se za to!

sob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:podobny program jako connectify
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2012, 15:16:42 »
Předpoklad nebyl úplně správný. Popíšu to přesněji.

Při použití programu Connectify ve Win7 lze přijímat a zároveň vysílat wi-fi signál. Notebook funguje v podstatě jako router - tuším, že se tomu říká repeater mode. O to se snažím i v Ubuntu, ale zatím marně. Návod, na který jsem dával odkaz popisuje zapojení takové, jaké chci, ale úvodní věta "Budeme potřebovat dvě síťové karty ..." mě odrazuje od toho, abych to vyzkoušel. Proto by mě zajímalo, jestli existuje nějaká alternativa v OS Ubuntu.

Kdybych měl připojení přes kabel, tak by asi stačilo jen vytvořit síť (teoreticky tuším, prakticky nevím). Ale já chci být též připojen přes Wi-Fi.

sob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:podobny program jako connectify
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2012, 10:54:10 »
Jaksi jsem zjistil, že nebyl nejlepší nápad vkládat nový příspěvek na dva roky staré téma. Proto jsem založil nové téma viz zde.

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:podobny program jako connectify
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2013, 00:26:08 »
Předpoklad nebyl úplně správný. Popíšu to přesněji.

Při použití programu Connectify ve Win7 lze přijímat a zároveň vysílat wi-fi signál. Notebook funguje v podstatě jako router - tuším, že se tomu říká repeater mode. O to se snažím i v Ubuntu, ale zatím marně. Návod, na který jsem dával odkaz popisuje zapojení takové, jaké chci, ale úvodní věta "Budeme potřebovat dvě síťové karty ..." mě odrazuje od toho, abych to vyzkoušel. Proto by mě zajímalo, jestli existuje nějaká alternativa v OS Ubuntu.

Kdybych měl připojení přes kabel, tak by asi stačilo jen vytvořit síť (teoreticky tuším, prakticky nevím). Ale já chci být též připojen přes Wi-Fi.
Zkoušel jsem prakticky: Internet do notebooku kabelem In a přes Wi-fi out. Teoreticky by to fungovat mělo, ale prakticky mi to nefachá.
1) Standardně se to nakonfiguruje jako Add-hoc wi-fi, pro PC bez problémů, ale Androidí "věci" takovou síť vůbec nevidí.
2) Pokud ve správci připojení změním Add-hoc na infrastrukturu, a dál postupuji podle návodu (nastavení IPv4 změna metody z Automaticky (DHCP) na Sdíleno s jinými počítači - po pravdě řečeno nefunguje s žádnou z nabízených možností), tak se sice vše tváří, že by to mělo být funkční, ale opak je pravdou, Androidy pořád vytvořenou síť nevidí (Xubuntu mi tvrdí, že nová bezdrátová síť je nakonfigurovaná a připojená) :-((
« Poslední změna: 21 Února 2013, 00:29:49 od majakmp3 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.