Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak spustit soubor *.sh na dvojklik bez otravné tabulky "Chcete spustit....."  (Přečteno 3405 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Ahoj, hledám všude už přes 2 hodiny a nikde to nemůžu najít.
Chci spustit program, který se spouští přes soubor program.sh a když na to dvojkliknu, tak místo spuštění vykoukne tabulka "Chcete spustit „program.sh“ nebo zobrazit jeho obsah?" a tam musím dát SPUSTIT aby se to laskavě uráčilo spustit.
Já bych chtěl ale aby se to rovnou spouštělo a nezobrazovalo to tu tabulku s možnostmi.

Díky za radu.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
A jak sis ten spouštěč vytvářel...? Ať už mám ikonu se souborem s příponou sh přímo na ploše nebo v panelu (kde stačí klik mimochodem jenom jeden), tak se mi to vždy normálně bez hlášek spustí...
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Je to v nastavení Nautilu.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Rover623

Přesně tak,je to v Nautilu v Upravit-Předvolby-druhá záložka "Chování"-Spustitelné textové soubory

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Můžeš si vytvořit spouštěč, který se na nic ptát nebude, ale po kliknutí přímo na skript ti zůstane možnost editace. Pokud je spouštěcí skript hodně jednoduchý, dá se vložit přímo do spouštěče pomocí konstrukce:

bash -c 'příkaz1; příkaz2; ...'

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Tak záhada vyřešena, vadilo tomu, že v názvu adresáře jsou mezery :-/ Nevím, jak ty mezery zapsat, tak stačilo přepsat adresář a místo mezer dát "-" a taky do spouštěče a světe div se, ono to funguje...  :-[

Takže díky všem.
« Poslední změna: 31 Srpna 2010, 23:58:39 od bluewizard »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.