Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Potíže se zavaděčem  (Přečteno 2029 krát)

pilous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Potíže se zavaděčem
« kdy: 03 Září 2010, 04:32:40 »
Tak se mi dnes podařilo nainstalovat Maverick Meerkat betu, která už konečně podporuje moji grafickou kartu... Bohužel, vyskytla se docela zajímavá chyba, kdy jsem u instalace nastavil "automatické" rozdělení diskových oddílů... Instalátor zřejmě není úplně vypilován, jelikož si nedovedu vysvětlit, proč mi teď bootuje pouze Ubuntu, a nenabízí se mi volba mezi operačnímy systémy... Mám nainstalovaný Windows7, ale nejspíš se přemazal jeho zavaděč. - Bude třeba vše přeinstalovat, nebo jde nějak přepsat Linuxový Grub? Díky moc za odpovědi...

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Potíže se zavaděčem
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2010, 08:21:08 »
Měl by stačit v Terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub
Pokud ne, dej tu výpis z boot_info_script.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

pilous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Potíže se zavaděčem
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2010, 14:35:54 »
Díky, ale zjevně jsem přišel o celý ntfs partition, respektive pohltil jej souborový systém Ubuntu... U instalace beta verze tedy rozhodně nedoporučuji automatickou instalaci!!! Zrovna dnes si náhodou kupuji 16gb flash disk, tak už budu Ubuntu provozovat jenom na něm :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Potíže se zavaděčem
« Odpověď #4 kdy: 03 Září 2010, 21:13:48 »
Díky, ale zjevně jsem přišel o celý ntfs partition, respektive pohltil jej souborový systém Ubuntu... U instalace beta verze tedy rozhodně nedoporučuji automatickou instalaci!!! Zrovna dnes si náhodou kupuji 16gb flash disk, tak už budu Ubuntu provozovat jenom na něm :)
Jó chlapče alfa a beta a RC verze jsou pro ty co ví co dělají. Ohledně toho co se ti stalo, je to napsáno na stránkách Ubuntu(Poznámky k vydání), že to nefunguje a dělá to to, co ti to udělalo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.