Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Maverick Meerkat - !BETA!  (Přečteno 14543 krát)

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 03 Září 2010, 08:17:44 »
ubuntu-10.10-beta-desktop 32bit.iso
ubuntu-10.10-beta-desktop 64bit.iso
ubuntu-10.10-beta-netbook 32bit.iso

Nezapomínejte, že se jedna pouze o betu, která obsahuje/může obsahovat chyby.
Menší přehled změn naleznete na OMG! Ubuntu! nebo WebUpd8  
« Poslední změna: 03 Září 2010, 09:08:44 od winni »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2010, 19:52:53 »
Ako vam beta bootuje? Mne pri pokuse o boot z liveusb skonci na zaciatku pri
Kód: [Vybrat]
unknown keyword konfiguration file
boot:
MD5sum je v poriadku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2010, 21:14:14 »
Ako vam beta bootuje? Mne pri pokuse o boot z liveusb skonci na zaciatku pri
Kód: [Vybrat]
unknown keyword konfiguration file
boot:
MD5sum je v poriadku.
Přečti si Poznámky k vydání.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2010, 12:20:12 »
No, tak sem včera nainstaloval betu a musím říct, že se z Ubuntu stává velmi slušný systém. Přepracovaný instalátor je fakt bomba a Centrum Softwaru taky (DEB balíčky se teď instalují přes něj), dokonce se tam objevila už i první placená aplikace, nové systémové písmo ale ještě v Ubuntu není a zvukový applet spolupracuje jen s Rhythmboxem. Nautilus ani plocha nedoznala žádných velkých změn. Co se Unity v Netbook Edition týče, trochu sem ho vysoušel a jde defakto o přepracovaný Gnome Shell a je perfektní (stále ale ne bez chyb), myslím že přijde příští rok i do klasické (desktop) verze namísto Shellu. Zlepšila se podpora tiskáren i hibernace, stále ale chybí aplikace pro přehled hardwaru a obnovení systému. V repositářích se objevila Pinta (jednoduchý Gimp), která by se mohla v budoucnu dostat na instalační CD Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2010, 12:43:54 »
Ja by som to tak ruzovo nevidel. Applet hlasitosti zvuku sice ziskal moznost ovladat prehravac ale stratil moznost ovladat hlasitost koleckom mysi.(co ma dost mrzi) Applet bluetooth stratil moznost vypnut bluetooth co moze na ntb dost zvysit spotrebu.
Na instalatore ma prekvapuje ze neobsahuje zhrnutie nastaveni pred zacatim instalacie. Toto moze zamrziet ak si nieco omylom zle nastavite. Rovnako ma prekvapuje vyber klavesnice az po rozdelovani disku, pretoze ak sa podari nabootovat zo zle nastavenou klavesnicou v nastaveni disku moze byt problem zo zadanim cesty. A ako posledne ma prekvapuje nastavenie default automatickeho prihlasenia bez zadania hesla.
Co som spozoroval bugy tak asi najvacsi pri instalacii je ze je pevne stanovena velkost instalacneho okna a ak chcete citat predstavovania systemu musite horizontalne skrolovat. Dalsi ma prekvapil pri preneseni /home z funkcneho systemu kde mi okamzite spadol xserver a to kvoli zapnutemu VBlank synchronize v compiz.
Po odstraneni chyb ma bude asi najviac mrziet ta hlasitost a bluetooth ale uvidime v RC a Final.

P.s este sa mi nezda ta podkladova oranzova(hneda?) v niektorich appletoch(napr. plochy) a asi najhorsie pozadie ake kedy ubuntu malo. :)
« Poslední změna: 05 Září 2010, 12:47:11 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2010, 13:24:59 »
pinta snad nie, lebo je pisana v C#, snad vyhodia tomboy (nahradia forkom gnote ako vo fedore) a gbrainy

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2010, 13:26:18 »
A ako sa prosim ta vola ta platena aplikacia?
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2010, 13:31:24 »
platena APP: Hello X Adventure  ;D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2010, 13:46:16 »
Tak po těch posledních updatech:
Nefunguje instalace deb balíčku přes Centrum softwaru. Možno je zlé to, že balík je překonvertován alienem či čím z rpm.

Rhythmbox se mi zapl. Po vypnutí nechtěl naskočit. Dnes funguje :)  Ale nové ovládání tu nějak nemám přítomno.

Firefox se mi minimalizoval nebo maximalizoval třeba 10vteřin před 2 dny. Po dalších updatech se to zatím tváří dobře.

Mám takový pocit, že některé aplikace při prvním spuštění po svém updatu fungují nekorektně. Hlavně při vypnutí spadnou. Ale při dalších spuštění již fungují dobře. Přičítám to novému systému ověřování dle debug logů.
« Poslední změna: 05 Září 2010, 13:49:06 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2010, 13:51:14 »
to TIBOR: Je to pořád beta, takže má ještě spoustu chyb to je jasné, ale néni to nijak horší než jindy.

Nově je na koupení Fluendo DVD Player za 24,95 USD

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2010, 18:24:49 »
No ja som na svoju toshibu A300 nahodil MM a celkom ma prekvapil.
Doteraz som mal problem s bluetooth ktory som musel rozbehavat cez omnibook, po instalacii nabehlo bluetooth krasne sam.
Mal som aj problem s teplotou diskov ktora pred tym bola vzdy okolo 50 stupnou teraz krasnych 40 :) a aj maximalizacia ide konecne poriadne. Dufam ze to do finall release nepokazia.

Akurat doteraz s cim nebol problem bola grafika. Krasne si ju samo ubuntu naslo a nainstalovalo a teraz nic :( ziaden driver nenaslo ale tak ratam s tym ze je to len beta tak dorazia aj ten driver. Alebo sa mylim? Grafika ATI mobility Radeon HD 3650

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #11 kdy: 05 Září 2010, 18:29:04 »
Som rad ze v Centre software Ubuntu su uz neni len programy zadarmo.Ked tam budu aj platene bude to tak dobre ze clovek uz vlastne ani v podstate ine repozitare nebude potrebovat vsetko bude tam.A ak tam zaradia aj hry ktore boli z windowsu prerobene na linux tak to bude uplne super.Napriklad hra Studena vojna by tam mohla byt.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2010, 14:22:08 »
Musím říci, že s ním dost cvičím a kromě několika problémů s wine pracuje bez chybky.

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2010, 15:40:51 »
Akurat doteraz s cim nebol problem bola grafika. Krasne si ju samo ubuntu naslo a nainstalovalo a teraz nic :( ziaden driver nenaslo ale tak ratam s tym ze je to len beta tak dorazia aj ten driver. Alebo sa mylim? Grafika ATI mobility Radeon HD 3650

Viete mi povedat ci mam cakat na driver alebo sa to da nejako nainstalovat. Lebo pozeram ze si tu ludia s ati grafikami ktorim to ide

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #14 kdy: 06 Září 2010, 15:47:52 »
Akurat doteraz s cim nebol problem bola grafika. Krasne si ju samo ubuntu naslo a nainstalovalo a teraz nic :( ziaden driver nenaslo ale tak ratam s tym ze je to len beta tak dorazia aj ten driver. Alebo sa mylim? Grafika ATI mobility Radeon HD 3650

Viete mi povedat ci mam cakat na driver alebo sa to da nejako nainstalovat. Lebo pozeram ze si tu ludia s ati grafikami ktorim to ide
Šak sosni livko a uvidíš :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #15 kdy: 06 Září 2010, 17:13:13 »
Šak sosni livko a uvidíš :)

Ved ubuntu mam  nainstalovane. Len pri zapnuti programu na instalovanie grafiky (teraz ma nenapadne ako sa vola) mi ziaden ovladac nenajde proste okno je prazdne. Pred tym mi krasne ponuklo restricted driver a krasne ho samo nainstalovalo a fachalo. Tak preto sa pytam

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #16 kdy: 06 Září 2010, 19:32:39 »
Šak sosni livko a uvidíš :)

Ved ubuntu mam  nainstalovane. Len pri zapnuti programu na instalovanie grafiky (teraz ma nenapadne ako sa vola) mi ziaden ovladac nenajde proste okno je prazdne. Pred tym mi krasne ponuklo restricted driver a krasne ho samo nainstalovalo a fachalo. Tak preto sa pytam
A se svobodným radeon Ti to nejede? AMD má vždy zpoždění s novými technologiemi jádra a X serveru.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

subwoofer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #17 kdy: 07 Září 2010, 08:49:48 »
Ahoj, tak jsem taky vyzkoušel novou betu 10.10. Trošku mě zmátla nefunkčnost bootu z USB (to je tak, když člověk nečte). Jinak nový instalátor je příjemný. Doufám, že jeho neduhy budou ve finálce opraveny. OO a další aplikace se mi zdály rychlejší než v 10.04. Na Radeonu 3650 mi s nativními ovladači funguje compiz bez potíží, výkon akcelerace je ovšem ubohý a na drivery od ATI (teď už jen AMD, co jsem slyšel) bude potřeba si počkat. Našlo by se více neduhů, ale jde jen o Betu a většina může být odstraněna. Taky jsem zjistil, že momentálně není pro 10.10 ještě k dispozici java od sunu a je potřeba se spokojit s tou upravenou.

Jinak osobně hodnotím MM velmi kladně. Ubuntu dělá s každou verzí krok kupředu. Shotwell mi přijde příjemný a přehledný. Zoomování je krásně plynulé a práce s fotkami příjemná.

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #18 kdy: 07 Září 2010, 09:29:21 »
Na Radeonu 3650 mi s nativními ovladači funguje compiz bez potíží, výkon akcelerace je ovšem ubohý a na drivery od ATI (teď už jen AMD, co jsem slyšel) bude potřeba si počkat.

Teraz tu budem asi za blbeho ale ... Ako nainstalujem tie nativne ovladace kedze pred tym som instaloval len tie od ATI

Dakujem

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2010, 09:57:36 »
Na Radeonu 3650 mi s nativními ovladači funguje compiz bez potíží, výkon akcelerace je ovšem ubohý a na drivery od ATI (teď už jen AMD, co jsem slyšel) bude potřeba si počkat.

Teraz tu budem asi za blbeho ale ... Ako nainstalujem tie nativne ovladace kedze pred tym som instaloval len tie od ATI

Dakujem
http://wiki.ubuntu.cz/Ovlada%C4%8De%20grafick%C3%BDch%20karet#ATI_ovlada.2BAQ0-e
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

foto1977

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #20 kdy: 08 Září 2010, 16:06:26 »
Ahoj zeptám se polopaticky:
jak tedy nainstaluji 10.10. na Netbook když nelze bootovat z USB a nemám CD mechaniku?
Jde tedy povíšit systém rovnou v 10.04? Mám Netbook Remix 10.04.
Jak na to?
Předem díky za radu.
p.s. v budoucnu bude možný boot z USB nebo to už nepůjde nikdy???
Jsem stále "Linux bažant" :-)
Asus Eee1000HE + Ubuntu Netbook Remix 10.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #21 kdy: 08 Září 2010, 16:23:05 »
Proběhli nějaké updaty. Zkus stáhnout livko a hodit ho na Flašku.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

foto1977

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #22 kdy: 08 Září 2010, 16:50:37 »
ok, zkusím to. Mám tostáhnout z odkazu co je tady na začátku vlákna? Bude to tam už aktualizované?
Jsem stále "Linux bažant" :-)
Asus Eee1000HE + Ubuntu Netbook Remix 10.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #23 kdy: 08 Září 2010, 18:44:15 »
ok, zkusím to. Mám tostáhnout z odkazu co je tady na začátku vlákna? Bude to tam už aktualizované?

Musí to být daily live.
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« Odpověď #24 kdy: 08 Září 2010, 19:46:39 »
Dnes po aktualizacii mi nabehlo ovladanie zvuku mysou. Cize naozaj som sa obaval zbytocne toho ze ta nefunkcnost bude nova funkcia. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.