Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux Mint Debian Edition  (Přečteno 5177 krát)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Linux Mint Debian Edition
« kdy: 07 Září 2010, 18:17:43 »
Dnes byla vydána "odnož" Mintu - LMDE - Linux Mint Debian Edition. Co na to říkáte, že by první krok odpoutání se od Ubuntu? http://www.linuxmint.com/blog/?p=1527
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2010, 09:15:29 »
Jsem na to zvědav. První informaci jsem zaslechl před 2 lety. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2010, 11:28:31 »
Zelené Ubuntu? Nevidím v tom zmysel robiť to isté, len v inom kabáte. ::) Zbytočnosť.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2010, 13:37:55 »
Zelené Ubuntu? Nevidím v tom zmysel robiť to isté, len v inom kabáte. ::) Zbytočnosť.
s takym pristupom by tu nebol ani 'debian v hnedom kabate' - ubuntu, a ani desiatky dalsich velmi podobnych distribucii..ubuntu sa uz  mnohych smeroch odklana od korenov [nahmatkovo socialne prepojenia, pulseaudio, ..] mne sa ta myslienka navratu ku korenom prostrednictvom mintu celkom paci a keby som sa o tomto dozvedel o 3 tyzdne skor tak nemam na pracovnom stroji squeezeho ale urcite by som testoval prave tento mint..snad si nan najdem cas a volnu partition aspon vo volnom case :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2010, 14:29:43 »
Ubuntu nie je Debian v hnedom kabáte. Pozri sa, čo ponúka po inštalácii Ubuntu(Ready To Use) a čo Debian(úplne "holý" OS). Ubuntu už ide vlastným smerom. A preto vytvárať to isté len v zelenom je pre mňa zbytočné. Ale sto ľudí sto chutí. ;)

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2010, 14:53:33 »
to je dneska, ale vzdy to tak nebolo, dako zacat treba..a co sa tyka 'RTU' vs 'holy os' - niekomu [aj mne] viac vyhovuje to druhe, aj v tom je pre mna krasa linuxu :) cesta ubuntu uz zacina pripominat cestu ineho popularneho os, ale nastastie je to GNU/Linux takze si zneho uzivatel stale moze spravit co len chce..ale beriem ze pre teba je to zbytocne, pre mna su 'zbytocne' kopy inych distier [ajked kazde ma urcite daky prinos pre komunitu] a prave tento mint vyzera celkom zaujimavo, ajked dalsich podobnych distribucii zalozenych na debiane je tiez urcite mnozstvo ale mint ma uz aspon ake take meno aj medzi uzivatelmi ubuntu a aj tu by mohol zaujat - ved dobre vieme ze po kazdom release sa ozyvaju aj nespokojne hlasy ktore kritizuju nove vyrazne ubuntu zmeny a prave taketo nieco by mohla byt zaujimava alternativa..
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2010, 15:49:35 »
A co třeba to, že tenhle Mint bude rolling updates distro. Existuje nějaký takový *buntu?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6032
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2010, 16:25:35 »
A co třeba to, že tenhle Mint bude rolling updates distro. Existuje nějaký takový *buntu?
Kdyby byl, bylo by to fajn na některé druhy nasazení. Jen kdyby mermomocí necpali jednu lištu jen.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Juri1990

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #8 kdy: 08 Září 2010, 16:30:28 »
Trochu OT, ale nadviažem na mosqa...tie holé os sú best, ale mne sa fakt páčia také ako ubuntu, pretože je ich na výber dosť(na každú príležitosť) a sú priam určené pre ľudí čo vidia linux prvý krát a to je na nich to krásne, že na nich môže začínať každý a nemusí vedieť nič, na to aby ich mohol používať.
V linuxe som úplný zelenáč, tak na mňa zľahka jak na debila :D

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2010, 22:14:28 »
Oveľa lepšie by bolo keby bolo menej distribúcií a na každej pracovalo viac ľudí. Takto si robí každý na vlastnom piesočku. A nemyslím si, že Ubuntu sa chce na niečo podobať, len si ide vlastnou cestou a dávajú tam to, čo sa im páči.

cmudik: Úprimne, rolling updates je mi na nič a nič nerieši. :P

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #10 kdy: 12 Září 2010, 22:03:32 »
LMDE vypadá opravdu perfektně. Po vyzkoušení na mém lenovu r500 je o hodně svižnější než Ubuntu, funkční klávesy fungují taktéž dobře - až na vypnutí touchpadu.
LMDE si jde svou cestou, Ubuntu taktéž... snad se dočkáme i podpory 64-bit verze. Jako výhodu pro některé uživatele vidím rolling updates. Uvidíme jak se tato distribuce rozšíří a jaký bude mít ohlas - mě osobně se hodně líbí, prozatím ale zůstávám u Ubuntu pro jeho uživatelskou přívětivost :).
« Poslední změna: 12 Září 2010, 22:05:09 od winni »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #11 kdy: 12 Září 2010, 22:37:14 »
Rolling updates su na nezaplatenie...nemusis kazdeho polroka instalovat cisty system...ano aj ked pouzivam ARCH tak ked vyjde nove UBUNTU skusim ho a novacikom ho doporucim...a dokonca na notebooku mam ubuntu nainstalovane...a ako moze byt nieco rolling update ked je to zalozene na debiane?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #12 kdy: 12 Září 2010, 23:04:39 »
sid je rolling

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #13 kdy: 12 Září 2010, 23:12:59 »
sid je unstable :D...hej ale myslel som to tak ze proste ked napr. aj ten sid prejde do stable tak potom budu musiet vydat novu verziu nie?mylim sa?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #14 kdy: 12 Září 2010, 23:17:03 »
vyhoda rolling je v tom mat aktualne veci...vela ludi uprednostnuje stqable pred testing a unstable...ale mne proste vadi storokov za opicami zaostali SW
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #15 kdy: 13 Září 2010, 00:21:12 »
Sid nikdy nepřejde do stable, to proto že je rolling. Vím to, protože ho používám ze stejnýho důvodu jako ty Arch :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #16 kdy: 13 Září 2010, 18:42:13 »
aj ja mam sida ale len na okrasu...arch pouzivam normalne...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Loveczabijak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
  • Linux forever!
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #17 kdy: 15 Září 2010, 16:51:42 »
Jo, tak mě to vadit nebude. Ubuntu je vymakaná distribuce, ale Debian to samé, takže je to jedno že Mint je teď tak trochu Debián.  ;D A stabilita? To je pravda, protože Debián je opravdu stabilní.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #18 kdy: 16 Září 2010, 20:46:56 »
aj ked je ten mint zalozeny na sidovy?hej aj mne sa zda samotny sid stabilnejsi ako ubuntu...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #19 kdy: 09 Listopadu 2010, 11:00:41 »
aj ked je ten mint zalozeny na sidovy?hej aj mne sa zda samotny sid stabilnejsi ako ubuntu...
Nerad bych se pletl, ale LMDE vychází z Testing, nikoliv z Unstable (Sid). Alespoň to je tak deklarováno...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6032
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #20 kdy: 09 Listopadu 2010, 12:58:50 »
LMDE není špatnej. Ale pořád má staré aplikace. Holt Debian. Ale přiohnout by to možná šlo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #21 kdy: 13 Listopadu 2010, 20:18:39 »
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo neporadil. Mám prezentaci v OpenOffice Impress, která se v Linux Mind Debian Edition zobrazuje trošku jinak než v ostatních distribucích linuxu i ve Windows:

Ubuntu 10.10: http://img837.imageshack.us/img837/4351/ubuntu1010n.png
Linux Mint 10.04: http://img530.imageshack.us/img530/8677/linuxmint1004.png
Linux Mint Debian Edition: http://img222.imageshack.us/img222/3520/linuxmintdebian.png

Jedná se o ten samý soubor, ale v Linux Mint Debian Edition se na stejnou stránku (snímek) nevejde tolik textu (řádků), jako u ostatních dister. Nevíte prosím někdo, čím to může být? Moc díky za odpovědi.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #22 kdy: 13 Listopadu 2010, 20:40:22 »
Těžko se to porovnává, podívej se na verze OO, pak na velikost fontů, řádkování. Jinak nevím, čím by to bylo.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #23 kdy: 13 Listopadu 2010, 20:44:50 »
Verze je 3.2.1, s jakou to porovnáváš verzí?

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Linux Mint Debian Edition
« Odpověď #24 kdy: 13 Listopadu 2010, 20:54:57 »
Obě verze jsou 3.2.1. U obou je stejná velikost snímku, písma, řádkování, mezery před a za odstavci, nastavení odrážek... Vážně nevím, co to může způsobovat. Asi to bude něco, co chybí v tom LMDE, když jinde to je v pořádku. Snad bude někdo vědět...
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.