Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (ATI) jak vynutit vyhlazování a vert. synchronizaci v compiz fusion?  (Přečteno 2076 krát)

Tibor Krejčí

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Zdravím. Nevím, jestli to co napíšu bude úplně přesné, ale zkusím to. Svoje ubuntu ladím už asi 14 dní. S grafickou kartou od Ati můžu být rád, že mi jde video a akcelerované prostředí bez potíží, ale to bych nebyl já, kdyby mi to stačilo. Naposledy jsem měl myslím že ubuntu Fiesty fawn a byl jsem rád, že jsem se vůbec dostal do systému, ale k věci.

Malinko mě štve, že když například pohybuji složkou z prava doleva apod. tak se jakoby rozpadá... Není to strašné, ale prostě mě to provokuje. Řešením by mohlo být zapnutí vertikální synchronizace, ale nevím jak na to. Zkusil jsem to vynutit v ovladačích, ale vypadá to, že to se týká pouze "opravdového 3D" (nastavení je poznat na FPS u GLXgears). Jako další eye-candy bych uvítal vyhlazování. Ovladače od Ati zase nic... Nemáte někdo nějaké řešení na tyto "problémy"? Jak říkám, žít se s tím dá, ale raději bych to měl plně vylazené.

Stále o compiz fusion uvažuji jako o openGL aplikaci, a myslel jsem si, že se na ní jako na klasickou 3D aplikaci vztahuje i nastavení typu vyhlazování a v.sync. Zřejmě se mýlím, že?

Neberte prosím můj příspěvek jako problém, ale spíš jako takovou diskuzi, kde můžou padnout zajímavé tipy. Budu vděčný za každý příspěvek. Předem děkuji.
...................................................Death Master..................................................
PhenomIIx3, 4GBram, rad.4870, ubuntu 10.04 Lucid lynx (x86)

subwoofer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: (ATI) jak vynutit vyhlazování a vert. synchronizaci v compiz fusion?
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2010, 15:15:06 »
Ahoj, stejný problém řeším už od Ubuntu 9.10. Ať nainstaluju jakékoli ovladače, jakýmkoli způsobem a udělám cokoli, tak se mi rozpadá obraz při posunu oken či rotaci plochy. Jedinou možností je nechat svobodné olvadače a sice přijít o akceleraci, ale zato si nevypálit na tom hnusu oči. Přiznám se ovšem, že zapínání VSync jsem zkoušel pouze přes CCC. Takže pokud to jde jinak a bude to funkční, byl bych nesmírně rád. BTW moje GPU je ATI HD 3650 PCIe.
« Poslední změna: 10 Října 2010, 15:17:32 od subwoofer »

Tibor Krejčí

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: (ATI) jak vynutit vyhlazování a vert. synchronizaci v compiz fusion?
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2010, 15:57:57 »
Přišel jsem na takovou "zajímavost". Všimněte si, že když hýbete kostkou plochy (tedy pokud ji máte aktivovanou), tak tam problém vidět není (resp. kostka jako taková se nerozpadá), ale okna, video (lze dobře pozorovat např. na ohni) se rozpadají. Takže to spíš vypadá na problém compizu. Snad se to do budoucna nějak vyřeší. Nezbývá než doufat.
...................................................Death Master..................................................
PhenomIIx3, 4GBram, rad.4870, ubuntu 10.04 Lucid lynx (x86)

subwoofer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: (ATI) jak vynutit vyhlazování a vert. synchronizaci v compiz fusion?
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2010, 19:59:43 »
Přesně tak, bohužel se již 3 vydání nic nemění.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.