Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Problém] 2 Monitory + flash v Chrome  (Přečteno 1025 krát)

Pacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
[Problém] 2 Monitory + flash v Chrome
« kdy: 14 Září 2010, 21:39:02 »
Zdravím,
dnes sem po dlouhé době nainstaloval Ubuntu. Zatím sem vše co sem potřeboval nějak vyřešil (zejména díky tomuto foru), ale stále sem nenašel řešení dvou, pro mně celkem zásadních problémů.

1. Mám 2 Monitory. Jeden je 14" CRT rozlišení 1024x768, drehej je LCD 17" 1280x1024. Ve W7 mam nastavenej 17" monitor jako hlavní (je na něm lišta Start, atp...), a druhej mam jako rozšířenou plochu na pravé straně. Bohužel Ubuntu mi stále dává 14" monitor jako hlavní, a 17" monitor jako rozšířenou plochu. Lze tento problém nějak vyřešit?

2. Chci používat prohlížeč Google Chrome, ale bohužel mi v něm nejde flash, a nevím jak ho do prohlížeče dostat. Zkoušel sem pár návodů a rad co sem našel, ale nic nepomohlo. Nejspíše je to tím že mam 64-bit OS. Je nějaká možnost jak flash v Chrome rozchodit?

Děkuji předem za odpovědi, a pokud už se tu dané problémy řešily, tak se omlouvám, je možné že sem daný topic nenašel, nebo sem ho přehlídnul.

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: [Problém] 2 Monitory + flash v Chrome
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2010, 19:42:19 »
ad 2
Máš nainstalovaný google chrome v 64 bit verzi? pokud ne, učiň tak...
ad 1
co máš za grafickou kartu? pokud máš nějakou atinu, pohodlně si nastavíš monitory v Catalyst control center, pokud máš nějakou jinou, tak přesně nevím, ale nedávno jsem to dělal.

Pacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: [Problém] 2 Monitory + flash v Chrome
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2010, 22:07:16 »
ad 1:
Zistil sem že nemám, proto sem se snažil najít 64bit stable verzi, bohužel sem jí nenašel, našel sem pouze dev verzi, a i přesto že je (nebo by aspoň měla být) 64bitová tak v ní, například videa na youtube nejedou...

ad 2:
vyřešeno, sem po instalaci driverů na grafiku zapoměl restartovat PC, takže se mi Catalyst control server nezobrazil... Teď už tu jede tak jak sem chtěl. Díky moc za radu...

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.