Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google chat (gtalk) history -> export ze serveru na disk. (gmailfs.py, etc.)  (Přečteno 1881 krát)

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Původní titulek: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit

Ze všech sil jsem se 3 hodiny snažil dostat z Gmailu historii chatu. Nemožný.
Fajn. Narazil jsem na script gmailfs.py ... pokusil jsem se ho zprovoznit nejdřív sám, pak podle asi 10 různých návodů. Bohužel jsou všechny zastaralé a žádným způsobem se mi to nepodařilo.

Jde mi o tento příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo mount -t gmailfs /usr/local/bin/gmailfs.py /home/spenat/Temp/gmail/ -o username=LOGIN,password=PASS,fsname=zOlRRa
Vždy se script zasekne u hlášky:

Kód: [Vybrat]
File "/usr/local/bin/gmailfs.py", line 608, in __init__
    self.ga.login()
  File "/usr/local/lib/python2.6/dist-packages/libgmail.py", line 320, in login
    raise GmailLoginFailure("Login failed. (Wrong username/password?)")
libgmail.GmailLoginFailure: 'Login failed. (Wrong username/password?)'

Jinými slovy, jedná se zřejmě o bug. Bylo to často řešené, ale před 4 lety. Já ovšem potřebuji zprovoznit gmailfs.py, lépe řečeno libgmail.py dnes!

Citace
$ python -V
Python 2.6.5

Ubuntu 10.04 (lucid)
Jádro: 2.6.32-24 (pae)

libgmail 0.1.11  http://sourceforge.net/projects/libgmail/files/

Jeden z mnoha tutoriálů, kterým jsem se inspiroval později, když už jsem byl v koncích:
http://richard.jones.name/google-hacks/gmail-filesystem/gmail-filesystem-installing.html
Další:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-596352.html

K budoucím odpovědím.
Jde mi o to, vyřešit jak stáhnout z Gmailu historii Gtalku. Ručně to dělat nechci. Script, který mam v pythonu (ne svůj) běží na libgmail.py a libgmail.py je v Ubuntu lucid zřejmě buggy, takže se nedokáže lognout. Problém byl řešen mnohokrát, bohužel stará řešení nefungují.

Preventivní odpovědi:
  • Nemám špatně ani jméno, ani heslo.
  • Nechybí mi žádné balíky, zkusil jsem repozitáře, zkompilovat si vlastní, zkompilovat python-fuse, ... nic platné to nebylo.
  • Ano, zkoušel jsem i easy_update z pythoních nástrojů, ale nemělo to kam update provést, protože jsem již měl poslední verzi.
  • Ano, je pro mě důležitější dostat z Gmailu historii, byť jinou cestou (ale ne ruční), než řešit tento problém. Ačkoli, protože se v budoucích letech hodlám pythonem zabývat, rád bych věděl včem ten problém tkví.
  • Pokud bude potřebovat rádce další konfigurace atp. Rád je poskytnu, ale nebude to mít pravděpodobně žádný vliv. Problém není mezi židlí a klávesnicí, ani v mím stroji.

Uvítám jakoukoli užitečnou pomoc, děkuji!  :)

« Poslední změna: 19 Září 2010, 16:31:17 od damnum »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2010, 14:02:47 »
na sourcforge je napsano, ze se ma pouzit verze z cvs, zkousels ji?
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2010, 14:27:03 »
Viz preventivní odpovědi  ;)

Ano zkoušel.

Nápomocné bude, když to někdo, kdo umí s linuxem lépe než já (já jsem bohužel jen prachsprostý webdeveloper), zkusí zprovoznit a řekne mi jak. Konec konců je to velmi užitečná věc a nejsem jediný kdo by ji rád využíval. Čili, prosím, mohl by to někdo vyzkoušet? ;)

Díky za pozornost. Štěpán
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2010, 14:45:43 »
checkoutnul jsem cvs libgmailu a normalne mi to jede (zkousel jsem jen libgmail, ne gmailfs)
« Poslední změna: 19 Září 2010, 14:47:58 od MacHala »
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2010, 15:22:08 »
Ok, já samozřejmě použil CVS verzi.
  -- ad tato informace: Zkoušel jsem CVS, 0.1.11, 0.1.3.3
To jsem psal už v prvním postu.

Poraď mi tedy prosím jakou máš verzi Pythonu,
případně, pokud máš python 2.6, kam jsi nakopíroval libgmail.py, setup atp.

V mém případě jsem ho instaloval v adresáři:
Kód: [Vybrat]
/usr/local/lib/python2.6/site-packages/libgmail
Tady jsem ho zkompiloval.

Python ho našel. Takže jsem v tomhle problém neviděl.

Pokud to máš jinde, mohl bys mi poradit?
A v nejlepším i příkaz na mount nebo jakým způsbem Ti tedy libgmail.py fungoval?

Díky. Š
« Poslední změna: 19 Září 2010, 15:25:08 od damnum »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2010, 15:45:31 »
ve strucnosti jsem to udelal takto
Kód: [Vybrat]
cvs -d:pserver:anonymous@libgmail.cvs.sourceforge.net:/cvsroot/libgmail login #musis odentrovat zadost o heslo
cvs -z3 -d:pserver:anonymous@libgmail.cvs.sourceforge.net:/cvsroot/libgmail co -P libgmail
python libgmail/demos/archive.py
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #6 kdy: 19 Září 2010, 15:50:07 »
Ok.
Tohle mi ale k rozběhání gmailfs nepomohlo.
Díky za pomoc ;)
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #7 kdy: 19 Září 2010, 15:54:32 »
to ne, ale kdyz pouzijes spravny filter, tak muzes na vesechny konverzace z gtalku aplikovat label, a pomoci prikazu nize je stahnout, takze zadny gmailfs potrebovat nebudes...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2010, 16:24:11 »
To šlo ... před 4 lety. Teď to nejde. Zkoušel jsem to.

Pokud máš nějaký postup, radu přijímám.

Označil jsem všechny chaty. To jo, nastavil jim label, ale to bylo úplně k ničemu, protože filter nejde udělat na label. Takže jsem všechny přesunul do doručené pošty a pak dal filter na titulek: Chat. A přeposlat na jinej mail. Což by bylo supr, až na to, že i když zaškrtl použít na 700 konverzací, napsalo to, že na staré zprávy filtr použit nebude. Nic dalšího mi to nenabízí.

A jsem zkoušel cokoli, pořád to Gmail bral jako chat ne jako mail a nedovolil, ani mi nenabídl je všechny označit a přeposlat nebo tak něco. A fakt jsem se snažil ;)

Rady uvítám. Nicméně zprovoznil jsem si zatím jeden script, který mi stahuje RAWy. Což neni špatný, až na pojebaný kódování, který nejsem schopnej očima ani odhadem rozluštit, tvrdí že je to utf-8, přičemž mi přijdou znaky typu =8abla-=d atp.

Gmail jako mountnuté fs jsem nerozchodil.
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
no, jestli uz mas chaty olablovane, tak v tom archive.py dostanes nabidnuty seznam vsech lablu a stahne ti to vsechno s vybranym lablem
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.