Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04  (Přečteno 1647 krát)

witwan49

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« kdy: 27 Září 2010, 20:01:08 »
Prosím o radu, jsem s linuxem teprve krátce a není v mém okolí nikdo, kdo by mi pomohl. Před pár týdny se mi po jedné aktualizaci Ubuntu vyskytla tako chyba: Když spustím jako admin uživatel OOO (verze 3.2) tak mi nahlásí " aplikace nemůže být spuštěna. Nelze určit jazyk uživatelského rozhraní." Je jedno jestli chci spustit calc nebo draw nebo cokoli jiného, vždycky stejná hláška. Pak po kliku na OK celý proces spouštění ooo se ukončí. Paradoksem je, že jiní uživatelé PC s omezenými právy tento problém nemají.
Zkoušel jsem už x krát odinstalaci celého balíku ooo a nainstalovat vše znova a vždy se stejným výsledkem prostě jako admin si tabulky ani dokumenty nepřečtu ani nenapíšu, asi nejsem admin  :(

dík za rady
------------------------------------
angličtina není můj koníček
------------------------------------
Angličtina není můj koníček

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2010, 20:03:06 »
Když spustím jako admin uživatel OOO
Jakým způsobem to děláš? A z jakého důvodu?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

witwan49

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2010, 20:09:45 »
nemyslím tím  roota, pouze jako uživatel s rozšířenými právy
------------------------------------
Angličtina není můj koníček

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2010, 20:19:58 »
smaž /home/.openoffice.org a začni znovu
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2010, 20:22:59 »
?Můžeš nám tady dát prosím výpis z Terminálu
Kód: [Vybrat]
locale
dpkg -l | grep openoffice
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

witwan49

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2010, 20:41:49 »
Kód: [Vybrat]
witold@stary:~$ locale
LANG=cs_CZ.utf8
LC_CTYPE="cs_CZ.utf8"
LC_NUMERIC="cs_CZ.utf8"
LC_TIME="cs_CZ.utf8"
LC_COLLATE="cs_CZ.utf8"
LC_MONETARY="cs_CZ.utf8"
LC_MESSAGES="cs_CZ.utf8"
LC_PAPER="cs_CZ.utf8"
LC_NAME="cs_CZ.utf8"
LC_ADDRESS="cs_CZ.utf8"
LC_TELEPHONE="cs_CZ.utf8"
LC_MEASUREMENT="cs_CZ.utf8"
LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.utf8"
LC_ALL=
witold@stary:~$ dpkg -l | grep openoffice
ii  openoffice.org                       1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite
ii  openoffice.org-base                  1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- database
ii  openoffice.org-base-core             1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- shared library
ii  openoffice.org-calc                  1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- spreadsheet
ii  openoffice.org-common                1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- arch-independen
ii  openoffice.org-core                  1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- arch-dependent
ii  openoffice.org-draw                  1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- drawing
ii  openoffice.org-emailmerge            1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- email mail merg
ii  openoffice.org-filter-binfilter      1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- legacy filters
ii  openoffice.org-filter-mobiledev      1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- mobile devices
ii  openoffice.org-gnome                 1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- GNOME integrati
ii  openoffice.org-gtk                   1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- GTK+ integratio
ii  openoffice.org-help-cs               1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- Czech help
ii  openoffice.org-help-en-gb            1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- English_british
ii  openoffice.org-help-en-us            1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- English_america
ii  openoffice.org-hyphenation           0.5                                             Hyphenation patterns for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-hyphenation-en-us     2.4-6ubuntu1                                    US English hyphenation patterns for OpenOffi
ii  openoffice.org-impress               1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- presentation
ii  openoffice.org-java-common           1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- arch-independen
ii  openoffice.org-l10n-common           1:3.2.0-7ubuntu1                                common files for OpenOffice.org language and
ii  openoffice.org-l10n-cs               1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- Czech language
ii  openoffice.org-l10n-en-gb            1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- English_british
ii  openoffice.org-l10n-en-za            1:3.2.0-7ubuntu1                                office productivity suite -- English_southaf
ii  openoffice.org-math                  1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- equation editor
ii  openoffice.org-officebean            1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- Java bean
ii  openoffice.org-report-builder-bin    1:3.2.0-7ubuntu4.1                              OpenOffice.org extension for building databa
ii  openoffice.org-style-human           1:3.2.0-7ubuntu4.1                              Human symbol style for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-thesaurus-cs          1:3.2.0-3ubuntu3.1                              Czech Thesaurus for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-thesaurus-en-au       2.1-5                                           Australian English Thesaurus for OpenOffice.
ii  openoffice.org-thesaurus-en-us       1:3.2.0-3ubuntu3.1                              English Thesaurus for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-writer                1:3.2.0-7ubuntu4.1                              office productivity suite -- word processor
witold@stary:~$
« Poslední změna: 27 Září 2010, 20:43:51 od witwan49 »
------------------------------------
Angličtina není můj koníček

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2010, 23:34:06 »
Zkus tedy (jak radí compaq) při vypnutém OO najít v domovském adresáři adresář .openoffice.org (budeš muset zmáčknout Ctrl+h, aby se objevily skryté adresáře) a přejmenuj ho na .openoffice.org_zaloha. Pak zkus spustit OO znova.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

witwan49

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2010, 20:08:33 »
Tak jsem to zrovna přejmenoval, jak jste mi poradili a vypadá to, že je to OK. Ten přejmenovaný na .openoffice.org_zaloha předpokládám můžu smazat ? Každopádně dík za pomoc  :).
------------------------------------
Angličtina není můj koníček

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: problém s ooo 3.2 na ubuntu 10.04
« Odpověď #8 kdy: 28 Září 2010, 20:15:49 »
Ten přejmenovaný na .openoffice.org_zaloha předpokládám můžu smazat ?
Jestli ti nechybí nějaká nastavení nebo zálohy, ano.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.