Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu ve firmě  (Přečteno 3657 krát)

hepi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Nejen české psychowalkmany
Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 01:41:59 »
Používáte ve firmě Ubuntu? Zajímali by mě vaše zkušenosti. Kdyby se náhodou někdo ptal, tak pro začátek přidám své.

Jsou to 3 roky co jsme přešli (všechny 4 počítače ;)) ve firmě na Ubuntu. Kromě HW tvoříme i software v Javě a v C (firmware). Nejhorší pro nás bylo používání účetnictví ve wine a tak jsme byli vděční za Winstrom. Díky fórům jako je toto se nám podařilo vše úspěšně a rychle vyřešit, ačkoliv nám chyběla placená podpora. Možnost, aby kolegyně co má na starosti eshop, mohla za rozumný peníz někam česky zavolat a na dálku si to nechat opravit.

Pokud jde o vývoj. Dodělal jsem dnes skripty pro deb balíčky pro náš nejnovější produkt (online biofeeback - http://www.relaxuj.com/biofeedback/24-online-biofeedback.html). Vytvoření vlastní deb repository zabralo asi 3 hodiny a tak už jen mít prvního zákazníka co používá Ubuntu  :). Vývoj v Ubuntu a následně 100% zákazníků s windows mi naznačuje, že mi klíčové slovo "Linux" nebo "Ubuntu" možná někde chybí. V tomto bych velice uvítal, kdyby pro firmy zde existovalo nějaké vlákno, kde by mohli diskutovat, jak se správně pohybovat v linuxové sféře.
Ubuntu a výzkum mozku jsou moje srdcová záležitost!

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2010, 09:15:32 »
jsme kulturni organizace a pouzivame Ubuntu....Ja vsak tve posledni vete nejspis dobre nerozumim, anebo je v cele te tvoji sprave nejdulezitejsi link na ten "produkt"...I takhle se reklama da zakecat - doufam, ze si tu kravinu nikdo ze zdejsi komunity nekoupi! :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hepi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Nejen české psychowalkmany
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2010, 10:45:43 »
Odpověď pro Hase: Z druhé části tvé odpovědi by měl Bill Gates ohromnou radost. Nejprve ti odpovím k té poslední mé větě. Na jednom fóru mi kdosi jednou napsal, linuxová komunita, to jsou škudlilové, kteří si nikdy nic nekoupí. Nemá smysl strácet čas vývojem pro tuto komunitu, když budou něco chtít, tak ať si pořídí windows. Protože jsem této větě nevěřil, investoval jsem čas a peníze do toho, že jsme začli používat Ubuntu. Z tvé reakce mám však pocit, že Linux asi nepatří do firem, protože pokud by všichni reagovali takto, tak to nejspíš odradí i více firem.

K tvému výpadu na naše produkty. Pokud jde o technologii, tak ta například ve spolupráci s lékaři už například v Kanadě úspěšně pomohla hodně dětem, které díky ní překonaly problémy se soustředěností ADD (porucha pozornosti) a ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou). Také mnoho úspěšných lidí zvládá svůj pracovní stres mnohem lépe díky této technologii. Urážíš něco, co jako jediné na světě ti přímo poskytne nevyvratitelný důkaz o funkčnosti, protože výsledek stimulace si můžeš po skončení prohlédnout, včetně grafů a vysvětlení pomocí expertního systému, který je vyvíjen ve spolupráci s mým školitelem v rámci disertační práce na katedře biokybernetiky na ČVUT Fel. Já tvou hudbu neznám a tak si o ní také nedovolím hovořit a věřím, že i přes ten výpad jsi rozumný a uvážlivý člověk.

Ještě na závěr. Úplně náhodou jsem našel zde firmu http://www.vtservis.cz, která nejspíš je schopna poskytnout i komerční podporu pro počítače s Ubuntu. Zde http://www.ubuntu.cz/podpora/placena mi odkazy přesně na takovéto firmy chybí.
« Poslední změna: 02 Října 2010, 11:00:05 od hepi »
Ubuntu a výzkum mozku jsou moje srdcová záležitost!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2010, 10:48:59 »
Zde http://www.ubuntu.cz/podpora/placena mi odkazy přesně na takovéto firmy chybí.

Na připravovaných nových stránkách by to mělo být trochu lepší: http://beta.ubuntu.cz/podpora/placena

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2010, 11:07:49 »
hepi - Ma odpoved byla intuitivni a nejak jsem si moc nedaval bacha na to, jestli te rozladi... Nevim z ktere cast me vety mas pocit, ze Linux nepatri do firem - ja nic takovyho ani nenaznacoval???!!! A z ceho by mel Gates radost me netrapi - ja mu radost preju!
Tvuj 2. nejtlustsi odstavec mne vsak potvrzuje, ze ten link byl skutecne nejdulezitejsi cast tveho prispevku a v podstate mi muzes za mou reakci jenom podekovat, pac si mel na zaklade ni moznost tu reklamu hned rozsirit  komentarem  o hyperaktivnich detech atd
V podstate to bylo asi jenom blbe nacasovany - dlouho jsem zde nebyl a po te dobe jsem se hned potkal s vychytralou reklamou...Za tu "kravinu" se samozrejme omlouvam.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hepi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Nejen české psychowalkmany
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2010, 11:45:44 »
hase - díky za ocenění "vychytralá reklama". Ono v podstatě každá firma, nebo združení, když sem napíší, tak je to vlastně reklama, protože se o ní čtenáři fóra dozvědí :). Také jsem se ze zvědavosti podíval na vaše stránky http://www.palenka.org/. Dokonce i odpovědi na technické dotazy jsou reklama. Dostal jsem takto díky jednomu fóru o Javě nabídku na práci :). Například firma WinStrom je také ve spoustě fór, je jasné že je to reklama, dokonce to občas i někdo napíše, ale asi nechtějí provozovat repository pro Ubuntu jen do šuplíku. Přiznávám se, také nechci podporovat Ubuntu jen pro zaměstnance naší firmy, tak to je určitě jeden z důvodů proč jsem sem napsal. Takže se snažím o podporu v našich produktech a nakupuji tam, kde podporují linux (hudba jen přes Ubuntu One apod.). Moc se mi líbí ty nové stránky ubuntu.cz. Jak může firma podporovat sdružení Ubuntu? Našel jsem účet, ale jestli můžu poprosit, nejspíš někde existuje i oficiálnější postup pro firmy jak oficiálně podpořit například tyto stránky.
« Poslední změna: 02 Října 2010, 11:48:32 od hepi »
Ubuntu a výzkum mozku jsou moje srdcová záležitost!

plastique

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Online e-learning kurz pro WordPress
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2010, 12:07:37 »
Inzerát v openmagazinu stojí tisícovku, to je docela dobré místo pro inzerci http://www.openmagazin.cz/co-je-openmagazin/


hepi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Nejen české psychowalkmany
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2010, 12:48:44 »
Inzerát v openmagazinu stojí tisícovku, to je docela dobré místo pro inzerci http://www.openmagazin.cz/co-je-openmagazin/

Díky za tip! Už jsem zapoměl, že existuje něco jiného než root.cz :).
Ubuntu a výzkum mozku jsou moje srdcová záležitost!

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #8 kdy: 03 Října 2010, 14:09:22 »
Používáte ve firmě Ubuntu? Zajímali by mě vaše zkušenosti. Kdyby se náhodou někdo ptal, tak pro začátek přidám své.

Jsou to 3 roky co jsme přešli (všechny 4 počítače ;)) ve firmě na Ubuntu. Kromě HW tvoříme i software v Javě a v C (firmware). Nejhorší pro nás bylo používání účetnictví ve wine a tak jsme byli vděční za Winstrom. Díky fórům jako je toto se nám podařilo vše úspěšně a rychle vyřešit, ačkoliv nám chyběla placená podpora. Možnost, aby kolegyně co má na starosti eshop, mohla za rozumný peníz někam česky zavolat a na dálku si to nechat opravit.

Můžete mi v soukromé zprávě poslat nějaký přímý kontakt na Vás? Nejlépe e-mail. Píšu pro Linuxexpres a podobné příběhy nás zajímají. Navíc je Linuxexpres provozovaný stejným provozovatelem jako OpenMagazin - neziskovkou Liberix, která se zabývá prosazováním Linuxu do firem a škol.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2010, 23:24:47 »
Ja som len rád že niekdo robí taký soft aj pre linux.Aj za cenu tyhto 'reklám'.Pokiaľ ich tu bude pár a nebude to otravné ako spam v maily tak môže byť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #10 kdy: 05 Října 2010, 08:15:55 »
Od 8.04 používáme v malé firmě (3 počítače) pouze Ubuntu a OpenOffice. Vše bez větších problémů. MS free provoz.

Problémy jsou snad pouze s účetnictvím (WinStrom postrádá některé funkce, hlavně importy z jiných SW).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #11 kdy: 06 Října 2010, 21:52:15 »
Ad winstrom - neustále se vyvíjí, pokud potřebujete něco speciálního tak napište jim, nebo na elitechoice.cz
Importy z jiného SW - http://www.winstrom.eu/produkty/flexibee/migrace-dat/podporovane-systemy/
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2010, 08:18:24 »
Ad winstrom - neustále se vyvíjí, pokud potřebujete něco speciálního tak napište jim, nebo na elitechoice.cz
Importy z jiného SW - http://www.winstrom.eu/produkty/flexibee/migrace-dat/podporovane-systemy/

Vývoj sleduji, píšu si s nimi, ale kompletni import z Money to bohužel stále neumí... :-( a další věci...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rodion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #13 kdy: 16 Října 2010, 13:45:58 »
Díky Hepi, jsem naopak rád, že se tady objevují i takové příspěvky. Zajímavý je i Váš produkt a podpora Ubuntu.

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #14 kdy: 17 Října 2010, 08:42:45 »
Mám dvě provozovny v různých městech:

V prodejně kávy se chystá přechod volně dostupného počítače na Linux/Ubuntu
V restauraci bohužel díky žádnému /nenašel jsem/ funkčnímu českému programu pro správu hotelu a restaurace používám WinXP - pro běh tohoto programu(pod Linuxem-Wine funguje,ale ne pro běžného uživatele, mají divně napsané menu-celé je to v Delphi), počítač na recepci je již na Ubuntu 10.04 s nasdíleným diskem Win kompu a spuštěným hotelovým programem pomocí Wine.
Všude i na Win kompech běží OpenOffice

Soukromé notebooky(3) a kompy(1) běží všechny na Ubuntu 10.04 + N900 s Maemem

Vše si pro správu a aktualizaci připojuji pomocí SSH

Bráchovi jsem propojil notebook s Ubuntu 10.04 do jeho firemní sítě /SkiŠkola/ kde jim na Win serveru běží aplikace pro Ski Školy v prostředí AdobeAir

Vše funguje jak vrámci vnitřní tak venkovní sítě.

Ubuntu používám již od verze 6.10, bez větších problémů, jediný větší problém byl s NB Asus a Ubuntu 9.10 po upgrade na 10.04 je již v kondici. :)


jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #15 kdy: 18 Října 2010, 13:45:40 »
Mám dvě provozovny v různých městech:

V prodejně kávy se chystá přechod volně dostupného počítače na Linux/Ubuntu
V restauraci bohužel díky žádnému /nenašel jsem/ funkčnímu českému programu pro správu hotelu a restaurace používám WinXP - pro běh tohoto programu(pod Linuxem-Wine funguje,ale ne pro běžného uživatele, mají divně napsané menu-celé je to v Delphi), počítač na recepci je již na Ubuntu 10.04 s nasdíleným diskem Win kompu a spuštěným hotelovým programem pomocí Wine.
Všude i na Win kompech běží OpenOffice

Soukromé notebooky(3) a kompy(1) běží všechny na Ubuntu 10.04 + N900 s Maemem

Vše si pro správu a aktualizaci připojuji pomocí SSH

Bráchovi jsem propojil notebook s Ubuntu 10.04 do jeho firemní sítě /SkiŠkola/ kde jim na Win serveru běží aplikace pro Ski Školy v prostředí AdobeAir

Vše funguje jak vrámci vnitřní tak venkovní sítě.

Ubuntu používám již od verze 6.10, bez větších problémů, jediný větší problém byl s NB Asus a Ubuntu 9.10 po upgrade na 10.04 je již v kondici. :)


Bravó!K+ šikovný človek čo sa nebojí dať Linux na recepciu :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #16 kdy: 18 Října 2010, 23:16:44 »
Když na "veřejném" místě správně zamaskujete Ubuntu tak tam můžete slyšet: "Zase nové Windows"

jabber: etnyx@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2010, 08:41:58 »
Když na "veřejném" místě správně zamaskujete Ubuntu tak tam můžete slyšet: "Zase nové Windows"

Když si na Mercedes správně navaříte správně pár plechů, bude vypadat jako Wartburg.

Zhnusnit se dá dnes cokoli...

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #18 kdy: 20 Října 2010, 11:08:01 »
Mám dvě provozovny v různých městech:

V prodejně kávy se chystá přechod volně dostupného počítače na Linux/Ubuntu
V restauraci bohužel díky žádnému /nenašel jsem/ funkčnímu českému programu pro správu hotelu a restaurace používám WinXP - pro běh tohoto programu(pod Linuxem-Wine funguje,ale ne pro běžného uživatele, mají divně napsané menu-celé je to v Delphi), počítač na recepci je již na Ubuntu 10.04 s nasdíleným diskem Win kompu a spuštěným hotelovým programem pomocí Wine.
Všude i na Win kompech běží OpenOffice

Soukromé notebooky(3) a kompy(1) běží všechny na Ubuntu 10.04 + N900 s Maemem

Vše si pro správu a aktualizaci připojuji pomocí SSH

Bráchovi jsem propojil notebook s Ubuntu 10.04 do jeho firemní sítě /SkiŠkola/ kde jim na Win serveru běží aplikace pro Ski Školy v prostředí AdobeAir

Vše funguje jak vrámci vnitřní tak venkovní sítě.

Ubuntu používám již od verze 6.10, bez větších problémů, jediný větší problém byl s NB Asus a Ubuntu 9.10 po upgrade na 10.04 je již v kondici. :)


Bravó!K+ šikovný človek čo sa nebojí dať Linux na recepciu :D

Děkuji za pochvalu :-)

Petr Ferschmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • WinStrom s.r.o.
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #19 kdy: 28 Října 2010, 11:44:39 »
Dobrý den,

ale my migrace z Money S3 umíme a jsou i poměrně kompletní. Nicméně se nejedná o produkt, ale o službu, která musí být placená. Jde o to, že migrační nástroj ještě není dostatečně vyladěn a tak jej musíme dolaďovat podle aktuálních potřeb.

Co jiného ještě FlexiBee neumí a co potřebujete?

S pozdravem

Petr Ferschmann

Ad winstrom - neustále se vyvíjí, pokud potřebujete něco speciálního tak napište jim, nebo na elitechoice.cz
Importy z jiného SW - http://www.winstrom.eu/produkty/flexibee/migrace-dat/podporovane-systemy/

Vývoj sleduji, píšu si s nimi, ale kompletni import z Money to bohužel stále neumí... :-( a další věci...
WinStrom FlexiBee - účetnictví i pro Ubuntu

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #20 kdy: 28 Října 2010, 11:57:38 »
Dobrý den,
ale my migrace z Money S3 umíme a jsou i poměrně kompletní. Nicméně se nejedná o produkt, ale o službu, která musí být placená. Jde o to, že migrační nástroj ještě není dostatečně vyladěn a tak jej musíme dolaďovat podle aktuálních potřeb.
Co jiného ještě FlexiBee neumí a co potřebujete?
S pozdravem
Petr Ferschmann

A sakra, tak tohle je přístup pánové, klobouk dolů. Nemohl jsem si tenhle offtopic odpustit, protože panu Ferschmann skládám obrovský obdiv za to jakým způsobem komunikuje se zákazníky byť jen potencionálními. Přeji Vám hodně úspěchů.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #21 kdy: 28 Října 2010, 14:02:35 »
Mě se jedná o převod adresáře komplet. Kategorie, činnosti, a další podložky (zaměstnanci a jejich kategorie). Převod archivních dokumentů (faktur, deníku apod.) nepotřebujeme nutně pro práci. Pokud bychom měli od nějakého nového roku začít na novém účetnictví je převod kompletního adresáře nutností (jedná se o několik tisíc dodavatelů a odběratelů, řazených do kategorií, dle funkce, platební morálky, zaměstnanců apod.). Ručně se to bohužel nedá udělat.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu ve firmě
« Odpověď #22 kdy: 28 Října 2010, 22:36:08 »
Ja by som chcel hlavne dačo ako modul požičovňa.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.