Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WoW přes TwinStar  (Přečteno 5093 krát)

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
WoW přes TwinStar
« kdy: 08 Října 2010, 12:03:41 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit od někoho, kdo rozchodil pod Ubuntu World of Warcraft přes server TwinStar.cz?

V noci jsem přes emulační prostředí wine spustil instalaci, která zahrnuje i stahování. Potom mi to na 50% skončilo - pravděpodobnějiž nebylo na disku dostatek místa.

Takže kolik místa to potřebuje celkově (momentálně mám vyšetřeno necelých 20GB) a následně, co musím mít v Ubuntu poveno a co zakázáno a podobně?

Systém na kterém jedu: Ubuntu 10.10 na jádře 2.6.35-22-generic, prostředí gnome 2.32.0 a jedu na strojovně HP Pavilion zv5000; 1,2GB RAM; AMD Athlon(tm) XP Procesor 3000+

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc - to co je na wiki, tak se zaobírá případem, že mám CD, nebo si stáhnu kompletní instalátor, ale tento instalátor si vše stahuje ze sítě - instalátor má jen 1,6MB
(http://www.wow-europe.com/shared/downloads/InstallWoW_enGB/InstallWoW.exe)
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

jxjl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2010, 15:30:17 »
Hotová instalace wow zabírá necelých 17 GB, vzhledem k tomu, že online instalátor stahovaná data rovnou zabaluje do MPQ archívů, nemělo by být potřeba o mnoho více místa (těch 20 by mohlo stačit nicméně nechat linuxu volné jen 3 GB není moc dobré - hrozí fragmentace). Po čisté instalaci doporučuju postupovat podle návodu na http://wiki.ubuntu.cz/World%20of%20Warcraft - minimálně je nutné přepnout grafiku do OpenGL módu. Veškeré následné úpravy provádíte stejně jako ve windows jen s tím rozdílem, že disk c najdete ve ~/.wine/drive_c/
Pokud vám online instalace opět selže, budete muset instalovat z originálních DVD - pravděpodobně bude na místo náročnější, zároveň musíte dát pozor, abyste instaloval jak hru, tak i všechny datadisky ve stejné jazykové verzi (US nebo GB).

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2010, 09:50:05 »
Hotová instalace wow zabírá necelých 17 GB, vzhledem k tomu, že online instalátor stahovaná data rovnou zabaluje do MPQ archívů, nemělo by být potřeba o mnoho více místa (těch 20 by mohlo stačit nicméně nechat linuxu volné jen 3 GB není moc dobré - hrozí fragmentace). Po čisté instalaci doporučuju postupovat podle návodu na http://wiki.ubuntu.cz/World%20of%20Warcraft - minimálně je nutné přepnout grafiku do OpenGL módu. Veškeré následné úpravy provádíte stejně jako ve windows jen s tím rozdílem, že disk c najdete ve ~/.wine/drive_c/
Pokud vám online instalace opět selže, budete muset instalovat z originálních DVD - pravděpodobně bude na místo náročnější, zároveň musíte dát pozor, abyste instaloval jak hru, tak i všechny datadisky ve stejné jazykové verzi (US nebo GB).

Děkuji. Od známého, který je na win. jsem se dozvěděl, že na instalační data plus samotnou instalaci bude potřeba cca 25GB (11GB instalace, která se poté sama odstraní + 14GB samotná hra) Uvolnil jsem si tedy místo a uvidím.

Pokud jde o samotné místo na disku, tak pro systém mám 10GB disk a pro ostatní data (/home/...) mám zbylou část disku...

Zkusím to znovu a pochlubím se, jak to šlo, či nešlo.
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2010, 08:45:27 »
Kód: [Vybrat]
The file "Z:\home\pgp\WoW\World of Warcraft\Data\lichking.MPQ : Sound\Music\ZoneMusic\Northrend\Troll\NR_Troll_General03.mp3" could not be written. If this problem persists, please contact Blizzard Technical Support. (MPQTarget::Write/SFileWriteFile)
 The disk doesn't have enough free space to install Wrath of the Lich King. Please free up space.

Vím, co to znamená... že není místo na disku, ale adresář pgp mi hlásil, že má ještě 9GB volno... zkusím tedy ještě nějaký data vymazat, ale už mě to začíná trochu štvát... 11GB instalace, která na disku nezůstane, ale při instalaci je potřeba a dalším několik GB na samotnou instalaci...
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2010, 09:08:10 »
Tak jako už fakt nevím... Než jsem zadal instalaci, tak na disku bylo prázdno skoro 25GB, nyní když jsem promazal všechny dočasný adresáře a podobně, tak mi stále na disku zbývá už jen nějakých 17GB... vůbec to nechápu a nevím, kde mám ten zbytek hledat. Jiná data jsem nestahoval...
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2010, 21:04:38 »

Tak jako už fakt nevím... Než jsem zadal instalaci, tak na disku bylo prázdno skoro 25GB, nyní když jsem promazal všechny dočasný adresáře a podobně, tak mi stále na disku zbývá už jen nějakých 17GB... vůbec to nechápu a nevím, kde mám ten zbytek hledat. Jiná data jsem nestahoval...

Nazdar,

takže k věci.... tohle asi není problém ubuntu, takže tady nebreč a buďto si WoW zkopíruj od známého a nebo jej prostě nehraj..
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

jxjl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #6 kdy: 11 Října 2010, 19:17:20 »
Zkusil bych instalaci z CD/DVD nebo zkopírování hotové instalace, u těch online installerů člověk nikdy neví.

Sureemon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: WoW přes TwinStar
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2010, 21:03:11 »
Takže nechtel so me zakladat novy topic tak to hazu sem :)

problem mam asi takovy, wow mi po 10 - 20 min behu spadne, vetsinou uz po 10 min klasicky error 132, memory couldnt read atd blaboly

jedu na ubuntu  10.10, wine 1.3.8 (stejny problem to ale hazelo i pod 1.2.x), kernel 2.6.35-23-generic, Atholn 64 X2 5400+, G-force 9800gt, 4GiB ram, (grafika i procesor jsou pretaktovane bez zvysovani napeti)

hra pada jak pod directX tak i pod opengl

tak leda bych ejste mohl dodat ze to zacalo padat tak pred mesicem ze dne na den (nvm jestli sem stahl nejakou aktualizaci co to posrala nebo tak nvm) jako udelam vsechno jen se mi nechce instalovat cele ubuntu nanovo a doufat ze to pojede :D

jo a kopii wowka by to nemelo byt (zkousel sem svou preinstalovat i sem pretahoval kopii od kamarada a porad to same)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.