Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04  (Přečteno 1212 krát)

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« kdy: 09 Října 2010, 14:17:30 »
Zdravím,
nainštaloval som na notebook Ubuntu 10.04 a dosť ma vytáča pripájanie na moju WiFi sieť. Systém ju pri spustení zistí a vyskočí informačné okienko o tom, že ju našiel a kliknutím na to okienko, že sa k nej pripojí. Ale akonáhle nad okienko nabehne kurzor, tak okienko zmizne, takže nie je možné naň kliknúť. Pripájať sa potom musím pomerne zdlhavým postupom. A tiež neviem, prečo sa nepripojí automaticky, keď vo vlastnostiach toho pripojenia mám zaškrtnuté automatické pripojenie.

Ďakujem za rady

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2010, 14:54:36 »
... vyskočí informačné okienko o tom, že ju našiel a kliknutím na to okienko, že sa k nej pripojí ...
To je jen tvá fantazie, toto okénko je jen informační, nekliká se na něj (jak jsi zjistil) a mizí, aby nepřekáželo, když v té oblasti potřebuješ na něco kliknout :)
Kde máš problém netuším, mně to funguje normálně. Co ti vlastně přesně píše v onom okénku?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2010, 15:32:37 »
To ti vypisuje, že aby si sa prihlásil máš kliknúť na ten monitor (network-manager-applet)a tam si vybrať svoju (wifi)sieť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2010, 20:37:50 »
Okienko vypisuje "Prístupné bezdrôtové siete. Kliknite na túto ikonu na pripojenie k bezdrôtovej sieti." To s tou ikonou som pochopil zle.

Ale nastala nejaká zmena, bez toho, že by som niečo menil, teraz už sa mi to 2x (z troch) prihlásilo samo. Predtým som musel kliknúť na ikonu bezdrôtového pripojenia, tam kliknúť na "Connect to Hidden Wireless Network", potom vybrať v comboboxe moju sieť a kliknúť na pripojiť. Samo sa to vôbec neprihlasovalo. Tak neviem, či už to bude fungovať - a hlavne prečo :-(

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2010, 10:00:42 »
Preco na skryte, mas tu siet skrytu?
Siete by sa mali zobrazit hned pod"bezdrotove siete". Ja tam mam dokonca pre jednu siet viac nastaveni a vyberam si cez ktore sa prihlasit. Inak automaticky sa prihlasuje na poslednu prihlasenu(alebo dve posledne, terz neviem).

[attachment deleted by admin]
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2010, 21:15:31 »
Preco na skryte, mas tu siet skrytu?
Siete by sa mali zobrazit hned pod"bezdrotove siete". Ja tam mam dokonca pre jednu siet viac nastaveni a vyberam si cez ktore sa prihlasit. Inak automaticky sa prihlasuje na poslednu prihlasenu(alebo dve posledne, terz neviem).
áno, mám ju skrytú z bezpečnostnych dôvodov. Chcem minimalizovať riziko, že mi niekto cudzí "vycucá" limit. Ale od včera už sa mi to prihlasuje automaticky. Tak snáď sa to tu môže uzatvoriť ako vyriešené. Ďakujem za spoluprácu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2010, 21:37:28 »
Kebyže sa niekto chce fakt surovo hacknúť na tvoju wifinu, tak je mu jedno, že či je skrytá alebo nie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #7 kdy: 11 Října 2010, 16:52:14 »
Kebyže sa niekto chce fakt surovo hacknúť na tvoju wifinu, tak je mu jedno, že či je skrytá alebo nie.
To mi je jasné, ale prečo by sa sústreďoval na skrytú a aspoň ako-tak zabezpečenú, ak bude v dosahu ľahšie dostupná. Tiež ak niekto chce, byt ti vykradne. Napriek tomu asi zamykáš..

komak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #8 kdy: 13 Října 2010, 08:37:56 »
A po pár dnoch je to tu späť, zase sa to samo neprihlasuje  :-\

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: zákerné uskakovanie ikoniek v ubuntu 10.04
« Odpověď #9 kdy: 13 Října 2010, 22:06:04 »
tak si ju odokry a daj si silne heslo...nikto v tvojom okolí to lámať určite nebude...takých ludí na slovensku nieje vela...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.