Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 10.04 - problém s bootváním  (Přečteno 1123 krát)

marekch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
10.04 - problém s bootváním
« kdy: 12 Října 2010, 12:31:33 »
Dobrý den,

poradil by mě někdo? Na notebook jsem nainstaloval Ubuntu 10.04, instalace proběhla v pořádku, ale v okamžiku kdy jsem rozběhl aktualizace mi bohužel došla baterie a v průběhu ní se počítač vypl.

Nyní to háže při bootování hlášku "udevadm trigger is not permitted while udev is unconfigured". Nejsem moc zdatný v angličtině a hlavně ani v Ubuntu (má 1. instalace) takže bych ocenil nějaký návod pro laika jak to rozjet. Ještě bych dodal, že mi nefunguje CD mechanika, systém jsem instaloval přes USB disk pomocí Unetbootinu.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: 10.04 - problém s bootváním
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2010, 12:52:32 »
Asi bych poradil instalovat znovu a při instalaci nebo aktualizaci vždycky nechával NB zapojený v síti....
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

marekch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 10.04 - problém s bootváním
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2010, 13:05:43 »
ještě jsem zapomněl dodat, že když chci opětovně nainstalovat Ubuntu, tak to zamrzne na logovací obrazovce, která neustále probíhá. a když jsem chtěl zkusit naisntalovat Win XP, tak se to přes USB nenabootuje.

tu opravu balíku zkusím, dík.

marekch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 10.04 - problém s bootváním
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2010, 15:01:14 »
stále se mi nepovedlo systém rozjet.  :-\
přes live cd, které mám na flashce se instalace ani systém bez instalace nerozjede. nějaká rada?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.