Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Splash  (Přečteno 2742 krát)

626rs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Splash
« kdy: 14 Října 2010, 16:32:19 »
Zdravím
Mám ubuntu 10.10 a nevím si už rady jak nastavit splashscreen. Když zapnu PC, mám jen černou obrazovku než mi najede přihlašovací obrazovka. Stáhnul jsem si správce spouštění, zapnul splash ale to nepomohlo. Nepomohla ani instalace xsplash přes synaptic. Jak mám docílit aby se mi zobrazovala animace při najíždění PC?

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Rover623

Re: Splash
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2010, 19:02:26 »
Jestli máš nainstalované nesvobodné ovladače nVidia nebo Ati,tak tady je skript který ti to napraví http://kyleabaker.com/2010/07/11/how-to-fix-your-ubuntu-boot-screen/

626rs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Splash
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2010, 00:21:03 »
Tak třeba zde http://www.unixmen.com/linux-distributions/4-ubuntu/1092-ubuntu-1004-and-1010-maverick-plymouth-splash-screen
Použil jsem návod a jediné co mi jde je splash při vypínání PC který se upravil. Ale splash při vypínání fungoval i před tím. Splash při startu pořád nejde. Pořád jen černá obrazovka s blikajícím kurzorem dokud nenajede přihlašovací screen.

Rover623

Re: Splash
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2010, 08:36:55 »
Jestli máš grafiku od Intelu,tak je postup jednoduchý,do adresáře /etc/initramfs-tools/conf.d vytvoř soubor splash (potřebuješ root práva,tak si spusť nautila z terminálu příkazem gksudo nautilus),do souboru zapiš (bez uvozovek) "FRAMEBUFFER=y",ulož soubor a do terminálu zadej sudo update-initramfs -u

626rs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Splash
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2010, 11:03:30 »
Jestli máš grafiku od Intelu,tak je postup jednoduchý,do adresáře /etc/initramfs-tools/conf.d vytvoř soubor splash (potřebuješ root práva,tak si spusť nautila z terminálu příkazem gksudo nautilus),do souboru zapiš (bez uvozovek) "FRAMEBUFFER=y",ulož soubor a do terminálu zadej sudo update-initramfs -u
Ano mám grafiku od intelu (mám book Asus) a tvuj návod skutečně zabral. Splash po této úpravě funguje :). Díky moc za radu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.