Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Server  (Přečteno 1399 krát)

Kumar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Ubuntu Server
« kdy: 14 Října 2010, 23:13:56 »
Zdravím vospolok
potrebujem poradiť ohľadom Ubuntu Server 10.04.1 LTS. Robím určité veci cez virtuálne mašiny vo VirtualBoxe a potrebujem 2 desktopy a 1 server. Všetko ide tak ako má akurát nemôžem na servri (Ubuntu Server 10.04.1) nainštalovať prídavky pre hosta. Pripojím klasicky CD a spustím script na inštaláciu. A stále mi vybehne "Could not find X.org or Xfree.86 on the guest system". Niečo som sa dozvedel že to je preto lebo nemám grafiku (Gnome,KDE). Ibaže ja tam grafiku nechcem. A teraz mi seká strašne konzola a je dosť malá. Neviete ktoré balíčky by bolo nutné nainštalovať aby to fungovalo?

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Ubuntu Server
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2010, 19:12:22 »
Zdravim,

pokud si nechceš do systému zavádět závyslosti které tam nutně nepotřebuješ (míněno xka a k tomu gnome a tak) tak se k tomu virtuálu můžeš připojovat vzdáleně pres ssh. Stejně je to server a tohle tam býva.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Kumar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Ubuntu Server
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2010, 16:29:36 »
Tak to mi príde dosť take krkolomné. To je server určený len na simuláciu určitej veci (konkrétne iSCSI) a bude spúštaný iba ako virtuálna mašina ... takže ešte sa k tomu logovat cez ssh je dosť zbytočné pre mňa.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu Server
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2010, 08:46:08 »
Proč připojovat CD? CDčko je jen podmnožina balíků které jsou dostupné z oficiálních repozitářů.
- Proč je tedy nutné instalovat z CD a nelze použít apt-get install "balík"?
Nerozumím tomu, proč by CDčko chtělo spustit Xka, pokud jsem v terminálu a mountnu CDčko nic nespouštím.
- Balíčky aby fungovalo co?
Jseš si jistý tím co děláš? Přijde mi, že problém bude mezi židlí a klávesnicí, buď ti je cizí problematika nebo jsi dostatečně nepopsal co potřebuješ. Nevylučuji možnost, že jsem to prostě jen nepochopil ;D

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Ubuntu Server
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2010, 21:33:00 »
Tak to mi príde dosť take krkolomné. To je server určený len na simuláciu určitej veci (konkrétne iSCSI) a bude spúštaný iba ako virtuálna mašina ... takže ešte sa k tomu logovat cez ssh je dosť zbytočné pre mňa.

Jen otázka zvyku, tak prostě musíš nahodit x server a pak by to rozšíření mělo jít nainstalovat
jabber: etnyx@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.