Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rhythmbox  (Přečteno 2281 krát)

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Rhythmbox
« kdy: 23 Října 2010, 21:05:18 »
Zdravím vespolek,

Mám menší problém s tímto přehrávačem. Mám písničky ze soundtracku, kde byl špatný název alba. Tak jsem si ho přes program EasyTag změnil na správný. Bohužel jsem to udělal pouze u jednoho ze tří alb. Poté jsem soundtrack přidal do složky Hudba, kde přehrávač hledá nové skladby. Poté jsem přehrávač spustil a tam si všimnul, že nemám změněné názvy u všech skladeb. Tak jsem to opravil, ale po opětovném spuštění přehrávače se opět načetly staré názvy alb. Zkoušel jsem restartovat počítač i přeinstalovat přehrávač, ale nic nepomohlo.

Nevíte někdo jak to opravit?

Děkuji

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Rhythmbox
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2010, 21:26:02 »
Úpravy názvu, alb... "tagů" upravuju přímo v Rhythmboxu a sleduji rovnou jak se mě jednotlivé skladby automaticky přiřazují k těm požadovaným podle úprav. Žádný jiný nástroj nepoužívám.

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Rhythmbox
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2010, 21:38:24 »
O téhle funkci jsem nevěděl. Ale v tom Rhythmboxu nejde do tagů zapsat i obrázek alba. Na to bych už musel mít zase extérní program.

Tvoje rada je užitečná, ale bohužel to neřeší můj problém :).

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Rhythmbox
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2010, 21:44:17 »
Ale v tom Rhythmboxu nejde do tagů zapsat i obrázek alba. Na to bych už musel mít zase extérní program.
To je pravda, to už neřeším.  ;)

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Rhythmbox
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2010, 22:14:27 »
Já právě ano. Jsem totiž od přírody detailista :)

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Rhythmbox
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2010, 13:01:13 »
No, mně osobně v Rhytmboxu pro zobrazení obrázku alba stačí nahrát ho do složky, kde je daná písnička. A funguje mi i například, pokud mám více interpretů v jedné složce, že obrázek nazvu třeba "Interpret_X Album_Y Album.jpg" a zobrazuje se mi jen u tohoto interpreta (pokud je ve složce jen jedno album/interpret stačí obrázek nazvat prostě "album.jpg").
« Poslední změna: 24 Října 2010, 13:04:35 od Michal "The_M" Chlup »
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Rhythmbox
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2010, 16:30:07 »
...Ale v tom Rhythmboxu nejde do tagů zapsat i obrázek alba. Na to bych už musel mít zase extérní program...

Zdravím,
existuje plugin:
http://sites.google.com/site/undo13/home/simple-rhythmbox-plugins

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: Rhythmbox
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2011, 13:21:42 »
Odkaz na plugin je zajímavý. Ale bohužel nemám ani páru, který ze souborů stáhnout a jak ho nainstalovat. :-)

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Rhythmbox
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2011, 19:22:29 »
Zdravím,
návod je na dané adrese uveden:
1. saveTAGCover_en.tar.bz2 -> stáhnout, rozbalit a uložit do adresáře "~/.gnome2/rhythmbox/plugins"
2. z repozitářů doinstalovat balíček "python-mutagen"

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: Rhythmbox
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2011, 20:38:51 »
Tak jsem narazil na problém. A to na ten, že v adresáři ~/.gnome2/ nemám adresář rhythmbox.

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Rhythmbox
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2011, 10:47:53 »
Zdravím,
v tom případě můžeš zkusit chybějící adresáře vytvořit. Například takto to vypadá u mě:

/home/ABC/.gnome2/rhythmbox/plugins/saveTAGCover_en

Snad pomůže.

Vojáček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Škola po netu
Re: Rhythmbox
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2011, 19:29:20 »
Tak již se mi instalace povedla. Nyní když kliknu na song pravím tlačítkem, mám tam možnost uložit cover do metadat. Ale již se mi nedaří přijít na to, jak přidat ten cover do knihovny nebo ho přiřadit k té písni.

Děkuji za pomoc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.