Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafický zavaděč  (Přečteno 3029 krát)

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Grafický zavaděč
« kdy: 26 Října 2010, 15:51:26 »
Zdravím vespolek,

Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký grafický zavaděč. Mám na mysli něco jako má třeba Mandriva.

Děkuji

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2010, 19:54:37 »
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2010, 14:12:52 »
Ano, něco takového jsem hledal.

A ještě by mě zajímalo, jestli se dají nějak upravit názvy položek v zavaděči.

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2010, 17:55:40 »
Tak jsem se pokusil nainstalovat tento grafický zavaděč pomocí návodů umístěném na výše uvedeném odkaze. Bohužel hned u prvního kroku jsem narazil na problém a to na tento:
Kód: [Vybrat]
honza@Honza-NTB:~$ sudo add-apt-repository ppa:bean123ch/burg
[sudo] password for honza:
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv A267D98DF71B10F601CFAC1B55708F1EE06803C5
gpg: požaduji klíč E06803C5 ze hkp server keyserver.ubuntu.com
gpgkeys: HTTP fetch error 7: couldn't connect to host
gpg: nenalezena žádná platná data ve formátu OpenPGP.
gpg: Celkový počet zpracovaných klíčů: 0

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2010, 18:53:13 »
Nemohl být keyserver.ubuntu.com mimo provoz? Teď jsem to zkoušel, a můžu se na něj připojit. Příp. pokud by jsi chtěl "klikací" manager pro konfiguraci BURGu, koukni se sem: http://www.sourceslist.eu/blog/linux-blog/burg-manager-installing-and-configuring-burg-has-never-been-so-easy/

Jinak se svými znalostmi neporadím
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2010, 06:29:34 »
Grafický zavaděč už nějakou dobu zkouším. V Ubuntu 10.10 jde celkem v pohodě nainstalovat. Problémem je ne vždy dostatečná podpora rozlišení:



Další rozlišení to nenabízí. Obrázek může být kvůli tomu deformovaný.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2010, 10:48:07 »
Jenda93: V tom Bum manageru lze nastavit rozliseni rucne. U sestry na ntb to taky bylo deformovany a takto jsem to vyresil. Popr. muzes pouzit vlatni obrazek na pozadi.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2010, 15:55:05 »
1. Ono se dá nastavit rozlišení ručně i bez manageru, ale některé potřebné hodnoty to stejně nevezme.
2. Obrázek mám taky svůj i bez manageru, i když "ruční" změny jsou samozřejmě otrava.

Mimochodem, manager v mém případě nejde nainstalovat, ale takových stížností je víc. Možná půjde nainstalovat nová verze, která by snad brzy měla být k dispozici.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2010, 18:03:05 »
Samozřejmě, že /etc/default/burg mohu editovat ručně. Myslel jsem jenom, že pro někoho by to takto mohlo být "přívětivější".
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Grafický zavaděč
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2010, 07:29:35 »
Jan Nejedlý co se týče grafického zavaděče BURG napsal: A ještě by mě zajímalo, jestli se dají nějak upravit názvy položek v zavaděči



Nedávno jsem na ohledně toho odpovídal na jednom zahraničním fóru. Položky v BURGu se dají snadno upravovat v GUI nástrojem Grub Customizer. Umožňuje měnit pořadí položek v menu, přejmenovávat položky a samozřejmě také přidávat nebo odebírat položky. Grub Customizer se dá nainstalovat např. takto přes terminál:

Kód: [Vybrat]

 sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
 sudo apt-get update
 sudo apt-get install grub-customizer




Po spuštění Grub Customizer nejdříve ohlásí, že našel nainstalovaný BURG a zeptá se, jestli ho chceme konfigurovat.



Potom se objeví okno programu, označené BURG Mode, ve kterém můžeme provádět změny. Poklepáním na položku změníme text. Zrušením zaškrtnutí u některé položky tuto položku skryjeme. Šipkami měníme pořadí položek. Následující situace odpovídá obrázku BURGu nahoře. 



Ještě uložit nastavení tlačítkem Save a hotovo.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.