Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku  (Přečteno 5919 krát)

Lighter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« kdy: 27 Října 2010, 23:07:46 »
Ahoj,

v starého PC mi nefunguje CD mechanika a jelikož to je pomalý křáp, chci natom rozjet Linux, protože Windows XP je moc zbytečný. Výhodou je to že muj starý PC botoování z flash disku asi podporuje, protože v BIOsu lze nastavit USB ZIP, USB HDD, USB FDD, USB CD ROM. Hledaj jsem i nějaký to USB legacy, ale to tam nikde není, takže botoování asi funguje.

Na flash disku jsem vytvořil instalační ubuntu pomocí nástroje Unetbootin. Vše proběhlo uspešne.

Tak jsem dal flash disk do kompa a začal zkoušet jednotlivý USB, asi 2x to napsala partition not found a pak najednou DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. No zkusil jsem ještě poslední USB a zas to napsalo partition not found, takže jsem usoudil, že USB FDD bylo to správný, jenže napsalo to chybu DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Prostě se instalace ani nespustila.

NEvíte v čem muže být zakopaný pes ?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2010, 01:06:07 »
Asi si to robil cez Unetbootin že?Počul som že na to aby fungoval musí byť najnovší Unetbootin.Takže si skús vytvoriť USB z 10.04.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2010, 01:50:16 »
Pokud máš instalační flešku Ubuntu: stačí pouze resetovat počítač, zkontrolovat nastavení BIOSu počítače - nastav Bootování A,C. Vyhneš se tím hlášce DISK BOOT FAILURE... a po natažení Ubuntu z flešky operační systém běžným postupem nainstaluješ.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Lighter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2010, 10:55:24 »
Nejnovejší Unetbootin jsem měl.

airlive: tohle jsem trochu nepochopil cos psal, proste normální postup pro bootování z USB, nevím jak se tý chybe mám vyhnout.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2010, 11:02:43 »
...nastav si prosím ty parametry bootování v BIOSU.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Lighter

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2010, 15:07:54 »
Však jsem je nastavil dobře, můj starý PC má 4 vstupy na USB a zrovna ten kterej jsem použil při instalaci je v biosu jako USB-FDD. Tak jsem to nastavil jako 1. bootovací zařízení a hodilo to chybu DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Když jsem zkusil ostatní USB tak to vždy hodilo partition not found.

Z toho soudím že bud nefunguje v mým PC bootování z USB a nebo ten Unetbootin nefunguje dobře. Jinde snad chyba být nemůže.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #6 kdy: 28 Října 2010, 16:20:41 »
... s unetbootin by problém být neměl.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #7 kdy: 28 Října 2010, 19:09:48 »
Na 10.10 nelze dělat boot flash s 10.04. Možná s Unetem ano, ale skrze standardní nástroj to nelze. Nekompatibilita/nefunkční.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #8 kdy: 28 Října 2010, 19:20:36 »
Na 10.10 nelze dělat boot flash s 10.04. Možná s Unetem ano, ale skrze standardní nástroj to nelze. Nekompatibilita/nefunkční.

S Unetbootin mám jen ty nejlepší zkušenosti,zkouším spoustu dister a z 99% není problém samozřejmě v dobré součinosti s hw.
Dřív jsem všechno pálil na cd,ale když jsem našel Unetbootin tak pohoda a hlavně nemusím vyhazovat spoustu 1x použitých cd a peněz za ně.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Sureemon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #9 kdy: 28 Října 2010, 20:40:18 »
takze rad abych vas uvedl do problemu :)

na notasu mam w7 + ubuntu 10.10 ( w7 se chcu zbavit a s ubuntu sem si krapet hral a nejsem schopen ho dat do rozumneho stavu takze to chcu cely preinstalovat)

stahnu si iso obraz ubuntu 10.10 prez unetbootin udelam instalacni flash disk (notas nema mechaniku) formatovany na fat32

v biosu mam 1. USB FDD 2. USB HDD 3. IDE (a dalsi, rekbych ze dulezity je nazacatku :D )

po restaru se mi notas sekne na obrazovce s moznosti najeti do biosu (me se zda se vyzkousi bootovat z te flashky, nepodari se mu to a sekne se, takze nenabootuje z niceho)

dotaz: co s tim ? :D

SAiMi

  • Host
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #10 kdy: 28 Října 2010, 21:56:21 »
Zkus:
Kód: [Vybrat]
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #11 kdy: 28 Října 2010, 22:05:48 »
Možno je to problém samotného BIOSu.Upgrade možno pomôže.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #12 kdy: 29 Října 2010, 08:24:50 »
Ještě se kukni do Biosu jestli tam nemáš něco jako boot priority. Já sem tak chtěl přeinstalovat systém taky z mp3 přehrávače, ale i když sem měl nastavené jako 1. boot z usb,  2.cdrom 3.HDD - tak mě to nechtělo z toho nabootovat, až sem si všiml v biosu další hovadinky (něco jako boot priority) a tam byla flashka označená jako boot až poslední (respektive vypsaný mp3 player), ale teda mám award bios (myslím si - trčím v práci :-(   )
Prostě tam bylo dvoje nastavení priorit.

Sureemon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2010, 09:44:28 »
tak v biosu zadne priority nejsou ... a jako uz sem na tom notasu 2x preinstalovaval OS takze by to melo jit :D ....

jinak to se muze ten bios sam od sebe takhle "posrat" ze je treba reinstal ??? .... ja jen ze sem vzivote bios nereinstaloval a abych rekl pravdu moc se mi do toho nechce :-/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #14 kdy: 29 Října 2010, 10:44:44 »
Nemusíš mať obavy...ale aby sa bios dosral som ešte nepočul...buď je na piču a to od začiatku alebo by si sa musel velmi snažiť aby si to *censored*...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #15 kdy: 29 Října 2010, 11:11:18 »
Tak já s tím mám zkušenosti. Asi v roce 199? sem apgrejdoval bios. Prej pokud máš jiný typ čísla biosu tak se nepreinstaluje. Omyl. Pustilo me to a ejhle. Deska na ho....  . Tenkrat jsme měli v práci nějakou mašinku na nahrávání biosu do čipů - bohužel na ten můj to nebyl, tak deska za 5 litrů letěla do pryč. Od té doby se ani nepokoším o upgrade biosu  :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #16 kdy: 29 Října 2010, 13:57:37 »
Tak já s tím mám zkušenosti. Asi v roce 199? sem apgrejdoval bios. Prej pokud máš jiný typ čísla biosu tak se nepreinstaluje. Omyl. Pustilo me to a ejhle. Deska na ho....  . Tenkrat jsme měli v práci nějakou mašinku na nahrávání biosu do čipů - bohužel na ten můj to nebyl, tak deska za 5 litrů letěla do pryč. Od té doby se ani nepokoším o upgrade biosu  :)
To bolo to moje pomyslené snaženie sa :D...upgrade s kodom určeným na inú dosku...to bol teda iný nápad...ale dnes by sa to nemalo podariť...neskúšal som...vážim si peňazí ktoré su v tom počítači...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

fruti5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #17 kdy: 31 Října 2010, 20:38:14 »
zdar hosi, nainstalil jsem bydlovi do netbooku ubuntu 10.10 netbook edici... ta bezela, dnes prisel z prace chtel tu svou masinu probudit z uspani do ram (to nejak nereagovalo tudiz podrzeni tlacitka pwr). po rebootu to vypsalo chybu initramfs. hledal jsem na foru a nasel jsem navod jak na to, ale na ubuntu live nebyla nabydka na opravu systemu. nechtel jsem ho zatezovat dalsima kravinkama a rekl jsem mu ze bude nejjednodussi reinstal. udelal jsem novou bootUSB(system ze stejneho isa bezel = tudiz jsem pocital ze nebude problem) a ted to vymrzne pri priprave k instalaci (vymrzlo to i s tou prvni, ale byla to flashka neznameho vyrobce tak jsem myslel ze to bude tim  ;) ). nechce to prejit k rozdelovani disku tj. ukaze mi to co mam mit potrebnyho k instalu a dal se to jen nacita... jsem z toho celkem mrzuty, predtim to bezelo v poho a ted takovyhle sra..  >:( >:( >:( pokrocil jsem tedy k testovani disku prez ubcd. disk prosel s 78 chybama s nestandartnim ctenim (stejny pocet chyb jeste nez jsem nainstalil bezici system ubuntu). puvodne tam byly win XP home, ale ty se nejak rozjebaly -> zkusil jsem instalovat ubuntu 10.04 vzdy chyba pri kopirovani v 28%. nesli sme netbucek do kramu na reklamaci. druhy den bydlovi volali ze mu tam nahodej z5 XPka za 500,- -> pote ubuntu 10.10 v poho a ted tohle...  CO S TIM jsem z toho celkem smutny a  :'( :'( :'(

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #18 kdy: 31 Října 2010, 23:04:10 »
No co. Trvat na reklamaci z toho a toho důvodu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #19 kdy: 01 Listopadu 2010, 10:51:47 »
A iné distro?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

fruti5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #20 kdy: 02 Listopadu 2010, 14:05:56 »
nohodil jsem mu tam XPcka...   :'(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #21 kdy: 02 Listopadu 2010, 22:17:41 »
ja by som skúsil iné distro...xp na eee pc sú celkom dosť pomalé...teraz z jedného píšem, viem o čom hovorím
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

fruti5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #22 kdy: 15 Prosince 2010, 09:33:42 »
tak jsem fakt ********  >:( >:( >:( >:( po dalsich 3 reinstalech a zhrouceni systemu to ho poslal z5 do kramu. prinesl ho s tim ze prodavac s nim nic nedelal, byla tam nova instalace  :o pry s nim nic nedelal!!! po dalsim zhrouceni mu konecne uznali reklamaci a odeslali jej... uz nikdy nekupuju v kamennych obchodech, verim jen czc.cz tj bezproblemova reklamacka a rozumne jednani se zakaznikem... chyba nebyla u me, v ubuntu, ale v HW... omlouvam se za zbytecny dotaz  :'(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace Ubuntu 10.10 z flash disku
« Odpověď #23 kdy: 15 Prosince 2010, 21:15:19 »
Tomu sa hovorí šťastie ::)...aj ja rád kupujem pokazené výrobky ;D...teda oni si ma vyhladávajú.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.