Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů - vyřešeno :o)  (Přečteno 1940 krát)

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Zdravím ve spolek... :)
Používám Ubuntu One pro zálohu souborů, v tom problém není. Chtěl jsem si tak i zálohovat kontakty a podle návodu na zálohu kontaktů v Evolution http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuOne/Evolution jsem pochopil, že kontakty musí být ve složce Ubuntu One v evolušnu (je to tam již vytvořeno od "výroby", po kliknutí na složku se mi do ní samy nahrály veškeré kontakty z Pidgina, no budiž. Ale na serveru Ubuntu One je zhola nic, nula kontaktů. Zkusil jsem: Systém - Předvolby - Ubuntu one, a to mi pak vyhodilo hlášku, že vše jest synchronizováno, opět nula kontaktů (mám na záložce Služby zatrhnuto kontakty). Tak jsem nelenil a vytvořil kontakt na serveru, ale v kontaktech na Evolution se neobjevil. Tak už nevím, v čem může být zakopaný pes? Verse Ubuntu 10.04, Evolution 2.28.3.
Jinak v Evolution pod Upravit - Možnosti sinchronizace - se mi objeví chybová hláška "Zdá se, že nemáte nainstalované nástroje pro PalmPilota GNOME." možná to spolu souvisí, či já vím... :o

Případně mi stačí odkaz na diskuzi, kde se to již řešilo...

Díky za čas a trpělivost... 8)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2010, 18:40:52 od sebeja »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2010, 13:16:07 »
Zdravím ve spolek... :)
Používám Ubuntu One pro zálohu souborů, v tom problém není. Chtěl jsem si tak i zálohovat kontakty a podle návodu na zálohu kontaktů v Evolution http://wiki.ubuntu.cz/UbuntuOne/Evolution jsem pochopil, že kontakty musí být ve složce Ubuntu One v evolušnu (je to tam již vytvořeno od "výroby", po kliknutí na složku se mi do ní samy nahrály veškeré kontakty z Pidgina, no budiž. Ale na serveru Ubuntu One je zhola nic, nula kontaktů. Zkusil jsem: Systém - Předvolby - Ubuntu one, a to mi pak vyhodilo hlášku, že vše jest synchronizováno, opět nula kontaktů (mám zatrhnuto na záložce Služby zatrhnuto kontakty). Tak jsem nelenil a vytvořil kontakt na serveru, ale v kontaktech na Evolution se neobjevil. Tak už nevím, v čem může být zakopaný pes? Verse Ubuntu 10.04, Evolution 2.28.3.
Máš vůbec službu Ubuntu One v systému aktivovanou?

Jinak v Evolution pod Upravit - Možnosti sinchronizace - se mi objeví chybová hláška "Zdá se, že nemáte nainstalované nástroje pro PalmPilota GNOME." možná to spolu souvisí, či já vím... :o

Toto s tím nemá nic společného. V Evolutionu je zabudovaná podpora synchronizace pro PalmOS, je to archaická záležitost. Nemá to se synchronizací pomocí Ubuntu One nic společného. Ta je prováděna jakoby externě.

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2010, 13:48:01 »
Citace
Máš vůbec službu Ubuntu One v systému aktivovanou?

Jak to myslíš? Hned v první větě píši, že záloha složek funguje....

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2010, 14:47:24 »
No, jestli máš povolenou synchronizaci kontaktů - Systém->Předvolby->Ubuntu One/ karta Služby a zatržené Kontakty.

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2010, 14:55:21 »
jj, zmiňoval jsem to tam, že ano  ;)
Citace
(mám na záložce Služby zatrhnuto kontakty)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2010, 16:30:42 »
jj, zmiňoval jsem to tam, že ano  ;)
Citace
(mám na záložce Služby zatrhnuto kontakty)
Zkus službu restartovat.

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2010, 16:50:44 »
Taky jsem s tím měl problém a vyřešil to až upgrade na 10.10.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2010, 18:18:55 »
Služba restartována - nepomohlo...

Přejít na 10.10 se mi nechce, ze přeinstalovat systém, ach jooooo.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2010, 18:54:24 »
Je to nějakej bug u 10.04. Našel jsem to na Launchpadu. Zkus mrknout na následující:
https://wiki.ubuntu.com/UbuntuOne/BugsLucid#Contacts

sebeja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
    • Kdo si hraje...
Re: Evolution and Ubuntu One - synchronizace kontaktů - vyřešeno :o)
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2010, 18:42:51 »
Napsal jsem na podporu Ubuntu One. Z odpovědi vyplynulo, že se synchronizace kontaktů je funkční pro Ubuntu One 10.10 a vyšší.
Viz: https://wiki.ubuntu.com/UbuntuOne/FAQ/WhyArentMyContactsSyncing
 ;D ;D ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.