Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout  (Přečteno 554 krát)

kaniobal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout
« kdy: 30 Října 2010, 17:02:34 »
Nainstaloval jsem xubuntu z CD. Kdyz jsem zvolil instalovat bez acpi=off po vybrani instalovat na obrazovce jen blikal cerny kurzor a nic se nedelo, kdyz jsem vybral acpi=off instalace probehla. Problem je, ze system z HDD nenabiha, i kdyz v GRUBu vyberu recovery mode - vzdy jen blikajici kurzor a nic se nedeje. Zkousel jsem zmacknout e a zadat nejake dalsi parametry, aby to nabehlo, ale nic mi nepomohlo. Kdyz zvolim ten recovery mode, zasekne se to na radku
bio: create slab <bio-0> at 0
jakoukoli pomoc uvitam, diky.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2010, 19:02:15 »
Chápu dobře, že instaluješ na notebook? Ubuntu mi dělalo něco podobného a pomohlo upgradovat BIOS na nejnovější verzi.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

kaniobal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2010, 12:00:56 »
jj, je to tak, je to starsi laptop. zkusim to, ale bohuzel nevim jak se to dela z linuxu. kdyby nekdo vedel jak na to, byl bych rad, kdyby mi poradil. diky

Rover623

Re: Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2010, 12:04:31 »
To nám ale musíš říct co je to za notebook

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Xubuntu 10.04 - čerstvá instalace nechce naběhnout
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2010, 14:50:09 »
Zde je návod na flash BIOSu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=318789 a bios samotný nalezneš na stránkách výrobce notebooku.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.