Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s PCMCIA CardBus adapter 4x USB2.0 NEC v ubuntu 10.10  (Přečteno 683 krát)

Vdusek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Mám problém s touto kartou - http://www.mh.cz/axago-cbu-50.htm - a její funkčností po nainstalování ubuntu 10.10 . Doposud jsem používal 9.04 a nebyl vůbec žádný problém s funkčností. Normálně a krásně fungovala jako USB2 a externí HDD a flashka pracovaly aboslutně v pohodě.
Po přechodu na 10.10 (přes 10.04 bohužel obojí jen z netu bez možnosti čistého nahrání OS z CD !!!) je velký problém. Sice se obě zařízení krásně "načtou", ale stahování z nich možné není. Prostě se to zadrhne a celý zamrzne!!! Snad že by byl problém s jádrem?
Máte za to, že by pomohla čistá instalace? A proč se mi to z CD nedaří a jenom v DOSu běží jen jakási hláška s blikajícím kursorem. Minulá instalace 8.04 a 9.04 se z CD podařila v pohodě.

Jinak je (snad) 10.10 v pohodě, ale tohle mi hodně vadí. Nebo by snad pomohlo přes Wine dát SW na tuhle kartu.

Pomozte. Budu moc rád. Díky

Vdusek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Problém s PCMCIA CardBus adapter 4x USB2.0 NEC v ubuntu 10.10
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2010, 20:46:14 »
Tak jsem tu opět.
Zkoušel jsem dohrát SW, i když na variantu WIN 98 do Wine a ze začátku to frčelo v pohodě. Jenže jsem udělal restart a všechno se ztratilo a opět problém přetrvává.
Žasnu, že novější verze ubuntu 10.10 má s tímhle takové problémy oproti verzi 9.04, která pochopila hned, co to je a neřešila to problémem "přes hlavu škrábati se"!!!  :'(
Tudíž apeluji na jednoduchost a racionalitu systému. OS má být pro nás a né my pro něj!!!

Takže v čem je tedy problém? Že by snad nenahrání OS z čístého CD. Mám se kvůli tomu vrátit do Ubuntu 9.04?  :-[
« Poslední změna: 08 Listopadu 2010, 06:05:11 od Vdusek »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.