Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity  (Přečteno 3559 krát)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« kdy: 14 Listopadu 2010, 08:27:11 »
O Mintu se vždy říkalo: Vychází pozdějc než Ubuntru, budou tam opravené chyby.

V Mintu 10 jsem pustil pdfmod a při kliknutí na File - Open se pdfmod zhroutil. Jde o bug #633358, který je v Ubuntu 10.10 dávno opravený. Jak vidět, v Mintu 10 opravený není.

Ubuntu se zatím rozměrově vleze na cédéčko. Linux Mint 10 už musí mít instalační DVD. Je tam sice SUN Java a VLC Player, ale tyto věci se dají doinstalovat i v jiné distribuci.

Defaultní vzhled má světlé rámy oken a tlačítka pořád napravo a jediný panel stále dole. To si může každý zájemce lehce přehodit i v Ubuntu.

Nějak nemůžu přijít na to, proč Linux Mint někteří tak vychvalují.
 
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2010, 08:54:50 »
Já sem měl tu desítku asi 2 týdny, ale nainstaloval sem znova devítku. Hlavně kvůli HDD a TVtime. Jinak se mi líbil, když pominu drobnosti co si stejně vždycky předělám. Já nevím, ale poslední dobou mám problém z 1TB diskem co mám jako druhý disk. Strašně pomalu kopíruje V Ubuntu 10.10, v Mintu 10 to samé, a i ve W7. Přitom Na 10.04 a starších, a v XP jede normálně. Nevím co tam ty drbani přidali, ale dost mě to štve. Jinak ta desítka Mint se mi designově víc líbila než Ubuntu.   

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2010, 12:01:43 »
O Mintu se vždy říkalo: Vychází pozdějc než Ubuntru, budou tam opravené chyby.

V Mintu 10 jsem pustil pdfmod a při kliknutí na File - Open se pdfmod zhroutil. Jde o bug #633358, který je v Ubuntu 10.10 dávno opravený. Jak vidět, v Mintu 10 opravený není.

Ubuntu se zatím rozměrově vleze na cédéčko. Linux Mint 10 už musí mít instalační DVD. Je tam sice SUN Java a VLC Player, ale tyto věci se dají doinstalovat i v jiné distribuci.

Defaultní vzhled má světlé rámy oken a tlačítka pořád napravo a jediný panel stále dole. To si může každý zájemce lehce přehodit i v Ubuntu.

Nějak nemůžu přijít na to, proč Linux Mint někteří tak vychvalují.
 
Já jsem asi ne zcela v obraze, co míníš pdfmodem?

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2010, 14:06:27 »
Pdfmod je toto:



Ta bílá plocha je prázdná z toho důvodu, že tam nejde načíst žádný pdf dokument, protože aplikace při otevření dokumentu hned spadne. Takže editace pdf dokumentů se nekoná. V Ubuntu 10.10 pdfmod funguje, ale v Mintu 10 padá.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2010, 15:50:09 »
Mně to tedy funguje, takže žádný bug. :)

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2010, 16:21:21 »
Linux Mint 10 už musí mít instalační DVD.
To není pravda. Tady si můžeš stáhnout oficiální verzi Linux Mint 10 CD. A na "DVD edici" můžeš upgradeovat hned po instalaci - viz http://www.linuxmint.com/rel_julia_whatsnew.php#mintwelcome.

EDIT: PDF Mod mi funguje bez problémů - http://i54.tinypic.com/rjh8wg.jpg
« Poslední změna: 14 Listopadu 2010, 16:39:35 od M8n »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2010, 17:36:25 »
jestli te mohu uklidnit, tak jak osobne mam vpravde *vzdy smisene pocity u *jakehokoliv prave vysleho operacniho systemu ..
Já s Tebou souhlasím ale je třeba dodržovat určitá pravidla. Oba z kritizovaných bodů jsou v pořádku. To, že kolegovi nejde pdfmod je zřejmě záležitost chybné instalace, případně kolize s hw, nikoli vada vlastního distra. V druhém případě ne zcela pozorně četl. :)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2010, 06:29:40 »
phplus napsal: To, že kolegovi nejde pdfmod je zřejmě záležitost chybné instalace, případně kolize s hw...

1. Kolizi s HW vylučuji, protože pdfmod na aktualizované distribuci Ubuntu 10.10 funguje správně. Ubuntu je asi prostě lepší než Mint.

2. Chybnou instalaci nelze nikdy zcela vyloučit. Ale pravděpodobně je instalace v pořádku, protože všechno ostatní funguje očekávaným způsobem.

A protože byl výše popsaný bug před určitou dobou oficiálně potvrzen v Ubuntu, věřím, že se může klidně objevit i v Mintu.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2010, 08:31:36 »
Ja si nainstaloval uz Mint 10 RC a muzu rict ze se mi na rozdil od devitky vzhled moc libil. Ten svetly vzhled je prijemna zmena a to jsem prosim milovnik tmavych vzhledu. A nove ikonky sou proste paradni.
Mam problem s Mintmenu - kdyz si vytvorim spoustec v menu na jeden .sh soubor v /usr/bin tak se mi program nespousti, pritom kdyz sem si na panel hodil Gnome-menu, tak tam to fungovalo. Zeptam se na oficialnim foru Mintu. Jinak ale Mintmenu je jednim z duvodu proc Mint pouzivam.
Drive to bylo spis z duvodu, ze i v zakladu fungovaly vsechny kodeky a zakladni instalace nebyla zasvinena spoustou programu ktere nechci pouzivat - to prvni uz si davno umim poresit sam, to druhe se bohuzel pomalu meni. Ale pro me byl duvod prechodu ze Mint = Ubuntu s Gnome - Evolution nesmysly v zakladni instalaci.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2010, 09:08:50 »
phplus napsal: To, že kolegovi nejde pdfmod je zřejmě záležitost chybné instalace, případně kolize s hw...

1. Kolizi s HW vylučuji, protože pdfmod na aktualizované distribuci Ubuntu 10.10 funguje správně. Ubuntu je asi prostě lepší než Mint.

2. Chybnou instalaci nelze nikdy zcela vyloučit. Ale pravděpodobně je instalace v pořádku, protože všechno ostatní funguje očekávaným způsobem.

A protože byl výše popsaný bug před určitou dobou oficiálně potvrzen v Ubuntu, věřím, že se může klidně objevit i v Mintu.


Už dej s tím bugem pokoj, že se to objeví Tobě, neznamená, že je to bug. Bug je to, co mají všichni.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Linux Mint 10 vyšel - mám smíšené pocity
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2010, 10:20:02 »
Bug rozhodně nemusí být jenom to, co mají všichni. Řadu bugů "podepíše" jenom jeden člověk a nikdo se k němu nepřidá. Ale tvůj názor ti nebudu brát.

 
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.