Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Webkamera Genius Slim 2020AF - nízké fps  (Přečteno 661 krát)

josef.g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Webkamera Genius Slim 2020AF - nízké fps
« kdy: 15 Listopadu 2010, 19:22:02 »
Mám problémek s webkamerou (viz. předmět). Připojení proběhlo bez problémů, funguje, ale jede s velmi nízkým fps. Zkouším ji v luvcview a v guvcview, v obou programech v rozlišení VGA 640x480 má nastaveno 30 fps (což má i papírově zvládat), ale reálně jede tak na desetině - počítadlo v okně ukazuje tak 2.5 - 3 fps a kvalita obrazu tomu odpovídá. Vzhledem k tomu, že mám dual boot, tak jsem ji zkoušel i ve Vistách a tam je to podobné - tak 4 - 5 fps. Už jsem myslel, že je to v kameře, ale dneska na cizím počítači s Windows XP jela normálně (údaj počitadla nebyl k dispozici, ale subjektivně podstatně lepší než na mém stroji). Může mít nízké fps nějakou souvislost s mým HW? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Nemám žádný superstroj, ale AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ by snad neměl mít s takovouhle kamerkou problém (pokud to s tím problémem vůbec může mít něco společného). Pokud někdo budete mít jakýkoliv nápad kam sáhnout nebo co zkusit, tak mi prosím poraďte. Kamerku bych nerad vracel pokud je chyba mezi monitorem a klávesnicí.
Taky jsem to teď na poslední chvíli vyzkoušel s mplayer, příkaz mplayer tv:// -tv driver=v4l2:width=640:height=480:device=/dev/video0 > ~/mplayer.txt 2>&1. Jede taky s nízkým fps, výpis přiložen, hlásí to i nějaké chyby.

Můj systém: Ubuntu 10.04, plně aktualizované, vzniklé postupnými upgrady 7.04-7.10-8.04-10.04

Díky předem za jakoukoliv pomoc.


[attachment deleted by admin]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.