Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?  (Přečteno 31633 krát)

Michal Pavelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #75 kdy: 12 Února 2007, 11:40:55 »
Jo hnije strasne rychle!

alighator

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #76 kdy: 12 Února 2007, 14:27:20 »
Citace: 3x3cut0r
BTW: Kamos me ted dostava...jednou mi posle hlasku na icq: "Tucnaci sou nejlepsi, Linux rulezz" ... za hodinu mi napise: "Linux sux, nejde mi zesvetlit monitor"...pak zase: "Uz to mam, Linux is great!" ... a takhle to jde dozblba :)
:-D Hezký, já jsem přesvědčila sama sebe v práci a přítele na domácím PC (zatím společně s widlema). Ty hlášky - jako bych ho slyšela :-))

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #77 kdy: 13 Února 2007, 20:27:00 »
Ziskal jsem 5 lidi ze sveho okoli.
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #78 kdy: 13 Února 2007, 20:32:46 »
Citace: Lotus
Ziskal jsem 5 lidi ze sveho okoli.
A to všichni vydrželi? To smekám!

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #79 kdy: 13 Února 2007, 20:45:46 »
Citace: vojtech.t
Citace: Lotus
Ziskal jsem 5 lidi ze sveho okoli.
A to všichni vydrželi? To smekám!
Tri z nich jsou na kubuntu, jeden je na ubuntu + windows (kvuli hram) a ten posledni nevydrzel, nemel na to  nervy a trpelivost.
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #80 kdy: 13 Února 2007, 20:49:07 »
Tak jsem dnes získal bráchy:-) Pořád se vyptával cože to tam mám. A když jsem nainstaloval Ubuntu i na router tak mi řekl ať mu to tam taky hodím. Tak jsem mu rozdělil disk dal jsem mu CD a odkázal jsem ho na toto fórum.
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #81 kdy: 14 Srpna 2007, 07:42:32 »
NO sebe coz byl uspech protoze jsem win vzdy jen chranil a obhajoval a pak tatu, brachu, pritelkyni, dva kolegi z prace a asi dasli dva lidi ale cas jeste ukaze kolik win fragu budu mit...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #82 kdy: 15 Srpna 2007, 08:41:29 »
Hlavně jsem získal sebe (nebo si spíš linux získal mě), pak jednoho co chtěl zahodit wokna a nainstalovat mandrivu jsem přesvědčil, že ubuntu (v jeho případě tedy spíš kubuntu) bude lepší volba. Další kolega je na nejlepší cestě taky nainstalovat linux, samozřejmě mu opět "vnutím" ubuntu. No a teď pracuju na zbytku rodiny aby mě do našeho domácího desktopu nechali dát linux, ještě jsem je ale nepřesvědčil, že je to ta správná volba a že linux je s windows srovnatelný, ba dokonce daleko lepší (a že se nebudou muset starat o tu programovatelskou stránku, že jak jim to jednou nastavím tak to bude fungovat).

Hou, jsem se ale rozepsal :D
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Smolík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #83 kdy: 15 Srpna 2007, 12:45:01 »
No jeden človíček se našel, ale není to dokonalý, má totiž grafiku ATI a některé to nastavování.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #84 kdy: 15 Srpna 2007, 12:48:17 »
smolik - Nevidim nejak zavazny problem v tom ze ma grafickou kartu ATI..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #85 kdy: 15 Srpna 2007, 14:12:32 »
no ja som za rok stihol presvedcit mna, kamarata, a este mi to slubil bracho a jeden dalsi kamos, , newim co z toho bude,
kazdopadne ked som sa snazil presvedcit bracha (ktory az tak za linux neni) tak ho presvedcilo to ze si moze livecd vlozit do cdromky, vyskusat a ak sa mu zapaci nainstalovat , ak ne tak proste vypne - > ked som mu toto povedal tak zmenil nazor ze to skusi,

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #86 kdy: 15 Srpna 2007, 14:49:53 »
Jj jen je potreba dat bacha aby se dotycny necitil jako kdyz ho nekdo nuti pouze aby si pripadal ze mu nekdo dava dalsi moznosti...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Smolík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #87 kdy: 15 Srpna 2007, 15:58:23 »
Volis: On jó ;-) chtěl zkusit Beryl (podle tisíce návodů se to nepovedlo) a měl problém s rozlišením wide screen. Tím netvrdím, že to nejde.

nettezzaumana

  • Host
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #88 kdy: 15 Srpna 2007, 16:03:53 »
ze sveho okoli jsem ziskal z cistych windwsaku asi 4-5 lidi..
zdaleka nejlepsi a nejspolehlivejsi jsou ti, kteri s pocitacema nikda prve nedelali -- jeden muj kamarad si koupil ve svyvh 33 prvniho ntb. (za me asistence) s wxp. vetsinou kdyz jsem ho potkal, tak jsem mu resil veci jako spyware, nastaveni nejakych aplikaci apod.. zhruba dvakrat tydne mi volal jak se udela to ci ono. prave po pul roce mi dosla trpelivost a nainstaloval jsem mu Linux (ubuntu) a.. .
..on sam rika ze uz by windows nechtel, spyware uz davno neresi a nastavovani aplikaci resime tak, ze mi napise maila co chce, ja si balicek pripadne nainstaluju u sebe a nastavim a poslu mu .tar s ~/. ..
ps. v jeho pripade je navic zajimave, ze neumi a ani nechce psat vubec na klavesnici, takze jsem mu v ramci projektu "jednim prstem" nastavil pocitac tak, ze opravdu staci na 95% veci jeden prst + touchpad..

(mj. touchpad od synapticu se da velice mile nastavit, takze nejni potreba mackat zadny cudlik.. (locked drags, right-btn=right_low_corner, mid-btn=right_high_corner, horiz-scroll=down_side, vert-scroll=right_side ..):
Section "InputDevice"
    Identifier  "ALPS Touchpad"
    Driver      "synaptics"
    Option      "AlwaysCore"
    Option      "SendCoreEvents" "true"
    Option      "SHMConfig" "true"
    Option      "Device" "/dev/input/by-path/platform-i8042-serio-4-event-mouse"
                   # zadne strelba od boku z navodu z netu jako /dev/eventX apod.. udev!
    Option      "Protocol" "event"
    Option      "LeftEdge" "120"
    Option      "RightEdge" "960"
    Option      "TopEdge" "120"
    Option      "BottomEdge" "680"
                    # rozliseni touchpadu, lze vyzkouset. pamscamuje to screensize, zadny strach
    Option      "FingerLow" "18"
    Option      "FingerHigh" "19"
                    # sila pritlaku do kdy je move a od kdy touch.. nutno odzkouset
    Option      "MaxTapTime" "180"
    Option      "MaxTapMove" "110"
    Option      "ClickTime" "0"
    Option      "VertEdgeScroll" "true"
    Option      "HorizEdgeScroll" "true"
                    # povoleni rolovani pri horni a spodni strane touchpadu, dano rozmery vyse
    Option      "VertScrollDelta" "25"
    Option      "HorizScrollDelta" "50"
                    # citlivost rolovani -- prepocitava se na rozliseni (kolik bodu je treba movenout na scroll event..)
    Option      "EdgeMotionMinSpeed" "0"
    Option      "EdgeMotionMaxSpeed" "0"
                    # V pripade LockedDrags true je dobre vypnout. onen kontinualni pohyb pri dojeti na kraj
    Option      "MinSpeed" "0.45"
    Option      "MaxSpeed" "0.75"
    Option      "AccelFactor" "0.033"
    Option      "EmulateMidButtonTime" "75"
    Option      "CircularScrolling" "false"
    Option      "LockedDrags" "true"         # try this! ;D
                    # na dvojtap chytne, na dalsi tap pusti. lze takhle prerusiter tahnout
EndSection

/*
* jedine co se mi nepodarilo je, jak udelat "locked-drag" na prave mysitko..
* kdyby nekdo vedel, dejte vedet..
*/

naopak ti lide, kteri se tvarili, uzivajic roky windows, jako experti pres pocitace, maji zdaleka horsi psychicke problemy s prechodem a jsou schopni otravovat hlody typu "wokna byla lepsi, tohle ani neumi vyresit samo prava souboru .." (obcas je nutno pouzit chmod/chown, napr. pri kopirovani mp3 z kamaradova usb disku pri def. nastavenym ro..)..

ps. muj kamarad vyse (ten spokojeny) v zivote neotevrel konzoli! a necetl jedinou manualovou stranku a odmita to udelat!
Resilo se tu ted nedavno, ze chudak uzivatel linuxu neznaly anglictiny a konzole je v loji: hah -- bejvavalo..


/*
* z dalsich jsem vyloboval peknych par pocitacu na ruznem linuxu, ktere jsem instaloval pracovne nestastnym zamestnancum ..
* nikda jsem ale nikam zadna okna nevracel, mam zkusenost, ze i 50leta zenska ucetni, co dokaze cloveka udivit problemem typu:
* "cely den jsem se psala se zpravou, potom jsem ji ulozila a rano tu nebyla",
* sice zkraje prskala, ale ted uz nerekne ani popel a ma radost z 4 ploch!
*/
zdarec

pps. osobne pouzivam vzdy gnome

ppps. a jiny muj kamarad, zaprisahly smazic her (opravdovy virtualni masovy vrah) se behem roku stal hracem RPG jmenem Linux only.. Koho by stale bavilo rebootovat do widli, kdyz s pripojenim k internetu je v dnesni dobe opravdu Linux (nepouzivam-li nejaky specializovany proprietalni program) zabava.. on sam rika, ze wokna jsou za trest.. google + apt je opravdu navykove.. je skoda, ze o linuxu koluje tolik nesmyslnych mytu, sponzorovanych velikany it prumyslu..

nechapu, jak je mozne, ze z x (jsou to max desitky -- a jak jsem psal kamaradi + pracovne ) lidi, kterym jsem nainstaloval linux misto oken jsem uz nikdy neprovedl opacnou operaci! nektere jedinece to samozrejme dle jejich natury zkraje bolelo, ale NIKDO SE NEVRATIL ..

ppps. nejsem maniak a proti windows nic nemam. sam je (diky tomu ze na praci potrebuju editor a ne 3dsmax) pouzivam na hrani her -- k tomu jsou dobra.. pro deti. tim to v mem pripade konci.
nechci spekulovat jak je to ve skutecnosti, ale ac mam prirozene logalni verzi, tak k internetu bych se s nima v zivote nepripojil (resp. bych v zivote bych je nepouzil na prohlizeni inetu nebo mych uctu pres inet).. jsem paranoidni a nelibi se mi, ze je sponzoruje us.government .. je to binarni, kdovi co to dela.. ( v mnoha futuristickych filmech vystupuji jako "evil sides" ruzne korporace.. ). nechci aby me krome googlu sledovala i cia..

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #89 kdy: 15 Srpna 2007, 16:49:28 »
Citace: smolik
No jeden človíček se našel, ale není to dokonalý, má totiž grafiku ATI a některé to nastavování.
Já mám taky ATI a navíc 1280x800 :) Nejprve se nechtělo spustit X, ale to není problém opravit, pak si ubuntu stáhlo proprietní ovladače a funguje všechno jak má... Problém je samozřejmě s Compiz a Beryl, ale jde to vyřešit - je to myslím i tady na fóru. Já si tyhle 3D efekty vyzkoušel u Mandrivy a nakonec jsem je stejně vypnul (a hodně rychle :D)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #90 kdy: 15 Srpna 2007, 21:00:26 »
Po přečtení tohoto vlákna jsem se rozhodl zahájit propagandu - nakoupil jsem prázdná CD, vypálil na ně Ubuntu, natiskl obaly a hodlám to rozdávat kudy půjdu se slovy "Taky vás tak štve Windows? Jak jsou pomalé a jak padají a jak se do nich cpou viry? Zkuste tohle, budete mít klidnější život!"

:D :D :D
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #91 kdy: 15 Srpna 2007, 21:58:20 »
No, já osobně nevím, jestli je to pro BFU klidnější život...
řešit nefungující hardware atd :)
Ale je to sranda ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #92 kdy: 15 Srpna 2007, 22:10:35 »
jakub.lucky: nefungující hardware řešíš jednou, navíc počítám že to by byla moje starost - výhoda je ale ta, že takhle ten nefungující hardware vyřešíš na začátku a pak máš pár let klid, kdežto ve woknech ho musím řešit každého půl roku při "pravidelné údržbě" která u XP nelze udělat jinak než sekvencí format - install :)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #93 kdy: 15 Srpna 2007, 22:17:44 »
Ono se vždycky něco najde :)
HAL přestane fungovat jak má, nejde namountovat flashka když to člověk nejvíc potřebuje atd...
Ale musím říct, že proti občasným výlevům Windows je to nebe a dudy... :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #94 kdy: 15 Srpna 2007, 23:32:13 »
No za ty (plus mínus) tři měsíce co Linux používám ještě nic nepřestalo fungovat samo od sebe, vždycky jsem to rozbil já když jsem doinstaloval něco nového nebo experimentoval s nějakým nastavením... ale tohle BFU dělat nebude ;) Jo s tím mountováním flashky (ale i třeba CD nebo DVD) je to pravda, každopádně většinou pomůže ji od počítače odpojit a připojit znova... každopádně je to jeden ze sta případů, ve woknech se stávají horší věci :D A hlavně na wokna neexistuje (nebo jsem ho zatím ještě nepotkal) takové fórum, ve kterém by si BFU svůj problém našel a případně se jej (podle návodu) pokusil vyřešit - v ubuntu tohle je ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #95 kdy: 16 Srpna 2007, 01:44:19 »
Úplně? Nikoho (včetně sebe) pořád mám 2 Ubuntu a jedny XP... Ale částečně si můžu přičíst občas praktikujícího bratra a kamaráda...
A k přítelkyni - ta ubuntu ráda nemá (asi hlavně proto, že u XP jsem seděl v nutných případech - k Ubuntu jsem schopnej sednout i jen tak - zkoušet jiný efekty, hrát si se stávajícíma, nebo zkoušet instalovat - poslední bylo wine).
Nejlépe to vystihuje rozhovor "Nemám ho (Ubuntu) ráda - blbej systém!" "Proč?" "Nic na něm nefunguje!" "Co konkrétně nefunguje?" "No dobrá - nic nefunguje, jak jsem zvyklá!" načež večer "Jak si mám pustit ten koncert Nohavici?"/přenášený internetem stejně jako ČRo/ "Stáhneš a pustíš" "Ono to hlásí chybu!" "A jsou to ty windowsy, na kterých všechno funguje?" "Grrrr."(jinými slovy s instalací na její notebook to ještě bude těžký...:) )
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #96 kdy: 14 Září 2007, 23:50:22 »
Tak já si píšu první regulární zářez, kamarádku (a potažmo i její sestru) jsem ukecal na linux (doteď používaly Win XP). Doufám, že budou spokojeny (veškeré poinstalační problémy jsem vyřešil za ně, ony už budou jen pracovat...)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #97 kdy: 15 Září 2007, 01:24:29 »
Já dal kubuntu na domací pc a nikoho se neptal. Akorát jim řekl, že místo ikony  IE mají kliknout na Firefox a místo Outluku na Thunderbird. Stránky fungují, banka taky valí (Česká spořitelna), Skype taky a nic víc jim nechybí. A ještě jeden kamarád si dal Kubuntu a má ho v dualboot s XP kvůli blackberry a nabíječce, která si nějak nerozumí s linuxem a vlastně ještě spolubydlící z Rakouska si místo SUSE nainstaloval Kubuntu :-) takže tři, ale největší úspěch jsem já. Na školu sice potřebuju win, ty mam dualboot, ale byl jsem v nich za poslední tři měsíce asi dvakrát na půl hodiny. Nějak nemám potřebu. Jsem naprosto spokojenej.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #98 kdy: 15 Září 2007, 06:51:26 »
Mne sa nepodarilo niekomu dat CD nech si to sam nainstaluje. Musel som im to urobit sam - taktiez urobit prvu instruktaz i nasledne radit cez skype pri rieseni problemov. Zatial maju odo mna Ubuntu 3 cesi, 2 slovaci a jedna francuzka. Vsetci tomu uz prisli na chut a k win. sa vracat nechcu. Vcera za mnou prisiel jeden fr. instalater, ze to chce, tak to bude dohromady 7 ludi. Kto vie? mozno si raz zalozim na to platene sluzby ako L. Svoboda, ale este sa musim co-to priucit....
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #99 kdy: 15 Září 2007, 07:06:35 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: Sandman
...Zatim vzdoruje jenom moje pritelkyne...
S zenskyma je potiz. Manzelka taky kdyz potrebuje k pocitaci nadava "Uz tam mas zase nastartovanej ten pitomej linux?"
Presne tak! Jeden moj kamos (slovak) ma priatelku Francuzku a ziju spolu. Koli nej som doinstaloval kompl. FR jazykove balicky a naucil ich, ako si maju v prihl. obrazovke vybrat jazyk pre sedenie. Ani *censored*! On uz skoro rok veselo maka na Ubuntu a ona na to este ani nesiahla. Furt sa drbe s tym svojim vecne zavirovanym notebookom, caka nez sa konecne otvori int. stranka...a ani niekolkonasobne vacsia rychlost na Ubuntackom PC jej priatela ju nepresvedci, aby to zkusila.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.