Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou  (Přečteno 2195 krát)

a-lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • kde to zobrazí?
CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« kdy: 23 Listopadu 2010, 06:57:40 »
před 14 dny jsem pálil bez problémů ale nyní projde vypalování (obrázky z foťáku - .jpg) se signalizací "úspěch", pak přejde na vytváření kontrolní sumy a to skončí oznámením, že mám medium vysunout ručně, když to udělám, tak mi oznámí že došlo k chybě, "některé soubory mohou být poškozeny" . Když ukončím Brasero (jinak nelze pokračovat) a otevřu CD, vypíše se seznam souborů, ale už první se nezobrazí celý, ostatní se nezobrazí vůbec, Ub 10.10 nerozezná typ souboru. Co se mohlo stát?

Rover623

Re: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2010, 07:40:21 »
Vyhledej si ve složce /home všechno co se jmenuje brasero (je to na několika místech) a smaž to,je nutné si povolit hledání skrytých a záložních souborů.Jinak ty kontrolní součty si v nastavení zásuvných modulů klidně vypni

a-lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • kde to zobrazí?
Re: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2010, 18:54:17 »
Díky, pomohlo to, ale jen u vypalování CD. Při vypalování DVD se sice na konci kontrolní suma nevytváří, ale DVD je opět nečitelné.
Prosím o postrčení, nenalezl jsem u Brasera nikde volbu nastavení parametrů pro vypalování (především nastavení uzavření disku, nebo neuzavření pro možnost doplnění záznamu a.p. ) možná neumím číst, ale nenalezl jsem to ani v české nápovědě.
Nemůže to být tím, že se pokouším zapsat jako na datový disk soubory z kamery ( .avi ), z nichž jeden je větší než 220 MB ? Zápis formálně projde, Brasero vysune disk a oznámí úspěch, ale DVD je nečitelné.
Popřípadě, není vhodné použít jiný, obsažnější vypalovací SW ?
Přešel jsem na Linux (Ubuntu) před 4 měsíci a stále se učím. Nicméně jsem zatím velmi spokojen, neboť jsem se osvobodil od Widlí a jejich neustálých nesmyslných hlášek a dalších manýrů, které mne už neskutečně vytáčely.

Rover623

Re: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2010, 00:52:22 »
On je asi problém,že v Braseru to není,nedá se tam skoro nic nastavit.Disk je automaticky vždy uzavřen,pouze když je možnost tak to občas nabízí před vypalováním volbu o tom,že se disk neuzavře.Můžeš použít buď K3B nebo Xfburn,ale obě mají dvě úskalí v Ubuntu,u Xfburn je nutné disk před spuštěním programu odpojit jinak to skončí chybou už při spouštění,odpojení lze udělat přes Systém-správa-diskový nástroj-vybrat disk a kliknout na odpojit svazek.U K3B je nutné to samé provést v případě,že chceš přepsat mazatelný disk,K3B se sice dotáže zda-li přepsat,ale pokud není disk odpojen tak skončí s chybou

a-lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • kde to zobrazí?
Re: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2010, 13:18:48 »
Díky, zkusím. Zatím to řeším DualBootem a spuštěním XP ale dělám to nerad, po několika měsících užívání Ubuntu mne XP sotva je spustím neskonale vytáčejí. Asi jsem nějak psychicky v nepořádku anebo to dělá pohoda v Ubuntu hi....

Rover623

Re: CD/DVD Brasero - vypalování skončí chybou
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2010, 16:29:27 »
Tohle je normální.Windows jsou neskutečně obtěžující systém který si na mě vždy vymyslí něco čím mě dokáže neskutečně naštvat.Na www.abclinuxu.cz najdeš alternativy k Nerovi pod sekcí Software-Alternativy k aplikacím,ale osobně si myslím,že opravdu nejobsáhlejší z nich je to K3B,docela dobrý se mi zdál taky Gnome Baker,ale ten už se hodně dlouho nevyvíjí

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.