Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?  (Přečteno 3636 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Zdravím, mám udělaný takový skript pro synchonizaci pracovní plochy...tedy jakmile se změní něco na PC č.1, aby se to změnilo na PC č.2 a tím tak mám pracovní plochy naprosto stejné...Týká se to ale pouze nastavení - vzhledu. Potřeboval bych nějak zjistit, když mám na ploše/panelu ikonu, na co se odkazuje....tedy po kliknutí na tuto ikonu, jaký příkaz má vykonat, co má vlastně spustit...a tím zjistím název programu, který tam má být, tzn který se má doinstalovat...Výsledek je ten, že:

Na PC č.1 si nainstaluju nový program a vytvořím pro něj ikonu v panelu...Zapnu PC č.2, spustím skript, který mi upraví pracovní plochu dle PC č.1 a když zjistí, že má na panelu "neznámou" ikonu se spouštěcím odkazem např na "pidgin", tak aby mi tento program automaticky doinstaloval...

věděl by někdo, kde v konfigurácích se nachází tyto ikony a jejich příkaz ke spuštění? Případně jiný způsob, jak tohodle dosáhnout?

díky
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2010, 16:49:51 »
Kód: [Vybrat]
gconftool -R /apps/panel/objects

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2010, 16:53:51 »
Přesně to jsem hledal, díky ...

Každopádně mě tak napadá, že by to šlo ještě líp ...ne každý program je GUI (ssh, mutt, nmap atd) a tím pádem by tyto doinstalované nástroje nešly poznat...Takže udělám textový soubor, kde budu vypisovat konkrétní názvy balíků a na hostujícím PC pak budu testovat, jestli daný balík se na PC již nachází...pokud ano, přeskočí jej, pokud ne, nainstaluje...to vše na jeden klik + případné dopsání hesla na instalaci, ideální...Každopádně ten výpis se hodit bude..

díky, K+
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2010, 01:07:56 »
S instalovanými balíky bych na to šel asi takto:
Na obou systémech bych si udělal seznam instalovaných balíků:
Kód: [Vybrat]
dpkg -l|grep "^ii "|awk '{print $2}'> soubor
Na počítači, který se má synchronizovat podle jiného pak soubory porovnám a doinstaluju:
Kód: [Vybrat]
list=`diff vzorový_soubor soubor | grep "^< " | awk '{print $2}' |tr "\n" " "`; sudo apt-get install $listnebo naopak odinstaluju:
Kód: [Vybrat]
list=`diff vzorový_soubor soubor | grep "^> " | awk '{print $2}' |tr "\n" " "`; sudo apt-get purge $list
Abych nezapoměl.. pokud jsou ty systémy hardwarově jiné, je třeba vyřadit balíky, kterých se synchronizace nemá týkat. Je jasné, že např. instalovat ovladače nvidia na systém s ATI, nebo naopak ovladače odebrat, je nesmysl. Šlo by seznam třeba vyfiltrovat podle kategorie do které patří.. Další možností je vzít jen instalace za poslední období z /var/log/dpkg.log,  pro každý měsíc se dělá log nový, minulý měsíc je pak ve /var/log/dpkg.log.1 atd.

Seznam instalací v posledních dvou měsících by se vypreparoval např. takto:

Kód: [Vybrat]
dpkg -l | grep "^ii " > /dev/shm/inst.list ; grep " install " /var/log/dpkg.log /var/log/dpkg.log.1 | awk '{print $4}' | sort | uniq | while read line;do [[ `grep "$line" /dev/shm/inst.list` ]] && echo $line ;done
« Poslední změna: 26 Listopadu 2010, 02:03:53 od GdH »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2010, 08:17:19 »
Původně jsem podobný postup také zamýšlel...narazil jsem ale na problém softwaru třetích stran. Vezměme příklad, kdy instaluju úplně nový OS a chci, aby byl po zavedení totožný s tím mým. Mám tam ale programy Esmska, Ubuntu-Tweak, Opera, Skype a další....tyto balíky sice v seznamu budou, ale instalaci ukončí, pač balík nebude pro nový OS známý, proto bych nakonec asi zvolil ruční dopisování balíků...ono jich zase tolik nebude..udělám prvotní verzi souboru s nejpoužívanějšími balíky, to malinko času zabere, ale postupem času když sem tam doplním po jednom balíku, to už nebude žádná hrůza....samozřejmě mít vše plně zautomatizované by bylo fajn, ale nevím moc dobře, jak by podle názvu balíku systém zjistil, který zdroj softwaru si přidat a některé se musí ještě podepsat
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopadu 2010, 08:41:07 »
A čo tak synchronizovať aj /etc/apt/sources.list ?

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2010, 09:04:41 »
hmm, to je nápad  ;D Jen to ještě neřeší asi problém s podepsáním klíče..ale to už by se doladit nějak dalo...díky všem

K+ samozřejmě
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2010, 09:07:45 »
Jistě, zdroje se dají synchronizovat i s klíči, dají se identifikovat balíky, které nebyly instalovány ze zdrojů a zkusit je vytáhnout z cache pro instalaci na druhé peci.. Určitě se to dá zautomatizovat, jen to trochu promyslet.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopadu 2010, 14:36:07 »
Nebylo moc času, tak se zatím podělím s prozatimním řešením ...

Do souboru si vypisuju balíky, které chci synchronizovat - nakonec to asi takhle dopadne, pač jsem zjistil, že občas instaluju něco, co tam mám jen na test a nechci to mít na pc č.2...takže mám na pevno dáno, které balíky chci a které ne. Kromě tohoto textového souboru ukládám ještě sources.list, .bashrc a crontab.

Na serveru mám vytvořené 3 profily (Home, Work, Default), pod každým profilem je jiná konfigurace prostředí. Když instaluju někomu nový OS, dám "default" a udělá to komplet prostředí se všemi balíčky i nastavením (včetně compizu). Pracovní profil je Work, můj domácí Home...

Funguje to výborně. Díky rsync je synchronizace hodně rychlá. Pokud není nainstalováno vůbec nic a OS je čistý, tak to samozřejmě trvá dýl, pač se vše musí nainstalovat, ale to je normální..

Když někdo neznalý, kdo nezasahuje do nakonfigurované plochy a využívá systém tak, jak jej někdo nastavil (v tomhle případě já) a bude něco chtít nastavit, doinstalovat atd, tak najedu na svém PC do takového distra Ubuntu, které mám pro tyto Default účely ...nastavím, vše doinstaluju u sebe, napíšu na icq tomu dotyčnému jen "můžeš", on klikne na ikonu, kterou tam všem na panel dávám a udělá mu to přesně to, co jsem na tom zkušebním distru nastavil => co dotyčný chtěl. Už se těším na první komplexnější test :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2010, 11:52:11 »
Tak ještě bych potřeboval radu..nastavení je opravdu bomba, uživatelská práce je cca na 60 vteřin. Zbytek dělá všechno PC a po čisté instalaci a po dokončení synchronizace je plocha téměř celá zkonfigurovaná.. Téměř proto, pač mi chybí ještě nastavit dvě věci..

1, Nastavení mnou předdefinovaného pozadí..chci, aby na pozadí byl nějaký mnou stanovený obrázek. Mám ho ve složce, jenže předpokládám, že cesta k němu je taková, jaká je na mém PC - tedy /home/moje_jmeno/zaloha/Wallpapers/pozadi.jpg

Pokud instaluji systém někomu jinému, bude mít jméno samozřejmě jiné...který konfigurák má tohle na svědomí? Potřeboval bych tam dopsat něco jako `whoami`, aby tam dopsal jméno současného existujícího uživatele..

2, to samé platí při nastavení nebeské báně v Compizu...opět je tam cesta /home/moje_jmeno/zaloha/Wallpapers/nebeska_ban.jpg. A opět bych potřeboval, aby se tam vždy doplnilo jméno existujícího uživatele ...


díky za tipy...
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2010, 12:05:21 »
Jednak existují systémové proměnné $USER, nebo rovnou $HOME a pak je tu ~ které zastupuje ono $HOME.

tedy ~/zaloha/.......

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2010, 12:07:59 »
A na nastavenie pozadia príkazom, by mohlo fungovať toto:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --type string --set /desktop/gnome/background/picture_filename "/path/to/background.png"

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2010, 12:25:19 »
Jednak existují systémové proměnné $USER, nebo rovnou $HOME a pak je tu ~ které zastupuje ono $HOME.

tedy ~/zaloha/.......

Tohle právě nefunguje ...když najedu na Systém > Předvolby > Manažer nastavení compizu - a tady do nastavení nebeské báně, tak tyto proměnné právě nefungují ...musím dát cestu /home/user, aby reagoval...proto nejspíš je třeba nastavit tohle v nějakém config souboru...asi...

Ten druhý příkaz na změnu obrázku mi nějak nefunguje, ale nějaká reakce proběhla (obrázek to z plochy smazalo - dal jsem tam cestu samozřejmě ke svému obrázku..pohraju si ještě s tou cestou)

každopádně díky
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2010, 12:38:05 »
Mne to ide:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --type string --set /desktop/gnome/background/picture_filename "/home/$USER/34808-1.png"
zmení pozadie, za daný súbor v mojom domovskom adresáry.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopadu 2010, 12:48:58 »
tedy ~/zaloha/.......
...proto nejspíš je třeba nastavit tohle v nějakém config souboru...asi...

Nepředpokládal jsem, že lezeš skriptem do Systém > Předvolby > Manažer nastavení compizu :) Nastavení Compizu je v GConf, dá se exportovat do xml souboru a opět importovat. S Compizem se komunikuje po D-Bus, z bashe příkazem dbus-send. Je co studovat :)

Ještě jsem zapoměl, do GConf můžeš posílat (nebo číst) nastavení pomocí gconftool, způsobem, jaký uvedl Rixx
« Poslední změna: 28 Listopadu 2010, 13:01:41 od GdH »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #15 kdy: 28 Listopadu 2010, 13:48:24 »
tedy ~/zaloha/.......
...proto nejspíš je třeba nastavit tohle v nějakém config souboru...asi...

Nepředpokládal jsem, že lezeš skriptem do Systém > Předvolby > Manažer nastavení compizu :) Nastavení Compizu je v GConf, dá se exportovat do xml souboru a opět importovat. S Compizem se komunikuje po D-Bus, z bashe příkazem dbus-send. Je co studovat :)

Ještě jsem zapoměl, do GConf můžeš posílat (nebo číst) nastavení pomocí gconftool, způsobem, jaký uvedl Rixx

No, to je právě to..gconftool je mocná zbraň, kterou ale neovládám..zatím v tom nedokážu najít logiku, abych byl schopný cokoliv pomocí gconftool měnit..proto se tady ptám na ty "konfiguráky", ale mám na mysli vlastně jen ten příkaz přes gconftool...jako třeba změna té plochy - samozřejmě funguje..nedá se tady ani v klidu pracovat, člověk sedne za PC a už ho ženská odhání, měl jsem chybu v syntaxi :)

Rád bych nástroji gconftool porozumněl, abych si mohl měnit uplně cokoliv...zkusím ještě nějak udělat ten compiz a je to všechno

děkuji všem..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #16 kdy: 28 Listopadu 2010, 13:55:26 »
Heuréka: dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.freedesktop.compiz /org/freedesktop/compiz/cube/screen0/skydome_image org.freedesktop.compiz.set string:"$HOME/zaloha/Wallpapers/nebeska_ban.jpg"
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #17 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:05:18 »
Přijmi gratulace :) S GConf to není složité, je to jednoduchá stromová struktura s klíči, kterou rychle pochopíš, když si pustíš aplikaci gconf-editor. Pomocí aplikace gconftool můžeš to samé co v editoru, dělat z příkazové řádky. Mimochodem gconftool a gconftool-2 jsou jeden a ten samý program, druhý název je novější, v systému jsou nyní takto duplicitně. Tedy man gconftool pro další info.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #18 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:11:15 »
Pripájam sa ku gratulácii a možno by bolo dobré, keby si ten skriptík ukázal aj svetu :) Už keď si si dal toľko námahy. :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #19 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:38:58 »
Přijmi gratulace :) S GConf to není složité, je to jednoduchá stromová struktura s klíči, kterou rychle pochopíš, když si pustíš aplikaci gconf-editor. Pomocí aplikace gconftool můžeš to samé co v editoru, dělat z příkazové řádky. Mimochodem gconftool a gconftool-2 jsou jeden a ten samý program, druhý název je novější, v systému jsou nyní takto duplicitně. Tedy man gconftool pro další info.

Děkuji, děkuji, snažím se :) gconftool už studuji, díky za navedení..

Pripájam sa ku gratulácii a možno by bolo dobré, keby si ten skriptík ukázal aj svetu :) Už keď si si dal toľko námahy. :)

To je jasný, zrovna to pořádně testuju, ať si neudělám ostudu :-) V podstatě to teď už bylo ok, jen nevím, proč mi to na úplném konečném příkazu ("/etc/init.d/gdm restart") skončilo...efekt měl být ten, že se restartne GDM a naběhne s novým nastavením...on se ale jen vypnul a kousnul se, takže jsem musel restartovat sám...pak naběhnul v pohodě...asi tam dám příkaz "reboot", ať naběhne komplet celý systém znovu..tím se to vyřeší...jinak docela dobrý, vše se nastavilo, supr..

- čistý čas uživatele je cca do minuty (v podstatě jen zadávání hesla na server, odkud se tahá konfigurace a zadání admin hesla pro instalaci na PC...)
- celkový čas instalace je asi (dle připojení) 30min, ale je tam toho pro běžného uživatele víc než dost, snad všechno, co by si mohl na úvod přát

od programu na zasílání sms (Esmska), přes Pidgin, Skype, Thunderbird, Ubuntu-tweak, krusader, Gimp, Audacious (ekvivalent winampu), devede (konvert DVD > AVI > Video CD), Desktop recorder (nahrávání obrazovky), přehrávaču videí VLC, mplayer, vypalovacího programu K3B, Avidemux (střih videa), nmap (nástroj na mapování sítě) a další... Vše nastaveno na panelech pro snadné spuštění + ikony sledování systému, Vynucení ukončení špatně chovajících se aplikací, nastavení Compizu (kostka atd) + ikona pro spuštění mého konzolového prográmku, který umí:

- podrobné vyhledávání souborů dle názvu souboru, obsahu souboru - obojí i dle přípon
- hromadné přejmenování souborů
- hromadné odstranění diakritiky
- convert Audio > Wav, Audio > MP3, Audio > OGG Vorbis, Wav > MP3
- hromadná změna rozlišení fotek (640x480, 800x600, 1024x768)
- Stahování z youtube (stačí zadat URL + název, jak se má výsledný soubor jmenovat), convertuje do: MP3, MP4, MPG, DivX, XviD
+ další capinky ...

....dále nastavení ALIASů základních příkazů (pro malinko pokročilejší uživatele) a samozřejmě nastavení velmi krásné tapety :-)

A ať mi někdo řekne, že si s tím běžný uživatel nevystačí :)

« Poslední změna: 28 Listopadu 2010, 15:45:01 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #20 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:44:39 »
Tak to je parádička, určite to bežnému človeku stačiť bude. A hlavne si do budúcnosti ušetríš kopu roboty. :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #21 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:46:22 »
Tak to je parádička, určite to bežnému človeku stačiť bude. A hlavne si do budúcnosti ušetríš kopu roboty. :)

A přesně kvůli tomu jsem to dělal...sice nastavení widlí trvá půl dne, u Linuxu cca 2 hodiny, možná i hodinu, ale furt u toho člověk musí sedět a všechno nastavovat..teď jen zadávám hesla a to je vše :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #22 kdy: 30 Listopadu 2010, 12:02:57 »
Tak posílám slíbený skript ...je tam samozřejmě hodně co upravovat, zkušení borci si jistě poradí. Je ale krásně funkční a pro nastavení běžnému uživateli plně dostačující. Univerzální pro jakýkoliv počet pracovních ploch / profilů, případně synchronizaci čehokoliv, jen je nutné si skript pak upravit...Teď, standartně ukládá následující:

.gnome2_private
.gnome2
.gconfd
.gconf
.basrhc
crontab
sources.list

..Já tam mám přihozené ještě pozadí plochy + pozadí nebeské báně - hned na začátku skriptu nutno zadat cestu k těmto souborům, aby se to mohlo nastavit.

1, Skript vlož do souboru
2, Edituj soubor a nastav proměnné (hned na začátku, týká se jen pozadí pracovní plochy)
3, Spusť skript
4, Vyzve tě k zadání přihlašovacích údajů na tvůj server + název profilu
5, Otevře automaticky soubor v GEDITu, kde nastavíš balíčky, které chceš pro tento profil instalovat - týká se jen DOWNLOADu
6, Otevře automaticky soubor v GEDITu, kde nastavíš názvy složek (případně celé cesty), co všechno chceš ze svého profilu uložit na server - týká se UPLOADu
7, Proveď UPLOAD, čímž uložíš svůj aktuální profil...

....pak, na novém OS spustíš tento skript, kde nastavíš opět přihlašovací údaje + název STEJNÉHO profilu, který je na serveru uložen a dáš "DOWNLOAD"...Začnou se instalovat balíčky, které sis nastavil pro DOWNLOAD v bodu č.4 + všechny složky, které sis nastavil v bodě č.5 pro tento profil. Profilů je možno vytvořit libovolné množství

Poznámky:
Je nutné mít přístup na nějaký server přes SSH (nejlépe přes certifikáty, aby odpadlo otravné zadávání hesel)
Nejprve proveďte UPLOAD své zkonfigurované pracovní plochy...
Poté je možno přes DOWNLOAD tuto pracovní plochu stáhnout na nově nainstalovaný OS
Dá se použít i jako synchronizace mezi dvěma PC...na jednom PC dám UPLOAD, na druhém DOWNLOAD a opačně ...

Mně to už teď usnadňuje hodně práce, snad to někomu pomůže taky..

Citace
#!/bin/bash
clear
cd $HOME
if [ ! -d .synch_desktop ]; then echo -e "\033[32mVytvořena pracovní složka \".synch_desktop\" \033[0m"; mkdir .synch_desktop; sleep 1s; fi;
if [ -f Programovani/Cvert/updown_desktop.sh -a -f updown_desktop.sh ]; then echo -e "\033[31mMažu skript \"updown_desktop.sh\" z domovské složky ... \033[0m"; rm updown_desktop.sh; sleep 1s; fi;

########################################## NASTAVENÍ PROMĚNNÝCH #########################################################
user=`whoami`
ver="1.83"
############################################## FUNKCE ###################################################################

connect() {
   echo -n "Zadejte libovolný jednoslovný název připojení (bez diakritiky): "
   read label
   echo "Zadejte uživatelské jméno, IP (nebo doménu) a číslo portu k serveru přes službu SSH: ";
   echo -n "Uživatelské jméno: ";
   read user_remote
   echo -n "IP (doména): ";
   read address
   echo -n "Port SSH: ";
   read port
   echo
   echo "Zadejte název nového profilu (např: Home)- JEDNOSLOVNÝ NÁZEV BEZ LOMÍTKA NA ZAČÁTKU I NA KONCI !!!";
   echo -n "Název profilu: "
   read path_default
   echo
}

wallpapers() {
   echo "TYTO ÚDAJE NEJSOU POVINNÉ (nenastavovat obrázek na pozadí = odentrovat)"
   echo
   echo -n "Zadejte cestu, kde se nachází složka se souborem s pozadí: "
   read zaloha
   echo -n "Zadejte složku, kde se nachází soubor s pozadím: "
   read wallpapers
   echo -n "Zadejte přesný název souboru s pozadím plochy (nepoužívat diakritiku a mezery): "
   read path_desktop
   echo -n "Zadejte přesný název souboru nebeské báně (nepoužívat diakritiku a mezery): "
   read path_skydome
   echo
}

connect_write() {
   echo "Connect: $label #### Název přihlašovacího profilu" > $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
   echo "User: $user_remote #### Přihlašovací jméno vzdáleného serveru" >> $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
   echo "Address: $address #### IP (DNS) adresa vzdáleného serveru" >> $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
   echo "Port: $port #### Port vzdáleného serveru" >> $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
   echo "Profil: $path_default #### Název profilu" >> $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
   echo
}

wallpapers_write() {
   echo "Cesta: $zaloha #### CESTA (nikoliv složka), ve které se nachází SLOŽKA s obrázkami pozadí (např: \$HOME)" > $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp
   echo "Wallpapers: $wallpapers #### název SLOŽKY, ve které se nachází obrázek pozadí (např: Pozadi - takže Pozadi se nachází na cestě: \$HOME/Pozadi)" >> $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp
   echo "Wall_desktop: $path_desktop #### název souboru obrázku, který chcete nastavit jako pozadí pracovní plochy (pozadi.jpg)" >> $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp
   echo "SkyDome: $path_skydome #### název souboru pozadí nebeské báně (nebeska_ban.jpg)" >> $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp
   echo
}

#########################################################################################################################

find $HOME/.synch_desktop/*.cnt &> /dev/null
   if [ "$?" -eq 1 ]; then
      echo -e "\033[31mNebylo detekováno žádné připojení k serveru\033[0m"
      echo
      echo "Vytvářím nové připojení"
      echo
      connect
      connect_write
   fi

while :; do
clear
  echo "Synchonizace pracovní plochy - ver.$ver";
  echo
  echo "1, ROOT"
  echo "2, USER"
  echo
  echo "9, UPDATE VERZE PROGRAMU"
  echo "0 Zpět do hlavní nabídky"
  echo
  echo -n "Použít profil uživatele: "
  read root

  if [ $root == 0 ]; then exit;
  elif [ $root == 1 ]; then $root = 1; break;
  elif [ $root == 2 ]; then $root = 2; break;
  elif [ $root == 9 ]; then
   scp -P 26098 guest@80.95.111.27:guest/updown_desktop.sh $HOME/Programovani/Cvert
   if [ $? -eq 0 ]; then
      echo
      echo -e "\033[32mUpdate úspěšně dokončen ..Spusťte program znovu \033[0m"
   else
      echo
      echo -e "\033[31mUPDATE se z nějakého důvodu neprovedl, zkontrolujte připojení k internetu \033[0m"
   fi

   echo "Ukončuji ..."
   sleep 2s;
   exit
  else
   echo
   echo -e "\033[31mZadána neexistující volba, zkuste to znovu ...\033[0m"
   sleep 2s;   
  fi
done

  find $HOME/.synch_desktop/*.cnt &> /dev/null
  if [ $? -eq 0 ]; then
      clear
     echo -e "\033[36mVýpis nadefinovaných připojení\033[0m"
     echo
         cat $HOME/.synch_desktop/*.cnt | grep -i "connect" | awk '{print $2}'
     echo
     echo "0, Nové připojení"
     echo -n "Jaké připojení použít? : "
     read label
  fi


  if [ -f $HOME/.synch_desktop/$label.cnt ]; then
      connect=`cat $HOME/.synch_desktop/$label.cnt | grep -i "connect" | awk '{print $2}'`
      user_remote=`cat $HOME/.synch_desktop/$label.cnt | grep -i "user" | awk '{print $2}'`
      address=`cat $HOME/.synch_desktop/$label.cnt | grep -i "address" | awk '{print $2}'`
      port=`cat $HOME/.synch_desktop/$label.cnt | grep -i "port" | awk '{print $2}'`

      echo 
      echo -e "\033[32mZjišťuji výpis profilů na vzdáleném serveru\033[0m"
      echo -e "\033[32mPřipojuji ...\033[0m"; sleep 1s;
      profiles=`ssh $user_remote@$address -p $port "ls -d Profiles/*/" > $HOME/.synch_desktop/profiles.log`
      prom=`echo $?`

     clear
      echo "Synchonizace pracovní plochy - ver.$ver";
      echo
      echo -e "\033[36mVýpis aktuálních profilů: \033[0m"
      echo
      if [ $prom == 0 ]; then cat $HOME/.synch_desktop/profiles.log; else echo "Na serveru se nenachází žádný profil"; fi
      echo
  fi
##############################################################################################################################

if [ ! -f $HOME/.synch_desktop/$label.cnt ]; then
   echo
   connect
   wallpapers

   if [ ! -d $HOME/.synch_desktop/$path_default ]; then mkdir $HOME/.synch_desktop/$path_default; fi;

   if [ $root == 1 ]; then
         echo -n "Po potvrzení klávesy ENTER dojde k editaci souboru, kde dopište všechny instalační balíčky, které chcete mít synchronizované na svých PC (DOWNLOAD) v následujícím tvaru: ssh pidgin esmska skype balik5 balik6 balik7";
         read nn
         echo "Otvírám konfigurační soubor ..."
         gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl
         echo
   fi

   echo -n "Po potvrzení klávesy ENTER dojde k editaci souboru, kde dopište všechny cesty ke složkám, které chcete synchronizovat při vytváření profilu (UPLOAD) ";
   read nn
   echo "Otvírám konfigurační soubor ..."
   gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
   connect_write
   wallpapers_write

else

while :; do
   path_default=`cat $HOME/.synch_desktop/$label.cnt | grep "Profil" | awk '{print $2}'`;
   echo -e "\033[36mPoužít profil \"$path_default\"? \033[0m"   
   echo
   echo "1, ANO"
   echo "2, NE, vytvořit nový profil"
   echo
   echo "3, Vytvořit nový CONNECT profil"
   if [ -f $HOME/.synch_desktop/$label.cnt ]; then
   echo "4, Editovat přihlašovací údaje nebo změnit profil"
   fi

   if [ -f $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl -a $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl ]; then

     if [ $root == 1 ]; then echo "5, Editovat instalační balíčky profilu \"$path_default\" pro DOWNLOAD"; fi;

   echo "6, Editovat nastavení cest profilu \"$path_default\" pro UPLOAD"
   echo "7, Editovat nastavení cest pozadí v profilu \"$path_default\""

   else
   if [ ! -d $HOME/.synch_desktop/$path_default ]; then mkdir $HOME/.synch_desktop/$path_default; fi;
   echo

      if [ $root == 1 ]; then
        echo -n "Vytvářím soubor pro přidání/odebrání balíčků pro profil \"$path_default\". Potvrďte klávesou ENTER ";
        read nn
                  echo "Otvírám konfigurační soubor ..."
        gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl;
        echo
      fi

   echo -n "Po potvrzení klávesy ENTER dojde k editaci souboru, kde dopište všechny cesty ke složkám, které chcete synchronizovat při vytváření profilu (UPLOAD) ";
   read nn
        echo "Otvírám konfigurační soubor ..."
   gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
   echo

   if [ ! -f $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp ]; then
      wallpapers
      wallpapers_write
   fi
   break
   fi

   echo
   echo "0, Konec"
   echo -n "Volba č.: ";
   read re_path

   if [ $re_path == "1" ]; then break;

   elif [ $re_path == "2" ]; then
   echo
   echo "Zadejte nový název profilu pro nastavené připojení \"$label\" (např: Home)- JEDNOSLOVNÝ NÁZEV BEZ LOMÍTKA NA ZAČÁTKU I NA KONCI !!!";
       echo -n "Název profilu: ";
       read path_default
   connect_write;
   continue;

   elif [ $re_path == 3 ]; then
      connect
      connect_write
      echo "Program se nyní ukončí. Pro načtení nové konfigurace jej spusťte znovu !! Pokračujte klávesou ENTER"
      read nn
      exit

   elif [ $re_path == 4 ]; then
      echo
      echo "Po uložení změn se program ukončí. Pro načtení nové konfigurace jej spusťte znovu !! Pokračujte klávesou ENTER"
      read nn
      echo "Otvírám konfigurační soubor ..."
      gedit $HOME/.synch_desktop/$label.cnt
      exit

   elif [ $re_path == 5 -a $root == 1 ]; then
      gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl
      clear
      continue

   elif [ $re_path == 6 ]; then
      gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
      clear
      continue

   elif [ $re_path == 7 ]; then
      gedit $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp
      clear
      continue

   elif [ $re_path == 0 ]; then exit
   else
   echo
   echo -e "\033[31mZadána neexistující volba, zkuste to znovu\033[0m";
   sleep 2s;
   fi
done
fi

########################################################################################################################
zaloha=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp | grep -i "cesta" | awk '{print $2}'`
wallpapers=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp | grep -i "wallpapers" | awk '{print $2}'`
path_desktop=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp | grep -i "wall_desktop" | awk '{print $2}'`
path_skydome=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.wpp | grep -i "skydome" | awk '{print $2}'`

path=$path_default
upload=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl`
while :; do
   clear
   echo "Synchonizace pracovní plochy - ver.$ver";
   echo
   if [ $root == 1 ]; then user_name=ROOT; elif [ $root == 2 ]; then user_name=USER; fi;
   echo -e "Server: \033[33m$user_remote@$address:$port\033[0m"
   echo -e "Uživatel: \033[33m$user_name\033[0m";
   echo -e "Profil: \033[33m$path\033[0m";
   echo
   echo "1, Upload";
   echo "2, Download";

     if [ $root == 1 ]; then echo "3, Instalace balíčků beze změny pracovní plochy"; fi;

   echo
   echo "0, Exit";
   echo -n "Volba č.: ";
   read volba
   echo
   if [ $volba == 0 ]; then exit; fi


default() {
   echo "Kontroluji pracovní složku pro ukládání profilů \"Profiles\" v kořenovém adresáři na serveru: "
   ssh $user_remote@$address -p $port "if [ ! -d Profiles ]; then mkdir -p Profiles; echo -e '\033[32mPracovní složka \"Profiles\" vytvořena ...\033[0m'; fi"
   path=Profiles/$path
   echo "Kontroluji existující cestu \"$path\" na vzdáleném serveru: ";
   ssh $user_remote@$address -p $port "if [ ! -d $path ]; then mkdir -p $path; echo -e '\033[32mSložka \"$path\" vytvořena ...\033[0m'; fi"
   sleep 2s;

   ssh $user_remote@$address -p $port "if [ ! -d $path/$zaloha ]; then mkdir -p $path/$zaloha; echo -e '\033[32mPracovní složka \"$zaloha\" vytvořena ...\033[0m'; fi"
   if [ -d $HOME/.config/autostart ]; then
      ssh $user_remote@$address -p $port "if [ ! -d $path/.config ]; then mkdir -p $path/.config; echo -e '\033[32mPracovní složka \".config\" vytvořena ...\033[0m'; fi"
   fi

   if [ -d $HOME/.mozilla/firefox ]; then
      firefox=`cat .mozilla/firefox/profiles.ini | grep Path | sed 's/Path=//g'`
      ssh $user_remote@$address -p $port "if [ ! -d $path/.mozilla/firefox ]; then mkdir -p $path/.mozilla/firefox; echo -e '\033[32mPracovní složka \".mozilla/firefox\" vytvořena ...\033[0m'; fi"
   fi

   if [ $root == "1" ]; then
   rsync --delete --stats -avzh -e "ssh -p $port" .bashrc .gconf .gconfd .gnome2 .gnome2_private /etc/apt/sources.list /etc/crontab $user_remote@$address:$path;
   else
   rsync --delete --stats -avzh -e "ssh -p $port" .bashrc .gconf .gconfd .gnome2 .gnome2_private $user_remote@$address:$path;
   fi;

   if [ $zaloha != "####" -o $wallpapers != "####" ]; then
   rsync -ave "ssh -p $port" $zaloha/$wallpapers $user_remote@$address:$path/$zaloha
   fi

   if [ -d $HOME/.config/autostart ]; then
   rsync --delete --stats -avzh -e "ssh -p $port" .config/autostart $user_remote@$address:$path/.config;
   fi
   rsync --delete --stats -avzh -e "ssh -p $port" .mozilla/firefox/$firefox .mozilla/firefox/profiles.ini $user_remote@$address:$path/.mozilla/firefox;
   while read line; do if [ -e $line ]; then rsync -ave "ssh -p $port" $line $user_remote@$address:$path; else echo -e "\033[31mSoubor nebo adresář $line neexistuje\033[0m"; fi; done < $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
   echo
   echo -e "\033[32mUpload na server dokončen ...\033[0m"
   echo
   exit;
}
########################################################################################################################

if [ $volba == 1 ]; then
   while :; do
   echo -n "Uložit všechny skryté soubory a adresáře? (y/n): ";
   read hidden
   if [ $hidden == y ];then
      echo ".[^.]*" >> $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl;
      break;

   elif [ $hidden == n ]; then
      while read line; do if [ "$line" != ".[^.]*" ]; then echo "$line" >> $HOME/.synch_desktop/files; fi; done < $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
      mv $HOME/.synch_desktop/files $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.upl
      break;
   else
      echo
      echo -e "\033[31mZvolte prosím buď \"y\" nebo \"n\" ...\033[0m";
      sleep 2s;
   fi;
   done
   echo "Ukládám Vaší pracovní plochu na server $user_remote@$address:$port, do \"$path\" :"
   sleep 2s;
   default

elif [ $volba == 2 ]; then
   if [ ! -d $HOME/.synch_desktop/$path_default/backup -a $root == 1 ]; then
      echo "Vytvářím zálohu systémových konfiguračních souborů do složky $HOME/.synch_desktop/$path_default/backup";
      echo
      mkdir $HOME/.synch_desktop/$path_default/backup;
      rsync --delete --stats -avzh .bashrc /etc/hosts /etc/crontab /etc/apt/sources.list /etc/X11/xorg.conf /etc/fstab $HOME/.synch_desktop/$path_default/backup
      echo
      echo -e "\033[32mZáloha kompletní ... \033[0m";
   fi

   if [ ! -f $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl -a $root == 1 ]; then
      packages='compizconfig-settings-manager x11vnc ssh nmap krusader audacious meld thunderbird k3b pidgin gimp esmska skype ubuntu-tweak dvdbackup imagemagick icedax youtube-dl ffmpeg ncftp mencoder lame cdda2wav mplayer vlc ubuntu-restricted-extras gtk-recordmydesktop devede avidemux conky vim sun-java6-jre sun-java6-bin sun-java6-plugin deskbar-applet libnotify-bin compiz-fusion-plugins-extra sshfs'
#lamp-server^ phpmyadmin netbeans
   else
      packages=`cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl`
   fi

      path=Profiles/$path

     if [ $root == 1 ]; then
            echo -e "\033[32mAktualizuji konfigurační soubor zdrojů softwaru ... \033[0m";
           echo
      scp -P $port $user_remote@$address:$path/sources.list /tmp
      sudo mv /tmp/sources.list /etc/apt/sources.list

      echo
           echo -e "\033[32mNahrávám klíč pro program Esmska ...\033[0m";
      echo
         ##### Klíč pro program Esmska #####
           sudo wget -q -O - http://repo.palatinus.cz/repo.key | sudo apt-key add -

      echo
           echo -e "\033[32mNahrávám klíč pro program Ubuntu-Tweak ...\033[0m";
      echo
           ##### Klíč pro program Ubuntu-Tweak #####
      sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa;

      echo
                echo -e "\033[32mProvádím UPDATE systému ...\033[0m";
      echo
                sudo apt-get update

      echo
                echo -e "\033[32mProvádím aktualizace systému ... \033[0m";
      echo
                sudo apt-get upgrade -y

      echo
                echo -e "\033[32mInstaluji přednastavené balíky ze souboru \"$path_default.pfl\" \033[0m";
      echo
           sudo apt-get install -y $packages

      echo
           echo -e "\033[32mProvádím úklid systému ...\033[0m";
      echo
           sudo apt-get remove openjdk*
                sudo apt-get autoremove -y

           sleep 2s;
     fi

    echo
    echo -e "\033[32mZavádím nový profil ... \033[0m";
    echo
    rsync -ave "ssh -p $port" $user_remote@$address:$path/ ~/

    if [ -d $HOME/.config/autostart ]; then
       for i in $(find $HOME/.config/autostart/*.desktop | xargs grep -l /home/); do
      grep=`cat $i | grep Exec`;
          declare -a var;
      var=(`echo $grep | tr '/' ' '`);
      home_user=${var[2]}
          cat $i | sed "s/$home_user/$user/g" > $HOME/text.txt && mv $HOME/text.txt $i
      cat $i | sed "s/X-GNOME-Autostart-enabled=false/X-GNOME-Autostart-enabled=true/g" > $HOME/text.txt && mv $HOME/text.txt $i

      if [ -f $HOME/.config/autostart/.conkystart.desktop ]; then
         cat $HOME/.config/autostart/.conkystart.desktop | sed "s/$home_user/$user/g" > $HOME/text.txt && mv $HOME/text.txt $HOME/.config/autostart/.conkystart.desktop
      fi
       done
    fi

    for i in $(find $HOME/.gnome2/panel2.d/default/launchers/*.desktop | xargs grep -l /home/); do
   grep=`cat $i | grep Exec`;
       declare -a var;
   var=(`echo $grep | tr '/' ' '`);
   home_user=${var[2]}
       cat $i | sed "s/$home_user/$user/g" > $HOME/text.txt && mv $HOME/text.txt $i
    done

     if [ $root == 1 ]; then sudo mv $HOME/crontab /etc/crontab; fi

   if [ -d $HOME/Programovani ]; then
   cat $HOME/.gnome2/panel2.d/default/launchers/cvert.desktop | sed "s/home\/\([^']*\)\/Programovani/home\/$user\/Programovani/g" > $HOME/text.txt && mv $HOME/text.txt $HOME/.gnome2/panel2.d/default/launchers/cvert.desktop
   fi

   if [ -f $HOME/hosts -a $root == 1 ]; then sudo mv $HOME/hosts /etc/hosts; else echo -e "\033[31mSoubor \"hosts\" se nenachází v domovské složce\033[0m"; fi;
   if [ -f $HOME/fstab -a $root == 1 ]; then sudo mv $HOME/fstab /etc/fstab; else echo -e "\033[31mSoubor \"fstab\" se nenachází v domovské složce\033[0m"; fi;
   if [ -f $HOME/sources.list -a $root == 1 ]; then rm $HOME/sources.list; fi;

   if [ $zaloha != "####" -o $wallpapers != "####" ]; then
   ############### Nastavení pozadí pracovní plochy - změnit název obrázku + cestu v proměnné $wallpapers ######################
   echo
   echo -e "\033[32mNastavuji pozadí pracovní plochy ...\033[0m";
   gconftool-2 --type string --set /desktop/gnome/background/picture_filename "$HOME/$zaloha/$wallpapers/$path_desktop"
   sleep 1s;
 
   if [ $path_skydome != "####" ]; then
      ############### Nastavení pozadí nebeské báně - změnit název obrázku + cestu v proměnné $wallpapers##########################
      echo -e "\033[32mNastavuji pozadí nebeské báně ...\033[0m";
      echo
      dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.freedesktop.compiz /org/freedesktop/compiz/cube/screen0/skydome_image org.freedesktop.compiz.set string:"$HOME/$zaloha/$wallpapers/$path_skydome"
      sleep 3s;
      ################################################################################################################################
   fi
   fi

   echo -e "\033[32mPro dokončení synchronizace je nutné restartovat grafické rozhraní ...\033[0m"
   echo

     if [ $root == 1 ]; then
         echo -n "Restartovat grafické rozhraní hned? (y/n) "
         read restart

         if [ $restart == y ]; then
        sudo skill -KILL -u $user
         else exit;
         fi
     fi

elif [ $volba == 3 -a $root == 1 ]; then
  sudo apt-get install `cat $HOME/.synch_desktop/$path_default/$path_default.pfl`

else
   echo
   echo -e "\033[31mZadána neexistující volba, zkuste to znovu ...\033[0m";
   sleep 2s;
fi
done

EDIT: SKRIPT JSEM ZMĚNIL (30.6.2011) A JE VYPSÁN V KÓDU V TÉHLE ODPOVĚDI !!
!!!! NESPOUŠTĚT POD ROOTEM !!!!! Při potřebě hesla si vyzve sám ..
« Poslední změna: 30 Června 2011, 09:19:59 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #23 kdy: 02 Prosince 2010, 22:16:17 »
Vyzerá to pekne, hoc sa v tom moc nevyznám :D Ale snáď aspoň raz si to vyskúšam. K+

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zjištění nainstalovaného balíku pomocí ikon na panelu/ploše?
« Odpověď #24 kdy: 03 Prosince 2010, 08:28:17 »
Dělám ještě lepší verzi, přehlednější a ještě malinko univerzálnější ..není třeba tomu rozumět, jen hodit do souboru a pokud chceš instalovat všechny balíky, které pro default profil používám já, tak spustit :-) Aby to nastavilo i tu tapetu pracovní plochy a pozadí nebeské báně, tak v nastavení proměnných je třeba nastavit cestu a názvy souborů k těmto tapetám (přednastavená cesta je: $HOME/zaloha/Wallpapers). Tzn u sebe na PC si vytvoříš tuto cestu, dáš do ní tapety, v proměnných změníš jen názvy souborů a dáš UPLOAD...tím se vytvoří tvůj profil...pak na druhém PC, případně na novém OS dáš  "DOWNLOAD" a stáhne se všechno, co sis uložil..

Jak budu mít vyladěný ten druhý skript, opět ho sem dám..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.