Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pro Ubuntu 10.10 nejsou dostupné ovládače pro NVidii(96.xx a možná i 176.xx)  (Přečteno 5489 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6091
To jsem rád :) Nevýhoda tohoto postupu je, že se musí nainstalovat ovládače pro každou verzi linuxového jádra (jsem si skoro jist, aspoň u Mandrivy to tak bylo), avšak u Ubuntu moc často nová jádra nevycházejí (v oficiálních repozitářích), tak by to neměl být problém.
Mělo by se to samo překompilovat. Ne? (dkms)
Asi ne. :-( Před chvílí jsem nainstaloval z repozitáře novou verzi linuxového jádra a po restartu sem skončil opět v textovém režimu. :-/ Mám ale pocit, že se mimo jiné instaloval i balík s ovladači grafiky. Je dost možné, že se ty dva balíky popraly. Víte, prosím, někdo jak z té šlamastiky ven?
To je ono. Pokud instaluješ přímo od výrobce, končívá to tak :) Reinstal ovladače nebo kompilace modulu pomůže. :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Rovano: A podrobnější návod by, prosím, nebyl?  :'(

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
nainstalovat opět stejným způsobem ovládače stažené ze stránek NVidie ;)
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
A nebylo by víc košer, kdybych nějak odinstaloval ovladač od NVidie a používal ovladač z balíčku od Ubuntu?

Mám pocit, že ovladač od NVidie budu přeinstalovávat vždy po každé přeinstalaci jádra. :-/

A případě, že by bylo lepší odinstalovat ovladač od NVidie, mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak ten ovladač v textovém režimu odstranit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.