Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zrychlení KDE  (Přečteno 3531 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
zrychlení KDE
« kdy: 26 Listopadu 2010, 15:48:19 »
zdravím vás,

rozhodl jsem se vyzkoušet modrýho bráchu, ale zdá se mi, že KDE oproti Gnome podstatně zaostává v rychlosti, a to mám pozapínaných jen pár nějakých efektů, snad ani ne tolik, jako jsem míval v Gnome...

je některý z efektů, který prostředí značně zpomaluje?

widget Složka plochy, který je v Kubuntu 10.10 nativní, je pomalý úplně hrozným stylem, je to normální?

nebo co bych měl udělat pro to, aby bylo Kubuntu alespoň přibližně stejně rychlý, jako Ubuntu?

díky za tipy
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

ras

  • Host
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2010, 22:37:27 »
#/etc/init.d/kdm stop

paganini

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2010, 23:13:50 »
no ja zrovna zkouším lubuntu,možná to sem nepatří ovšem je to ještě svižnější systém než x,gnome,nebo kde,vzhled to má podobný jako xp,pro starší pc jako mám já doporučuji mít při ruce eso v rukávu,náhodou jsem to našel na netu tak jsem se oto chtěl podělit,vlastně mi ubec nevadí že systém není celý v češtině,používá to synaptik tak to znám z ubuntu,no jinač stím kde doporučuji vypnout všechny efekty vzhledu a jistojistě pojede i nějaká ta openarena(něco jako doom).

ras

  • Host
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2010, 23:44:45 »
a co teprv twm

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2010, 12:29:42 »
#/etc/init.d/kdm stop

sorry, ale myslim, že tohle není zrovna rada, kterou hledám...
chápu to správně, že jde o vypnutí x serveru, tedy všech efektů prostředí?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

ras

  • Host
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2010, 16:02:45 »
Ano.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2010, 18:24:53 »
Bude to znít divně, ale je fakt, že kubuntu není zrovna moc odladěné, pokud chceš plnohodnotné a svižné kde, tak změň distro  ::)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2010, 11:21:13 »
Bude to znít divně, ale je fakt, že kubuntu není zrovna moc odladěné, pokud chceš plnohodnotné a svižné kde, tak změň distro  ::)

aha, tak to jsi mě taky moc nepotěšil teda...  ::)
a co bys mi doporučil? vzhledem k tomu, že nejsem nijak moc zběhlej v práci s terminálem apod... například kámoš používá Archlinux s KDE, ale na to nevim, jestli bych si troufl, prý je to složité...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2010, 11:45:54 »
Bude to znít divně, ale je fakt, že kubuntu není zrovna moc odladěné, pokud chceš plnohodnotné a svižné kde, tak změň distro  ::)

aha, tak to jsi mě taky moc nepotěšil teda...  ::)
a co bys mi doporučil? vzhledem k tomu, že nejsem nijak moc zběhlej v práci s terminálem apod... například kámoš používá Archlinux s KDE, ale na to nevim, jestli bych si troufl, prý je to složité...

...osobně bych ti doporučil PCLinuxOS, jen to nainstaluješ a zaktualizuješ,nemusíš povyšovat jelikož má →rolling-updates←
...bootuju ho už pár dní do ram a je to opravdu pohoda,pokud máš hw který ti v ubuntu běžel,tak tady určitě taky.
...co se týká KDE běží dobře a dá se stáhnout komunitní cz livecd.
http://www.pclinuxos.cz/

Edit: pokud ho nenainstaluješ aspoň vyzkoušej opravdu vřele doporučuji!!!
« Poslední změna: 29 Listopadu 2010, 11:50:49 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2010, 12:08:06 »
Bude to znít divně, ale je fakt, že kubuntu není zrovna moc odladěné, pokud chceš plnohodnotné a svižné kde, tak změň distro  ::)

aha, tak to jsi mě taky moc nepotěšil teda...  ::)
a co bys mi doporučil? vzhledem k tomu, že nejsem nijak moc zběhlej v práci s terminálem apod... například kámoš používá Archlinux s KDE, ale na to nevim, jestli bych si troufl, prý je to složité...

...osobně bych ti doporučil PCLinuxOS, jen to nainstaluješ a zaktualizuješ,nemusíš povyšovat jelikož má →rolling-updates←
...bootuju ho už pár dní do ram a je to opravdu pohoda,pokud máš hw který ti v ubuntu běžel,tak tady určitě taky.
...co se týká KDE běží dobře a dá se stáhnout komunitní cz livecd.
http://www.pclinuxos.cz/

Edit: pokud ho nenainstaluješ aspoň vyzkoušej opravdu vřele doporučuji!!!

no s PCLinuxOS mám taky zkušenosti, nějakou dobu jsme ho používali na jednom obstarožním pc  ;)
akorát mě v Ubuntu rozčilovalo několik věcí v Gnome, tak jsem myslel, že přechodem na jiný prostředí se to zlepší... Jako KDE se mi hodně líbí, akorát je místama až windowsovsky pomalý...
přitom hw si myslim, že by to zvládat měl, viz podpis...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2010, 12:28:40 »
@brumla.cz → instaloval jsem ho teď poslední dobou na pár ntb a můžu říct,že žádný trabl nebyl ani s různými typy gr.karet
                → instalačka do 10ti min a pak cca 2min. aktualizace a hotovo,systém je plně připravený.
               

Já utekl od Gnome jelikož se mi zdálo pomalé,ale to je věc názoru,jinak KDe je zase víc nenažrané na systém :)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2010, 15:14:45 »
@brumla.cz → instaloval jsem ho teď poslední dobou na pár ntb a můžu říct,že žádný trabl nebyl ani s různými typy gr.karet
                → instalačka do 10ti min a pak cca 2min. aktualizace a hotovo,systém je plně připravený.
               

Já utekl od Gnome jelikož se mi zdálo pomalé,ale to je věc názoru,jinak KDe je zase víc nenažrané na systém :)

tak že je nenažrané by mi ani tak nevadilo, pokud to využije výkon hw, tak ať... zas na co budu mít 3 GB ram, když mi systém využije max 1, že...  ;)
no čtu, že máš Open Suse, tak jak je to tady? Je to složitý ve smyslu nastavování?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2010, 15:33:20 »
...no,složitý to není pokud něco člověk opravdu chce a je to jeho priorita,tak není složitý ani Gentoo.Je to pouze otázka jestli    něco doopravdy chci a co jsem schopen pro to udělat.

...openSuSE je prostě srdeční záležitost,tak jako pro spoustu lidí zde Ubuntu
...mě momentálně trochu zlobí jelikož jsem tam nacpal KDE 4.6 Beta1 ,ale to se nesmím divit,když ho krmím testingem ;D
... co se týká nastavení,vyloženě závisí co pořebuješ nastavit jestli jenom repa a nějaký kodeky tak to je záležitost pár kliknutí.
« Poslední změna: 01 Prosince 2010, 16:09:44 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #13 kdy: 29 Listopadu 2010, 16:07:34 »
no priorita to rozhodně není, tedy aspoň ne v tom smyslu, že bych byl ochotnej několik dní sedět a zadávat odkazy, aby to ve výsledku bylo třeba po týdnu použitelný...
potřebuju v podstatě základní věci, net, mail, office, IM, hudbu, video, FTP, přístup do sítě a síťový tisk a tím to asi tak končí, pak už snad jen esmsku a jdownloader, ale to předpokládám, že půjde všude, ne? :)
tak do takovejch nášupů jsem se nikdy nepouštěl, když tomu nerozumím, tak do toho neštárám  ;D

takže bych to viděl tak, že zkusím oboje - PCLinuxOS i Open Suse a uvidim...
nebo takhle... je v tom to KDE rychlejší, svižnější, než v Kubuntu?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #14 kdy: 29 Listopadu 2010, 16:31:36 »
..co se týká rychlosti na suse je to KDE rychlý a na PCLinux to taky běží svižně,je to závislé i na hw a ten máš dobrej chce to jen vyzkoušet a pak se rozhodnout.
..Kubuntu jsem nikdy neměl nainstalovaný,tak nemůžu říct.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #15 kdy: 29 Listopadu 2010, 18:57:30 »
..co se týká rychlosti na suse je to KDE rychlý a na PCLinux to taky běží svižně,je to závislé i na hw a ten máš dobrej chce to jen vyzkoušet a pak se rozhodnout.
..Kubuntu jsem nikdy neměl nainstalovaný,tak nemůžu říct.

ok, díky  :)
vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo...

jo, ještě jedna věc... v Kubuntu nemůžu udělat bootovací flashku na Suse nebo PCLOS? Dělám to stejným postupem jako před nedávnem Kubuntu a nechce mi to sežrat...  ???
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2010, 20:19:01 »
1).. bootovací flešku pro openSuSE jsem nikdy jako takovou nedělal,jen pro netinstall,ale je to takový složitější postup.
...pokud ti můžu poradit nainstaluj oS z dvd,je to nejpohodlnější.
http://software.opensuse.org/113/cs

2)..pro PCLOS je podporovaná zatím jen na verzi 2008,novější 2010 mi taky nešla,tak jsem to napálil na cd(to Komunitní LiveCD) pokud bys to dělal na 2008 tak akorát budeš stahovat aktualizace za 2roky :-[
http://www.pclinuxos.cz/?page_id=196
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #17 kdy: 29 Listopadu 2010, 21:07:42 »
Flash na PCLOS jde bez problémů, alespoň mně šla.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #18 kdy: 29 Listopadu 2010, 21:26:16 »
Jinak k tomu, co jste tady diskutovali. Já mám na na PC se 4 gb paměti a kartou nvidia nainstalováno 5 dister, Linux Mint 10 64 B, Sabayon 5.4 KDE 64 B, LMDE KDE, Kubuntu 10.10. a openSUSE 11.3. KDE. Řekl bych, že všechna distra jsou relativně rychlá, videa se nesekají, Skype funguje včetně kamery, zvuk mám všude Pulse a jde bez problémů. PCLOS je takové distro pro začátečníky, openSUSE, tam jdou nejlépe ze všech dister knížky, fotky jdou stejně ve všech. Prohlížeč mám Google Chrome, nepozoruji žádný problém. Na druhém notebooku s kartou HD Mobility Radeon 3400 mám Mandrivu a PCLOS, oboje KDE. Také nepozoruji žádný velký problém, pouze u PCLOS musím po každém spuštění nastavit efekty.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #19 kdy: 29 Listopadu 2010, 22:00:40 »
1).. bootovací flešku pro openSuSE jsem nikdy jako takovou nedělal,jen pro netinstall,ale je to takový složitější postup.
...pokud ti můžu poradit nainstaluj oS z dvd,je to nejpohodlnější.
http://software.opensuse.org/113/cs

2)..pro PCLOS je podporovaná zatím jen na verzi 2008,novější 2010 mi taky nešla,tak jsem to napálil na cd(to Komunitní LiveCD) pokud bys to dělal na 2008 tak akorát budeš stahovat aktualizace za 2roky :-[
http://www.pclinuxos.cz/?page_id=196


no já bych právě chtěl nejdřív bootnout Live a pak by se vidělo...  ;)
tak zítra koupím pakl CD a jde se na to  :D


Jinak k tomu, co jste tady diskutovali. Já mám na na PC se 4 gb paměti a kartou nvidia nainstalováno 5 dister, Linux Mint 10 64 B, Sabayon 5.4 KDE 64 B, LMDE KDE, Kubuntu 10.10. a openSUSE 11.3. KDE. Řekl bych, že všechna distra jsou relativně rychlá, videa se nesekají, Skype funguje včetně kamery, zvuk mám všude Pulse a jde bez problémů. PCLOS je takové distro pro začátečníky, openSUSE, tam jdou nejlépe ze všech dister knížky, fotky jdou stejně ve všech. Prohlížeč mám Google Chrome, nepozoruji žádný problém. Na druhém notebooku s kartou HD Mobility Radeon 3400 mám Mandrivu a PCLOS, oboje KDE. Také nepozoruji žádný velký problém, pouze u PCLOS musím po každém spuštění nastavit efekty.

no já měl právě Ubuntu 10.10 a Gnome mě trochu zlobilo, ne co do rychlosti, ta byla super, ale třeba panel upozornění dělal bordel apod. to v KDE není, ale daní za to je pro mě výrazně nižší svižnost prostředí...
jak jsem psal v úvodu, gadget Složka plochy je úplně tragickej, už jsem si pomalu navykl spouštět dolphina přes kickoff, než abych čekal, než se ten gadget uráčí posunout dolů ve složce...
a téhle pomalosti bych se právě rád zbavil, protože si myslim, že hw na to, aby to zvládal, mám... proto jsem se na začátku ptal, jestli to nedělá třeba některý z efektů plochy...

a trošku OT: není to trochu schíza, mít tolik dister?  ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #20 kdy: 29 Listopadu 2010, 22:11:49 »
1).. bootovací flešku pro openSuSE jsem nikdy jako takovou nedělal,jen pro netinstall,ale je to takový složitější postup.
...pokud ti můžu poradit nainstaluj oS z dvd,je to nejpohodlnější.
http://software.opensuse.org/113/cs

2)..pro PCLOS je podporovaná zatím jen na verzi 2008,novější 2010 mi taky nešla,tak jsem to napálil na cd(to Komunitní LiveCD) pokud bys to dělal na 2008 tak akorát budeš stahovat aktualizace za 2roky :-[
http://www.pclinuxos.cz/?page_id=196


no já bych právě chtěl nejdřív bootnout Live a pak by se vidělo...  ;)
tak zítra koupím pakl CD a jde se na to  :D


Jinak k tomu, co jste tady diskutovali. Já mám na na PC se 4 gb paměti a kartou nvidia nainstalováno 5 dister, Linux Mint 10 64 B, Sabayon 5.4 KDE 64 B, LMDE KDE, Kubuntu 10.10. a openSUSE 11.3. KDE. Řekl bych, že všechna distra jsou relativně rychlá, videa se nesekají, Skype funguje včetně kamery, zvuk mám všude Pulse a jde bez problémů. PCLOS je takové distro pro začátečníky, openSUSE, tam jdou nejlépe ze všech dister knížky, fotky jdou stejně ve všech. Prohlížeč mám Google Chrome, nepozoruji žádný problém. Na druhém notebooku s kartou HD Mobility Radeon 3400 mám Mandrivu a PCLOS, oboje KDE. Také nepozoruji žádný velký problém, pouze u PCLOS musím po každém spuštění nastavit efekty.

no já měl právě Ubuntu 10.10 a Gnome mě trochu zlobilo, ne co do rychlosti, ta byla super, ale třeba panel upozornění dělal bordel apod. to v KDE není, ale daní za to je pro mě výrazně nižší svižnost prostředí...
jak jsem psal v úvodu, gadget Složka plochy je úplně tragickej, už jsem si pomalu navykl spouštět dolphina přes kickoff, než abych čekal, než se ten gadget uráčí posunout dolů ve složce...
a téhle pomalosti bych se právě rád zbavil, protože si myslim, že hw na to, aby to zvládal, mám... proto jsem se na začátku ptal, jestli to nedělá třeba některý z efektů plochy...

a trošku OT: není to trochu schíza, mít tolik dister?  ;D
Proč by mělo být, pořád zkouším, zda nenarazím na něco, pro co bych některé vyřadil. Disk mám 700 GB, takže místa je dost.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: zrychlení KDE
« Odpověď #21 kdy: 03 Prosince 2010, 16:14:02 »
Delší dobu jsem toto téma nesledoval, ale abych k tomu něco dodal, tak já jsem začínal s ubuntu, pak jsem přešel na kubuntu a pak dlouho debian s kde 4.x. Debian byl mnohem svižnější než kubuntu co do odezvy systému a taky méně hladový, pokud šlo o systémové prostředky. Pak jsem zkoušel sabayon s kde, ale ten nejspíš nebyl pro můj noťas vhodný.. Skončil jsem u openSUSE se kterým jsem spokojený.  :) Odezva je taková jako u debianu s kde-minimal, konfigurace je přes yast vcelku jednoduchá a taky toho yast udělá dost za tebe už při instalaci. Nejdřív jsem se trošku spálil s nastavováním a doinstalováním testing verzí, čímž jsem si rozbil závislosti, ale aspoň jsem se naučil používat nové příkazy..


Z mých zkušeností, bych tedy doporučil openSUSE nebo debian. Pokud jde o způsob instalace tak openSUSE instalovat z DVD a debian pomocí netinstall.
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.