Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hesla  (Přečteno 807 krát)

dedasd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Hesla
« kdy: 05 Prosince 2010, 10:16:46 »
Mám pro Ubuntu nastaveno jen jedno heslo, které používám při přihlášení. To funguje, ale když třeba instaluji program v centru softwaru hází mi to error: Ověření selhalo. Stejně je to s aktualizacemi, takže vůbec nevím co s tím...

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Hesla
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2010, 11:38:11 »
Dobrý den,
pěkné vysvětlení, jak to funguje: http://wiki.ubuntu.cz/Root%20sudo. Ten, kdo může používat sudo je implicitně uživatel, který vznikl při instalaci. Pokud je tomu tak i ve Vašem případě, pak mohly nastat dvě okolnosti:
- odebral jste sám sobě práva (ať již omylem nebo cíleně)
- heslo píšete špatně - není to nic až tak neobvyklého - zkontrolujte si, jestli při přihlašování a pak v systému máte zapnutou stejnou klávesnici
Třetí možnost: Počítač Vám někdo instaloval, vytvořil Vám pak dalšího uživatele a nedal Vám právo spravovat systém, pak se musíte obrátit na něj. Jiná možnost není.

(Sázím na variantu b) samotnému se mi v minulosti několikrát stala a stala se i několika lidem z mého okolí)
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Hesla
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2010, 21:57:16 »
Možnosť číslo dva.Nabootovať recovery mode a tam keď sa prihlásiš ako root tak napíšee
Kód: [Vybrat]
passwd [svoje meno] a potom zadáš dva krát heslo(nebude to vidno,žiadne hviezdičky ale cez to píšeš) a potom budeš mať heslo zmenené.Aha až teraz mi to doplo ;D prepáč...Tak keď budeš prihllásený ako root napíšeš
Kód: [Vybrat]
startx a potom si zmeň tie práva ak sú zmenené.To snáď už zvládneš.System->sprava->pouzivatelia a skupiny
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.