Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chrome OS  (Přečteno 8226 krát)

MartenP

  • Host
Re: Chrome OS
« Odpověď #25 kdy: 03 Ledna 2011, 15:24:05 »
Mně tedy všeobecně nasazování operačních systémů využívajících cloud na desktopy (a ještě více na notebooky) není příliš sympatické. Je to takové "už moc" centralizované, neflexibilní z pohledu uživatele a nepraktické. Kolikrát se mi na cestách stane, že nemám přístup k netu. To si pak jako nespustím žádnou aplikaci? To je ale pěkně blbá filozofie...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Chrome OS
« Odpověď #26 kdy: 03 Ledna 2011, 15:41:45 »
Mě se osobně na OS Chrome líbí, že tím Google straší MS.
Citlivá je na to i burza, takže jakékoli ohlášení nového OS (dostatečně velkou troubou) do světa, snižuje cenu akcií MS.
Asi se mnou většina lidí tady nebude souhlasit, ale pro budoucnost OS je důležitější burza, než jádro...

A navíc stále více lidí si uvědomuje, že není na světě pouze jeden OS a to je skvělé.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Chrome OS
« Odpověď #27 kdy: 03 Ledna 2011, 16:32:38 »
stále drtivá většina uřivatelů osobních počítačů (+/- 80%), i v době rozmachu facebooku a podobně, primárně využívají hrani her čemuž vévodí pro mnohé z nás nelibé slovo Windows.
Sice já osobně, a plno lidí, už nejsou zaujatí do hraní počítačových her a proto to možná tak nepřijde, ale nezlobte se na mě, když řeknu, že nic se neprosadí tak výrazně, dokud se nesplní tento primární bod, neb nás (Ti co nepoužívají počítač na hry) je menšina.
To k otázce jestli se google chrom prosadí.
můj názor je, že bude mít prostor se podělit s ostatnímy OS jen v těch zbylých 20% "nehráčů" (když nepočítám dualbooty s Win)
Fire's in my soul, steel is on my side

MartenP

  • Host
Re: Chrome OS
« Odpověď #28 kdy: 03 Ledna 2011, 17:16:08 »
S oběma souhlasím.

ad Compaq) To neplatí jen u OS. Vždy a ve všem vždycky hrají nejdůležitější roli peníze. Taková je prostě doba. Kdo nejde s dobou, strádá.

ad pepéé) Co k tomu dodat? Snad jen to, že, co se týče "monopolu" na hry se v nejbližších pár letech (možná i více) nejspíše nestane nějaký boom linuxových her. Očekávám pouze mírný stálý růst v rámci slušnosti k MS  :) Individuálně vzato mi dnešní stav GNU/Linuxu vyhovuje. Třeba by došlo k jeho zkažení, kdyby se z něho stal mainstream. Takovou situaci asi známe všichni a nebylo by to poprvé.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Chrome OS
« Odpověď #29 kdy: 03 Ledna 2011, 21:20:24 »
 ;D Tiež v novom roku nechcem zažívať topicy typu ako odstránim heslo.Bohužial mainstream si na to zvykol(admin účet bez hesla).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kedrigern

Re: Chrome OS
« Odpověď #30 kdy: 04 Ledna 2011, 02:30:42 »
stále drtivá většina uřivatelů osobních počítačů (+/- 80%), i v době rozmachu facebooku a podobně, primárně využívají hrani her čemuž vévodí pro mnohé z nás nelibé slovo Windows.
Blbost, většina pubertálních uživatelů ano, ale většina uživatelů čte emaily, hraje karty a čte novinky.cz...

Hrám začinají i u nás kralovat konzole, protože to prostě na nich chodí a na grafické pecky je levnější si k LCD TV dokoupit Xbox či PlayStation než novou herní mašinu. Ve světě je to jasný trend. Nikdo už dnes není zvědavý na instalaci nového Dircetu či řešení nastavení kvality textur, protože má špatnou grafiku... lidi chtějí vložit DVD a hrát.

A překvavě hodně lidí nepotřebuje sofistikované hry, protože na ně nemají čas a peníze a raději hrají na FB (což jim sežere všechen čas).  Zvláště pak dívky.

Když už máš pařany, tak ti mají třbea nabušený desktop a notebook mají právě jen na věci, které zvládá i Chrome OS.

Zbytek jsou velmi často geeci a podobně,kteří stejně ví, že Chrome OS nechtějí.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Chrome OS
« Odpověď #31 kdy: 04 Ledna 2011, 08:06:31 »
S oběma souhlasím.

ad Compaq) To neplatí jen u OS. Vždy a ve všem vždycky hrají nejdůležitější roli peníze.

...ale i u věcí, které jsou (jakože) ZADARMO.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chrome OS
« Odpověď #32 kdy: 04 Ledna 2011, 20:50:45 »
Ne všichni na počítačích hrají hry (nakonec, kdo na to má čas?). Osobně znám málo "nestudentů", kteří na počítači vůbec nějakou hru někdy spustili. Pro tuto skupinu je rozhodující počítač, který funguje a buď zvládá specifické aplikace (rozpočtáři, stavaři apod.), anebo je jednoduše použitelný a stále po ruce, přičemž dokáže spolehlivě zvládnout základní úkony. (Takže žádné stahování filmů, koukání ve vlaku, poslouchání hudby a hraní her - to je doména /dovolím si generalizovat/ neproduktivní části populace).

Ale chtěl jsem se optat na zkušenosti s google dokumenty... jedou vám všem bez problémů? Mě třeba docela trápí, že si nedokáží poradit s importem stylovaných dokumentů. Já se bez nich při práci neobejdu a celý gcloud tak pro mě bohužel ztrácí smysl a přitažlivost. Nebo je jen někde u mě porucha mezi klávesnicí a židlí?
Have you tried turning it off and on again?

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Chrome OS
« Odpověď #33 kdy: 04 Ledna 2011, 21:27:40 »
Citace
Ne všichni na počítačích hrají hry (nakonec, kdo na to má čas?). Osobně znám málo "nestudentů", kteří na počítači vůbec nějakou hru někdy spustili. Pro tuto skupinu je rozhodující počítač, který funguje a buď zvládá specifické aplikace (rozpočtáři, stavaři apod.), anebo je jednoduše použitelný a stále po ruce, přičemž dokáže spolehlivě zvládnout základní úkony. (Takže žádné stahování filmů, koukání ve vlaku, poslouchání hudby a hraní her - to je doména /dovolím si generalizovat/ neproduktivní části populace).

Dovolím si nesouhlasit. Ano čekal jsem, že ten názor bude někomu vadit protože už delší dobu sleduju, že uživatélé linuxu se  v tomhle hodně zatvrzele pletou. A mají názor v podobě používání PC jen k praktickým učelům. To je hezká představa a já bych si myslel asi totéž kdybych se pohyboval jen mezi takovými lidmi.
Hry jsou hlavně pro konzole a ty se hodně rozšiřují ale na to nemá každý peníze...a proč taky když na počítači se dá hrát taky a je to už téměř standart každé domácnosti.
hovoří za mě i prodejní čísla her. Nebo proč výrobci hardwaru vývoj ženou tak moc dopředu? Hlavně hry využívají takový výkon. Tak enormě vysoká prodejnost grafických karet a několika jádrových procesorů....Na co? Na co tak obrovskej výkon když by většině uživatelů stačilo psaní, počítání,emaily a facebook?
Ano je spousta lidí co hry nehrají (uznávám) a předpokládám, že do této skupiny patří i uživatelé tohoto fora a vůbec uživatelé linuxu. Faktem ale stále zůstává, že počítačové hry jsou zatím nepřekonaným fenoménem který vévodí trhu ať se vám to líbí nebo ne.
Fire's in my soul, steel is on my side

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chrome OS
« Odpověď #34 kdy: 05 Ledna 2011, 05:48:19 »
Já vlastně znám jen dva lidi, kteří pracují s linuxem... a oba jsou velcí hráči:-). Zbytek jede na platformě Windows. Celá polemika vycházela vlastně jen ze zkušenosti. Když jsem byl ještě student, znal jsem převážně studenty a ti (ano všichni) měli počítač primárně na hraní. Jakmile jsem se ale před lety dostal ze studijního prostředí pryč, zjistil jsem, že ke hraní využívá počítač skutečně jen menšina "nestudentských" lidí. Vycházím jen ze zkušenosti.
Ten vývoj bych si vykládal dvěma faktory. Jednak je třeba prodávat něco nové, staré nikdo nechce. A současně neopomeňme skutečnost, že studenti tvoří velmi významnou cílovou skupinu.
Nechcí tím vším říct, že "dospělí" (bez zlých úmyslů) hry nehrají, nýbrž jen a pouze to, že se pohybuji v prostředí, kde jim stačí miny.
Have you tried turning it off and on again?

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Chrome OS
« Odpověď #35 kdy: 05 Ledna 2011, 09:27:29 »
k jirihuf.

Ono celkově záleží natom, z jakého úhlu se na to člověk dívá. A to v jakým prostředí se pohybuje. Čím víc roste, tím míň se kolem něj hrají hry.
Řekl bych, že nejvěší "pařani" jsou školáci a mladší generace. Starší generace na to jednak nemá čas a jednak je to nebaví.
Já například vycházím právě z prodejních čísel a pro jednoduchou a běžnou práci na počítači opravdu není potřeba vrážet takové peníze...
Fire's in my soul, steel is on my side

Kedrigern

Re: Chrome OS
« Odpověď #36 kdy: 05 Ledna 2011, 11:30:37 »
K čemu by byl nový HW?

Co třeba Win7, rozsáhlé aplikace v Javě (např. účetnictví), velká IDE spotřebují své, modelování (Cady), grafika... a to co jsem vyjmenoval dělá spousta lidí v práci. Čili to potřebuje jak v kanclu, tak má tendenci si to pořídit domů.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Chrome OS
« Odpověď #37 kdy: 05 Ledna 2011, 11:41:22 »
Ono to tak bude, že čím je uživatel starší, tím míň hry hraje. Ve školních letech jsem hrál víc, od gymplu, přes vysokou jsem hrával méně. Dnes hraju dosti okrajově, a hlavně v případě, že večer je v bedně samé smetí.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Chrome OS
« Odpověď #38 kdy: 05 Ledna 2011, 13:13:30 »
K čemu by byl nový HW?

Co třeba Win7, rozsáhlé aplikace v Javě (např. účetnictví), velká IDE spotřebují své, modelování (Cady), grafika... a to co jsem vyjmenoval dělá spousta lidí v práci. Čili to potřebuje jak v kanclu, tak má tendenci si to pořídit domů.

ano ovšem, že si uvědomuju, že na různé práce například s videm, různé studiové práce a podobně zaberou obrovskej výkon. Ale těchto "uživatelů" je jen velmi nepatrné množství oproti tomu kolik se toho prodá. A pochybuju, že někdo se ráno probudí a řekne si...dnes si koupím novou grafiku jentak z hecu. To těžko. A win7 ...je žrout výkonu, to jo, ale na co budu na win 7 provozovat grafickou kartu Nvidia poslední generace když ne na hraní?
Osobní počítač je mocný nástroj se kterým se dá dělat spousta užasných věcí....faktem je, že je převážně využíván na hry (a internet ale to dnes využívá asi každý tak to neuvádím)
A to je hlavní příčinou proč si Windows stále drží tak velký podíl. Ano, jsou tu ty zmiňované programy pro win....ale pořád to jsou hlavně hry, hry a zase hry!
lidi nejsou přece masochisti (většinou :-) ) a kdyby používali PC jen na běžné práce, windows by tím ztratil smysl  :D  ;)
Fire's in my soul, steel is on my side

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Chrome OS
« Odpověď #39 kdy: 12 Ledna 2011, 00:40:49 »
Tak jsem zbzne prolitnul tenhle clanek a rikam si : idealni masina na chalupu  ;D
Znam dostatek lidi kteri pozzivaji pocitac jako psaci stroj nebo DVD prehravac. A znam dost lidi kteri bydli i v ne zrovna malych a odlehlych lokalitach a na internet si muzou nechat zajit chut. Samozrejme pokud jste mlady, energicky ... obyvatel New Yorku tohle neresite.
« Poslední změna: 12 Ledna 2011, 08:44:04 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Chrome OS
« Odpověď #40 kdy: 12 Ledna 2011, 02:31:19 »
Ono to tak bude, že čím je uživatel starší, tím míň hry hraje. Ve školních letech jsem hrál víc, od gymplu, přes vysokou jsem hrával méně. cDnes hraju dosti okrajově, a hlavně v případě, že večer je v bedně samé smetí.

No to je blbost - čím starší, tím míň hraje (pokud jsi teda nebyl hráč "v pátek ve 2 k tomu sednu, v pondělí v 5 ráno se na 2 hodiny prospím a jdu do školy"). Znám jednu firmu, tam hrají ženatí/svobodní bez rozdílu věku, znám zákazníky s odrůstajícími dětmi a hrají jako o život, nebo se o to alespoň zajímají a jsou v obraze. Každý s volným časem nakládá prostě jinak.

Citace: jiriHuf
Takže žádné stahování filmů, koukání ve vlaku, poslouchání hudby a hraní her - to je doména /dovolím si generalizovat/ neproduktivní části populace.

Doména neproduktivní části populace je hlavně prohánění se po ulicích s "vyřvávajícími" mobily ;D. Miluju, když slyším ty telefonní středy :).

Co se mě týče, Cloud computing jako praktickou věc nevidím a nevítám. Nejsem nijak zvlášť paranoidní, ale souhlasím se Stallmanem. Nejde přece o to, kolik dat z mého Hdd je natolik důvěrných a tajných, který bych nedal z ruky a kolik ne - prostě nikdo se mi v "lednici" prohrabávat nebude, aby si potom mohl udělat databázi co půjde na odbyt a s předstihem mi potom něco nabízel(ostatně, kdyby mi to nevadilo, nepoužívám tento systém). Úplně mi stačí, že volají různé telemarketingové společnosti a nabízejí a nabízejí, přitom nechápu, kde vzali číslo twist karty!
Možná, že se někomu v blízké budoucnosti bude hodit aby co nejvíc lidí bylo nacloudováno online a pomocí facebooku hlásili pozici, ale já si zatím "lepší než život" nezahraji, díky ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Chrome OS
« Odpověď #41 kdy: 13 Listopadu 2011, 02:49:41 »
(nechcel som zakladať nové téme)

Vyskúšal teda už niekto z Vás Google Chrome OS ?? ak áno nejaké poznatky o tom ???
ozaj to funguje len cez VirtualBox ??
plus kde si môžem stiahnuť najnovšiu verziu aby šla vyskúšať cez LiveCD (USB) ??
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Chrome OS
« Odpověď #42 kdy: 13 Listopadu 2011, 08:20:32 »
Nejnovější verzi získáš zřejmě na http://chromeos.hexxeh.net/, nebo zde http://www.chromium.org/chromium-os/developer-guide, pokud si chceš postavit vlastní.

PS: Díky za připomenutí, jdu ho zase vyzkoušet :)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Chrome OS
« Odpověď #43 kdy: 13 Listopadu 2011, 10:20:07 »
Tak ja som to skúšal ale išlo to iba z LiveUSB. Nikde nebola možnosť inštalácie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Chrome OS
« Odpověď #44 kdy: 13 Listopadu 2011, 11:43:29 »
Však by stačil ten obraz přes DD zapsat na disk a bylo by, ne?
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:Chrome OS
« Odpověď #45 kdy: 13 Listopadu 2011, 13:11:26 »
Určitě se, žel, prosadí, ale stejně jako stejnojmenný browser bude k ničemu, nestabilní, s chaotickým vývojovým cyklem (BTW Mozzila OMFG WHY? Doplňky, to, co Mozillu drží nad vodou, jdou do kytek díky hysterii z chaotického vývojového cyklu plexu. WTF Mozzila? Not cool), a plný mezer (Když je už i IE bezpečnější, víte, že You're Doing It Wrong). Jedny z nejlepších projektů (Buzz, Wawe, Code Search, Desktop) googlu jsou bez náhrady v p****i (Mohli zájemcům vydat Source codes, to nejmenší, co mohli udělat....), a ostatním dobrým projektům (YT, G search, GMAIL, gdocs) zase plex musí jen tak z nudy nekonečně měnit vzhled, a i když to uživatel odmítne a zůstane u už omakaného, tak jim vnutí svůj "ideální" vzhled odstraněním kódu toho starého.... Doplatil na to nyanbar u YT (kde je historie tohohle k****ní nejdelší), a nemluvím o nápadu HoneyComb bez nástaveb....


Radši končím s lamentem, to by bylo ještě na dlouho ;)

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Chrome OS
« Odpověď #46 kdy: 15 Listopadu 2011, 10:54:19 »
Nejnovější verzi získáš zřejmě na http://chromeos.hexxeh.net/, nebo zde http://www.chromium.org/chromium-os/developer-guide, pokud si chceš postavit vlastní.

PS: Díky za připomenutí, jdu ho zase vyzkoušet :)

počuj neviem či niekde robím problém, ale po stiahnutí zo stránky http://chromeos.hexxeh.net a následnom rozbalení a zapísaní cez ImageWriter systém rebootnem a dám bootovať z USB no aj tak ma hodí do môjho systému (Ubuntu OS), či to ide len cez VirtualBox ??
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Chrome OS
« Odpověď #47 kdy: 15 Listopadu 2011, 16:45:05 »
Zkoušel jsem to jen ve virtualboxu, ale na webu to je celkem srozumitelně popsané ;)
Citace
1 Extract the IMG file from the downloaded archive
2 At the shell, run the following (where sdX is your USB stick and ChromeOS.img is the path to the IMG file you extracted): dd if=ChromeOS.img of=/dev/sdX bs=4M
3 Boot from the newly created Chromium OS USB stick!
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Chrome OS
« Odpověď #48 kdy: 15 Listopadu 2011, 18:51:32 »
Mne to fungovalo. PC musí podporovať túto funkciu (boot z USB).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Chrome OS
« Odpověď #49 kdy: 15 Listopadu 2011, 19:32:46 »
dobre skúsil som to aj cez ten terminál... všetko prebehlo v pohode(rovnako ako cez ImageWriter) ale po rebootnutí a v BIOSe povolení bootovanie z USB ma zase hodilo do výberovej obrazovky OS: na výber Ubuntu alebo Win7 (tak ako vždy)
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.