Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Práce s archivy z příkazové řádky [vyřešeno]  (Přečteno 1284 krát)

vasicekabc

Práce s archivy z příkazové řádky [vyřešeno]
« kdy: 30 Prosince 2010, 11:56:18 »
Zajímalo by mne, jak vytvářet pomocí příkazové řádky komprimované archivy rozdělené na části určité velikosti a jak je opatřit heslem. Ať čtu manuálové stránky i domovské www všech dostupných komprimačních nástrojů jak chci, nic takového nevidím.
Ano, lze docela dobře použít program z kontextové nabídky nautilu, ale i ten přece šahá po nějakých základních příkazech shellu, ne?
A pokud chci takovou archivaci použít třeba v nějakém skriptu, jak na to?

A taková malá podotázka: je v pořádku, když komprimuji složku s hudbou (soubory .ogg a sem tam nějaký ten obal.jpg) a výsledná nejlepší úspora místa je 0.2% ?
 
« Poslední změna: 30 Prosince 2010, 17:44:21 od Martin - ViPEr*CZ* »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Práce s archivy z příkazové řádky
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2010, 13:01:16 »
Dělené archivy umí (pokud vím) jen 7zip a RAR.

Pro 7zip:

  • heslo: přepínač -pmoje_heslo (kde moje_heslo je heslo)
  • dělení: přepínač -v100m (kde 100m je velikost jednotlivých částí)

Vzhledem k tomu, že RAR je shareware, tak ho nepoužívám a tudíž ani nemohu poradit.

Co se podotázky týče, tak jpg i ogg jsou sami o sobě již komprimované formáty, takže nejspíš už dále příliš komprimovat nejdou. U 7zip můžete zkusit přepínač -mx=9 k nastavení max. komprese.

vasicekabc

Re: Práce s archivy z příkazové řádky
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2010, 13:32:59 »
Prima, ale kde sehnat informace třeba zrovna o P7zip kompletně? man mi napoví jen dvě položky, info stejně tak a na stránkách 7zip jsem toho moc nevyčetl, přitom P7zip avízuje, že umí spoustu věcí, algoritmů, formátů, to musí jít nějak přepínat.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Práce s archivy z příkazové řádky
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2010, 13:45:40 »
Já nevím, já z man 7z vyčtu všechno co potřebuju. I to co jsem napsal, jsem tam vyčetl...

vasicekabc

Re: Práce s archivy z příkazové řádky
« Odpověď #4 kdy: 30 Prosince 2010, 16:40:49 »
Aha, já jsem si kdysi někde přečetl že 7z pro linux se jmenuje P7zip a vzal jsem to jako definitivní bernou minci(teď vidím, že vážně plavu v pojmech, inu začátečník :D) a zkoušel jsem man P7zip, a to skutečně moc nenapoví. Teď v tom mám už jasno, děkuji moc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.