Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Volitelný souborový systém btrfs  (Přečteno 1403 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Volitelný souborový systém btrfs
« kdy: 02 Ledna 2011, 23:11:27 »
Ahoj Všem, nefanatickým uživatelům Linuxu

Instaloval jsem několik distribucí s tímto souborovým systémem tedy jen připojení v / ne /boot protože to ještě není podporováno.
Nenarazil jsem zatím, na žádnou nestabilitu i když to zkouším jen 1.den a to ještě v nevytíženém osobním laptopu.
Používáte někdo btrfs a víte o nějaké nestabilitě s tímto fs, popřípadě věděli by jste jak dostat fs do stresového stavu, tak abych mohl vyzkoušet
jestli ho půjde používat (bez pochybností) i pro /home ?
Zatím pro /boot a /home používám ext3.
Nejedná se mi o zkoušení jeho výkonnosti (performance), to nechám na jiných.
« Poslední změna: 03 Ledna 2011, 00:49:50 od Daja51 »

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Volitelný souborový systém btrfs
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2011, 23:17:54 »
pro btrfs zatim afaik neexistuje fsck (ani nic podobneho) - to znamena, ze kdyz uz se ti filesystem opravdu poskodi (neco co nevyresi rollbacky atp.), tak mas po srande...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Volitelný souborový systém btrfs
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2011, 00:20:05 »
pro btrfs zatim afaik neexistuje fsck (ani nic podobneho) - to znamena, ze kdyz uz se ti filesystem opravdu poskodi (neco co nevyresi rollbacky atp.), tak mas po srande...
Aha, po tvém upozornění (teď jsem četl wiki a LWN), jsem vyzkoušel odpojený btrfs oddíl, dát zkontrolovat na chyby a on opravdu oddíl ignoruje, jen vypíše že je v pořádku i bez kontroly. Když jsem ale hned po instalaci bootoval, konrolovali se automaticky souborové systémy. Byl tedy btrfs ignorován a tudíž mě Ubuntu psalo že je oddíl v pořádku i v případě jeho nemoci ?
Přesně takové upozornění se mi teď hodilo, koukám že je na btrfs ještě brzo svěřit mu svoje osobní soubory.
Přesněji, existuje btrfs.fsck ale zatím chybně, informace přelouskaná z http://kerneltrap.org/mailarchive/linux-btrfs/.
« Poslední změna: 03 Ledna 2011, 00:36:10 od Daja51 »

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Volitelný souborový systém btrfs
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2011, 11:29:45 »
zajimave, ja se dival v posledni dobe vzdy akorat na btrfs wiki a tam je hned na hlavni strance napsano, ze fsck jeste neni... ale rad tedy slysim, ze uz se na tom dela...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Volitelný souborový systém btrfs
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2011, 13:00:23 »
Je dostupný i v repozitářích Ubuntu (karmic), v balíku btrfs-tools.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.