Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OOo Impress - matematické symboly  (Přečteno 1858 krát)

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
OOo Impress - matematické symboly
« kdy: 04 Ledna 2011, 15:24:05 »
Ahoj,
řešil jste někdo problém, kdy otevřete prezentaci z MS Powerpoint v Impressu a místo matematických smybolů jako je "integrál" atp. máte jen paznaky?
Mam nainstalováno msttcorefonts, přidanou Tahomu, Wingdings. Zkoušel jsem použít tabulku náhrad písem (Symbol za OpenSymbol), ale bez úspěchu.
Náhled toho jak to vypadá je v příloze.

Kubuntu 10.10.
OpenOffice.org 3.2.1

[attachment deleted by admin]

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2011, 00:08:46 »
vyskusaj ak mozes upnut taku prezentaciu ,nemusi byt cela staci aby tam bol iba taky vzorec. By som to vyskusal otvorit, bo este som taky problem nikdy nemal. Iba raz mi blbol word dokument co bol pisany po slovensky. Vzdy ked otvaram tak je to z anglictiny. Tak v tedy som mal z toho mizeriu. Len tak nahodou ci to zase neroby tym prekladom.

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2011, 16:58:42 »
Přikládam odkaz prezentaci... zkoušel sem z toho vykuchat jen něco, ale špatně se to ukládalo.
http://home.zcu.cz/~panek50/TEVS/Prednasky/1_prednaska.ppt

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2011, 18:36:18 »
Ako som si stihol všimnúť tak ten plávajúci mutant od MS sa nedá editovať.Nebude to iba písmom.Nainštaluj si PWPviewer alebo rovno celý PowerPoint.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2011, 11:28:34 »
Jojo, Powerpoint Viewer nainstalovanej mam... je to teda lepší než nic, ale musí to být jen ve fullscreenu a nejde mi z toho tisknout do pdf (virtuální tiskárna). Ale na to prohlížení to stačí no :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2011, 12:10:36 »
Jojo, Powerpoint Viewer nainstalovanej mam... je to teda lepší než nic, ale musí to být jen ve fullscreenu a nejde mi z toho tisknout do pdf (virtuální tiskárna). Ale na to prohlížení to stačí no :)
Tak si nainštaluj Powerpoint.A však to mám...ak chceš tak ti to môžem hodiť do pdf.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

xsigik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2011, 12:30:15 »
Jojo, Powerpoint Viewer nainstalovanej mam... je to teda lepší než nic, ale musí to být jen ve fullscreenu a nejde mi z toho tisknout do pdf (virtuální tiskárna). Ale na to prohlížení to stačí no :)
Tak si nainštaluj Powerpoint.A však to mám...ak chceš tak ti to môžem hodiť do pdf.
Díky za ochotu :) Ale nejedná se jen o 1 prezentaci, spíš mi šlo o to, jestli neni nějakej způsob jak to Impress naučit číst. Takže zatim bude stačit PPTViewer, kdyžtak nainstaluju powerpoint.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2011, 19:14:26 »
Sorry za OT, ale vidím, že tam máš trochu složitější vzorce.

Doporučuji zkusit LaTeX+Beamer. Svou šablonu, co mi automaticky vkládá Vim, přikládám. Je v ní definován minimalistický styl, co se mi opravdu líbí.

Zkompiluješ příkazem pdflatex xxx.tex.

Kód: [Vybrat]
\documentclass[t]{beamer} \usepackage[czech]{babel} \usepackage[utf8]{inputenc} \usetheme{Singapore} \usefonttheme{professionalfonts}
\let\OLDsection\section \renewcommand{\section}[1]{\OLDsection{#1} \subsection{}} % each slide has a bullet even when no subsections used
\setbeamertemplate{navigation symbols}{\insertframenumber} % leave only tiny page number at the bottom
\setbeamerfont*{frametitle}{size=\normalsize,series=\bfseries}
\usepackage{amsthm,booktabs,amsmath,amsfonts,graphicx}
\usepackage{tikz} \tikzstyle{every picture}+=[remember picture] \everymath{\displaystyle}

\hypersetup{
        pdftitle={Zestručněný titulek},
        pdfauthor={jméno příjmení},
        pdfsubject={},
        pdfkeywords={klíčová slova}
}


\title[Zestručněný titulek]{\textbf{Prezentace} \\ téma prezentace}
\author{Jméno Příjmení} \institute{eaetuauaoeu} \date{datum}

\begin{document}
\section{Introduction}

\begin{frame} %{{{ Titulní stránka
\titlepage
\end{frame} %}}}
\section{Results}
\begin{frame}{Nadpis} %{{{
Text text text... 11
\end{frame} %}}}

\begin{frame}{Nadpis} %{{{
Text text text...
\end{frame} %}}}

\end{document}
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: OOo Impress - matematické symboly
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2011, 20:18:00 »
Přikládam odkaz prezentaci... zkoušel sem z toho vykuchat jen něco, ale špatně se to ukládalo.
http://home.zcu.cz/~panek50/TEVS/Prednasky/1_prednaska.ppt


No prekladom to nebude. Skusal som to ci sa to neda editovat v Microsoft Office. Nedalo sa mi to .Skorej by som to nahlasil ako chybu , ale pred tym by som to konzultoval na http://forum.openoffice.cz/ . Chalani su tam  dobry radi ti s tym pomozu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.