Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.  (Přečteno 3351 krát)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« kdy: 05 Ledna 2011, 16:44:46 »
Nenatáčel jsem to primárně proto abych to dal sem, ale třeba se to bude někomu hodit.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yHstYryFzmY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yHstYryFzmY</a>

Desktop:
Adresa: 10.0.0.1
Maska: 255.255.255.0
Brána: 10.0.0.2

Laptop:
Adresa: 10.0.0.2
Maska: 255.255.255.0
Brána: 10.0.0.1

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2011, 18:27:57 »
Není lepší Auto eth0? Když jsem naposledy takhle potřeboval propojit ntb a stolní pc, fungovalo to.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2011, 19:07:44 »
Není lepší Auto eth0? Když jsem naposledy takhle potřeboval propojit ntb a stolní pc, fungovalo to.
Tuto funkci neznám, jsem ze staré školy(?). Tohle bude fungovat na každém počítači s jakýmkoliv systémem.

jmp

  • Host
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2011, 19:15:07 »
asi vedlejsi efekt, kdyz je zadost k DHCP serveru o IP adresu bez odezvy, tak se tusim nejak automaticky prideli z rozsahu 169.254.xxx.xxx - pak (pokud nebudou ty stroje zrovna kolidovat :-)), tak budou v jedne siti...

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2011, 19:24:20 »
Tomáš Břinčil: Auto eth0 v podstatě bere IP z DHCP serveru. Teď ale přemýšlím, že jsem to asi dělal jinak, když mi na pc neběží :) Nebo myslíš, že je to možné? Už je to nějaký čas a pořádně si to nepamatuji (většinou to dělám wifi → router(dhcp) → pc)....
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2011, 19:28:16 »
Některá zařízení mají tu funkci, že si náhodně nějakou IP přidělí pokud jí už někdo v síti nemá. Dokonce takovou funkci mají i levnější switche od netgear. Není to DHCP jen přiřazení adresy (no co by to asi jiného bylo, když DHCP dělá to samé). Pokud to stejně funguje u Auto eth0 nevím.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2011, 20:49:37 »
Některá zařízení mají tu funkci, že si náhodně nějakou IP přidělí pokud jí už někdo v síti nemá. Dokonce takovou funkci mají i levnější switche od netgear. Není to DHCP jen přiřazení adresy (no co by to asi jiného bylo, když DHCP dělá to samé). Pokud to stejně funguje u Auto eth0 nevím.
Nefunguje to...aspoň mne to nikdy nefungovalo.Musel som adresy nastaviť ručne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Pavel Půlpán


jmp

  • Host
Re: Vytvoření sítě mezi dvěma počítači.
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2011, 07:23:43 »
hmm, tak on to neni vedlejsi efekt - on je to zamer... :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.