Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna staženého témata + změna login tématu  (Přečteno 1993 krát)

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Změna staženého témata + změna login tématu
« kdy: 07 Ledna 2011, 18:25:12 »
Zdravím

Stáhl jsem si téma a v návodu vyčetl, že ho musím rozbalit do 
Kód: [Vybrat]
/usr/share/themes
Jenomže když to chci rozbalit tak mi to vyhodí tabulku
Kód: [Vybrat]
Složku „...“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění vytvořit ji v cílovém umístění.
vyskoušel jsem změnit práva protože jsem někde našel, že právo má jen root, ale ani to nepomohlo.

Dále jsem si stáhl login téma ale nějak nedokážu nalézt   
Kód: [Vybrat]
Aplikace → Nastavení → Přihlašovací okno
jelikož to tu ani není.
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2011, 18:28:03 »
Témy sa môžu rozbaliť aj do ~/.themes.

A nové gdm nepodporuje zmenu vzhľadu, dá sa zmeniť len obrázok na pozadí.

Edit: Poprípade sa témy dajú inštalovať aj priamo v Systém -> Predvoľby -> Vzhľad.
« Poslední změna: 07 Ledna 2011, 18:30:00 od Rixx »

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2011, 18:37:37 »
Témy sa môžu rozbaliť aj do ~/.themes.

A nové gdm nepodporuje zmenu vzhľadu, dá sa zmeniť len obrázok na pozadí.

Edit: Poprípade sa témy dajú inštalovať aj priamo v Systém -> Predvoľby -> Vzhľad.

no právě když to dělám přes vzhled tak naběhne instalace ale téma se nepřidá

jak, že gdm nepodporuje volbu vzhledu ?
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2011, 19:02:26 »
No, je možné že sa téma pridá, ale ak obsahuje len ovládacie prvky alebo okraj okna, tak sa neukážem čiže si pri existujúcej téme (napr. Clearlooks) zmeníš okraj okna alebo ovládacie prvky.

GDM v novej verzii je ochudobnené o možnosť zmeny vzhľadu. Možno sa dá nahradiť starším GDM, kde to možné je. Inak platí to čo som napísal vyššie, že sa dá zmeniť pozadie za tou tabuľkou s užívateľmi.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2011, 19:06:21 »
Vzhled GDM se dá částečně změnit takto:
Otevřít terminál a do něj zadat
Kód: [Vybrat]
sudo cp /usr/share/applications/gnome-appearance-properties.desktop /usr/share/gdm/autostart/LoginWindowPoté se odhlásit.
Příkaz způsobil, že po odhlášení se v GDM zobrazí okénko pro změnu vzhledu stejně, jako když ho měníš pod svým účtem v systému. Stačí si jen vybrat nějaký vzhled, popř. změnit tapetu a opět se přihlásit.
Až to budeš mít, do terminálu zadej
Kód: [Vybrat]
sudo unlink /usr/share/gdm/autostart/LoginWindow/gnome-appearance-properties.desktopTo zase způsobí, že se okno pro změnu vzhledu nadále v GDM zobrazovat nebude.

Snad ti tohle pomůže ;)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2011, 19:12:25 »
No mne to v Archu zobrazilo len to, čo zobrazí aj Systém -> Predvoľby -> Vzhľad. Čiže to asi nebude ono.  Ale K+, pekne si to napísal :)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2011, 19:18:46 »
Aby to zobrazilo Systém -> Předvolby -> Vzhled jsem měl na mysli. Alespoň se tak dá, sice omezeně, editovat výchozí vzhled GDM.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2011, 19:22:30 »
Hop, soráč, ja som tam neskúšal nič meniť. Takže áno, toto niečo zmení, stále to ale nie je tak ako pri starom GDM. Ale pri dobrej téme by to možno mohlo vyzerať lepšie ako to vyzerá default.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2011, 19:45:47 »
Používám to v kombinaci elementary-theme + tapeta z balíčku elementary-wallpapers a vypadá to rozhodně lépe než výchozí.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2011, 19:47:45 »
Všetko musí vyzerať lepšie ako to čo tam je default :D

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #10 kdy: 08 Ledna 2011, 10:13:39 »
Vzhled GDM se dá částečně změnit takto:
Otevřít terminál a do něj zadat
Kód: [Vybrat]
sudo cp /usr/share/applications/gnome-appearance-properties.desktop /usr/share/gdm/autostart/LoginWindowPoté se odhlásit.
Příkaz způsobil, že po odhlášení se v GDM zobrazí okénko pro změnu vzhledu stejně, jako když ho měníš pod svým účtem v systému. Stačí si jen vybrat nějaký vzhled, popř. změnit tapetu a opět se přihlásit.
Až to budeš mít, do terminálu zadej
Kód: [Vybrat]
sudo unlink /usr/share/gdm/autostart/LoginWindow/gnome-appearance-properties.desktopTo zase způsobí, že se okno pro změnu vzhledu nadále v GDM zobrazovat nebude.

Snad ti tohle pomůže ;)

určotě skusím, ale nejdříve byhc musel do nějaké složky hodit to téma co bych chtěl abych pak měl navýběr? Tzn například složka login/themes která tam určitě nebude prostě dám to téma a pak bych ho nastavil v přihlašovacím okně.
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2011, 11:52:15 »
Vzhled GDM se dá částečně změnit takto:
Otevřít terminál a do něj zadat
Kód: [Vybrat]
sudo cp /usr/share/applications/gnome-appearance-properties.desktop /usr/share/gdm/autostart/LoginWindowPoté se odhlásit.
Příkaz způsobil, že po odhlášení se v GDM zobrazí okénko pro změnu vzhledu stejně, jako když ho měníš pod svým účtem v systému. Stačí si jen vybrat nějaký vzhled, popř. změnit tapetu a opět se přihlásit.
Až to budeš mít, do terminálu zadej
Kód: [Vybrat]
sudo unlink /usr/share/gdm/autostart/LoginWindow/gnome-appearance-properties.desktopTo zase způsobí, že se okno pro změnu vzhledu nadále v GDM zobrazovat nebude.

Snad ti tohle pomůže ;)


otevře se nastavení vzhledu což je super, ale mám tam jen omezený výběr obrázků a není možné najet tak kde mám obrázky ostatní. Když chci dát obrázky do složky z které mám možnost vybírat což je usr/share/backgounds tak mi to furt píše, že to není možné obrázky přesunout. Když se podívám na detaily složky tak nemám právo to tam dát... Furt nějakej root. 
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2011, 12:00:37 »
Kód: [Vybrat]
sudo cp /cesta/k/tvojmu/obrazku.jpg /usr/share/backgrounds/obrazok.jpg
Alebo si spusti nautilus ako root pomocou
Kód: [Vybrat]
gksu nautilus
A odporúčam si prejsť wiki.ubuntu.cz

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #13 kdy: 08 Ledna 2011, 12:36:11 »
Kód: [Vybrat]
sudo cp /cesta/k/tvojmu/obrazku.jpg /usr/share/backgrounds/obrazok.jpg
Alebo si spusti nautilus ako root pomocou
Kód: [Vybrat]
gksu nautilus
A odporúčam si prejsť wiki.ubuntu.cz

nakonec jsem to udělal přes nautilus... tisiceré díky

BtW: nevíte někdo jak udělat průhledná okna? Mám nastavené už průhledné lišty, ale ty okna a vnitřky stránek nějak nedokážu.
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

ukomir

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #14 kdy: 08 Ledna 2011, 13:01:16 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1186.3075.html

Tému(archív .tar.gz) stačí mišou presunúť do Nastavenia vzhladu/téma.Ak nieje v archýve,treba ju zabaliť.
Témy sa ukladajú do-Domovský priečinok(skryté zložky)/.themes

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #15 kdy: 08 Ledna 2011, 13:16:34 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1186.3075.html

Tému(archív .tar.gz) stačí mišou presunúť do Nastavenia vzhladu/téma.Ak nieje v archýve,treba ju zabaliť.
Témy sa ukladajú do-Domovský priečinok(skryté zložky)/.themes

Nedá mi to: myšou a v archíve :)

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna staženého témata + změna login tématu
« Odpověď #16 kdy: 08 Ledna 2011, 14:59:49 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1186.3075.html

Tému(archív .tar.gz) stačí mišou presunúť do Nastavenia vzhladu/téma.Ak nieje v archýve,treba ju zabaliť.
Témy sa ukladajú do-Domovský priečinok(skryté zložky)/.themes

no je to na mě asi ještě moc složité :D
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.