Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Žaloby na GNU Linux?  (Přečteno 2563 krát)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Žaloby na GNU Linux?
« kdy: 07 Ledna 2011, 21:09:36 »
Zdravím,
omlouvám se za tak trochu bulvární článek, ale rád bych se na něco zeptal. Před chvílí mi psala ségra (studuje PF UPOL), že jim připravují mimořádnou přednášku o tom, jak v Americe společnosti žalují "Linux". Přímo na jakou organizaci vám neřeknu, dozvěděl jsem se jen, že jim studenta z nějakého studentské organizace, která domlouvá zajímavé přednášky
Citace
řekla, jestli víme, co je to Linux - ano - tak teď je na ně podána řada žalob, máte zájem o přednášku na toto téma - ano
Ta přednáška by měla být do května, kdyžtak bych ještě napsal, ale více informací zatím nemám.

Nevíte o tom něco více? Docela mě to zarazilo, za co je mohou žalovat...
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2011, 21:24:43 »
Daj si do googlu
zaloby proti linuxu
 alebo
sco linux
Inak mam taky dojem ze ak nieje v amerike na dajaku firmu podana zaloba tak ako by nejestvovala. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2011, 21:26:58 »
Novell vlastnil spoustu linuxových patentů, který teď jsou bůh ví čí. Pak klasika SCO...bude toho překvapivě hodně.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2011, 21:27:43 »
v Americe se žalují všichni a všechno. I to co je zdarma nebo to co dostanou darem....je to banda pitomců. (snad jsem nikoho neurazil)
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2011, 00:17:05 »
Zdravím,
omlouvám se za tak trochu bulvární článek, ale rád bych se na něco zeptal. Před chvílí mi psala ségra (studuje PF UPOL), že jim připravují mimořádnou přednášku o tom, jak v Americe společnosti žalují "Linux". Přímo na jakou organizaci vám neřeknu, dozvěděl jsem se jen, že jim studenta z nějakého studentské organizace, která domlouvá zajímavé přednášky
Citace
řekla, jestli víme, co je to Linux - ano - tak teď je na ně podána řada žalob, máte zájem o přednášku na toto téma - ano
Ta přednáška by měla být do května, kdyžtak bych ještě napsal, ale více informací zatím nemám.

Nevíte o tom něco více? Docela mě to zarazilo, za co je mohou žalovat...
Nič si nevšímaj to bude nejaký ujo z MS a bude hovoriť ako nemáš používať Linux a OpenSource všeobecne lebo je to zlé a možno sa dostaneš aj do basy...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2011, 09:37:11 »
Tohle už jsem párkrát viděl,ale v praxi je to tak,že nakonec k ničemu nedojde,bylo sice pár velkých sporů kdy se MS pokoušel žalovat Apple a nějaké firmy které se zabývali Linuxem (SUN,Novell),ale vždy to skončilo u toho,že pokud to MS udělá setká se s protižalobou (něco jako spor Nokia vs. Apple) a tak si to MS raději vždy rozmyslel,protože by úplně stačilo kdyby po roce 2000 opravdu vznikl spor MS vs. SUN,kde bylo hned jasné,že MS nemůže vyhrát,ale SUN by mohl dosáhnout toho,že MS bude muset z Windows odstranit většinu jeho technologií,což by pro MS znamenalo zabalit vývoj systému NT,stáhnout všechny systémy s tímhle jádrem a zabývat se rozvojem DOSu.

Já už jsem sice ze školy nějakou dobu pryč a nikdy jsem IT obor nestudoval,k programování jsem se dostal ještě na ZŠ na Didaktiku Gama,ale asi 5 let zpátky jsem kamarádovi který měl mít takovou přednášku připravoval materiály o tom co vše vlastně MS ukradl (je toho docela dost),ale na přednášku prý nakonec nedošlo (nebylo to povinné),tehdy prý přišel nějaký maník (asi s přízněný se zastoupením MS) a začal jim tam vykládat o tom jak je svobodný SW a Linux špatný a že jedině uzavřená řešení jsou spolehlivá a správná,problém byl prý v tom,že asi po 10 minutách mu víc jak půlka posluchárny znechuceně odešla.

Amerika je svět trochu na hlavu,tam opravdu žaluje každý každého a můžeš si tam patentovat až neuvěřitelné věci kdy je to SW patenty dotaženo až do stavu "ad absurdum".Navíc pokud někomu daruješ svoje auto a řekneš,že je to verze GT a ona nebude,do 14 dnů máš na krku žalobu o 20 000 za to,že jsi dotyčného uvedl v omyl

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2011, 10:13:06 »
Citace
Navíc pokud někomu daruješ svoje auto a řekneš,že je to verze GT a ona nebude,do 14 dnů máš na krku žalobu o 20 000 za to,že jsi dotyčného uvedl v omyl

přesně tak....říct otom, že je to padlý na hlavu je asi hodně slabé slovo :-)
Fire's in my soul, steel is on my side

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2011, 10:38:57 »
Navíc pokud někomu daruješ svoje auto a řekneš,že je to verze GT a ona nebude,do 14 dnů máš na krku žalobu o 20 000 za to,že jsi dotyčného uvedl v omyl
Hh. Top Gear? Cast z USA? :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2011, 12:19:31 »
Navíc pokud někomu daruješ svoje auto a řekneš,že je to verze GT a ona nebude,do 14 dnů máš na krku žalobu o 20 000 za to,že jsi dotyčného uvedl v omyl
Hh. Top Gear? Cast z USA? :)
Neviem čo to je ja poznám iba Top Gun ;D ale určite to bude niečo americké inak by tam nebolo to top.Cez toto všetko by som raz chcel vidieť tých ludí a celkovo ten konzum...pre porovnanie so Slovenskom.A čo sa týka tých patentov tak je to strašne divné.Ako si môže dakto patentovať proces patentovania(či ako to bolo)?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #9 kdy: 08 Ledna 2011, 12:56:08 »
http://sk.wikipedia.org/wiki/Top_Gear
Jednu cast mali z usa kde isli cez par statov a koncili v dajakom meste znicenom hurikanom katrina. Ked tam prisli po dvoch rokoch po katrine a videli ake je to tam vsetko znicene tak sa rozhodli ze auta na ktorich prisli daruju zadarmo postihnutym hurikanom. Pri jednom z troch aut sa v darovacej zmluve pomylili v roku vyroby auta a ten komu to darovali to zneuzil a zazaloval ich za podvod a vyzadoval od nich nahradu 20 000 $. :) Amerika.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #10 kdy: 08 Ledna 2011, 13:01:54 »
http://sk.wikipedia.org/wiki/Top_Gear
Jednu cast mali z usa kde isli cez par statov a koncili v dajakom meste znicenom hurikanom katrina. Ked tam prisli po dvoch rokoch po katrine a videli ake je to tam vsetko znicene tak sa rozhodli ze auta na ktorich prisli daruju zadarmo postihnutym hurikanom. Pri jednom z troch aut sa v darovacej zmluve pomylili v roku vyroby auta a ten komu to darovali to zneuzil a zazaloval ich za podvod a vyzadoval od nich nahradu 20 000 $. :) Amerika.
Tak to je už silná káva.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2011, 13:22:13 »
http://sk.wikipedia.org/wiki/Top_Gear
Jednu cast mali z usa kde isli cez par statov a koncili v dajakom meste znicenom hurikanom katrina. Ked tam prisli po dvoch rokoch po katrine a videli ake je to tam vsetko znicene tak sa rozhodli ze auta na ktorich prisli daruju zadarmo postihnutym hurikanom. Pri jednom z troch aut sa v darovacej zmluve pomylili v roku vyroby auta a ten komu to darovali to zneuzil a zazaloval ich za podvod a vyzadoval od nich nahradu 20 000 $. :) Amerika.
Tak to je už silná káva.
Jo tak to je hárdkór..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2011, 14:37:22 »
v americe už je to klasika :-D
Fire's in my soul, steel is on my side

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #13 kdy: 08 Ledna 2011, 15:26:22 »
http://sk.wikipedia.org/wiki/Top_Gear
Jednu cast mali z usa kde isli cez par statov a koncili v dajakom meste znicenom hurikanom katrina. Ked tam prisli po dvoch rokoch po katrine a videli ake je to tam vsetko znicene tak sa rozhodli ze auta na ktorich prisli daruju zadarmo postihnutym hurikanom. Pri jednom z troch aut sa v darovacej zmluve pomylili v roku vyroby auta a ten komu to darovali to zneuzil a zazaloval ich za podvod a vyzadoval od nich nahradu 20 000 $. :) Amerika.

Pokud tu nebude konkrétní odkaz na to, co se stalo, tak to vypadá spíš jen jako nepodložené brblání. Přijít se žalobou můžeš i u nás. Uspěli tehdy s tou žalobou?

Problém amerického soudnictví je v tom, že jako trest velkým firmám není uložena vysoká pokuta směřující do státní kasy, ale vysoká finanční kompenzace postiženému. Tedy, postiženému a jeho právníkovi; je přirozené, že sami právníci pak tlačí na klienty, aby podali i absurdní žalobu -- protože když to náhodou vyjde, získají mnoho. A občas to vyjde, protože soudy nejsou 100% neomylné (a s laickou porotou zvlášť).
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #14 kdy: 08 Ledna 2011, 15:32:49 »
http://sk.wikipedia.org/wiki/Top_Gear
Jednu cast mali z usa kde isli cez par statov a koncili v dajakom meste znicenom hurikanom katrina. Ked tam prisli po dvoch rokoch po katrine a videli ake je to tam vsetko znicene tak sa rozhodli ze auta na ktorich prisli daruju zadarmo postihnutym hurikanom. Pri jednom z troch aut sa v darovacej zmluve pomylili v roku vyroby auta a ten komu to darovali to zneuzil a zazaloval ich za podvod a vyzadoval od nich nahradu 20 000 $. :) Amerika.

Pokud tu nebude konkrétní odkaz na to, co se stalo, tak to vypadá spíš jen jako nepodložené brblání. Přijít se žalobou můžeš i u nás. Uspěli tehdy s tou žalobou?

Problém amerického soudnictví je v tom, že jako trest velkým firmám není uložena vysoká pokuta směřující do státní kasy, ale vysoká finanční kompenzace postiženému. Tedy, postiženému a jeho právníkovi; je přirozené, že sami právníci pak tlačí na klienty, aby podali i absurdní žalobu -- protože když to náhodou vyjde, získají mnoho. A občas to vyjde, protože soudy nejsou 100% neomylné (a s laickou porotou zvlášť).
IMHO keď nevedia ani čo to je kernel.(narážam na plagiát od MS, NT)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Žaloby na GNU Linux?
« Odpověď #15 kdy: 08 Ledna 2011, 16:06:20 »
Děkuji všem za reakce. Takže to asi ni přelomového nebude, že? Jen mě to dost překvapilo, když jsem se o tom doslechl... Alespoň znám zase něco víc :)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.