Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: modifikácia ponuky "Miesta"  (Přečteno 1420 krát)

will

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • LINUX BEGINNER
modifikácia ponuky "Miesta"
« kdy: 08 Ledna 2011, 13:02:40 »
Čaute, chcel by som Vás poprosiť o radu s odstránením odkazu v lište linuxu v umiestnení "Miesta", tam je odkaz Domovský priečinok, PLOCHA, Dokumenty ....atď. Ja by som chcel odtiaľ vyhodiť ten odkaz PLOCHA. Viete ako na to?

btw. som laik používajúci Ubuntu 10.10

Díky moc za každú radu.

aloisam

  • Host
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2011, 18:17:42 »
šlo to kompilací panelu:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37485.0.html
podle bambulka to teď (v10.10) nejde, takže jediný co se tam dá měnit, jsou obrázky, videa, hudba..

will

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • LINUX BEGINNER
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2011, 12:54:36 »
Takže to nie je isté, že to nejde....Ale Bambulko mal problém že keď tam dohodil ďalší folder, tak mu to hodilo už v submenu. To ako vymazať odtiaľ odkaz sa tam nerieši.

Skúsim pátrať ďalej, veď nie je možné aby sa to nedalo, keď sa tam dajú robiť oveľa väčšie "lumpárny"

Díky

aloisam

  • Host
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2011, 14:46:41 »
To ako vymazať odtiaľ odkaz sa tam nerieši.

to je sice pravda, ale fungovalo to i na odstranění položek. Já sám jsem si jednou podle tohoto odstranil z nabídky Místa položky: Hledat soubory a Nedávné dokumenty, prostě tak, že jsem postupoval dle návodu, jen jsem modifikoval bod č.5. Protože tomu prd rozumím, dělal jsem to tak, že jsem si našel v tom kódu recent.. a search.. a daný řádky smazal.. Počítal jsem spíš s tím, že budu mít nefunkční panel, ale světe div se ono to fungovalo.. Tzn to nejspíš jde, ale pokud bych tomu nerozuměl, nebo bych nenašel přesný návod, tak už bych to asi nedělal.. ;)

will

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • LINUX BEGINNER
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2011, 19:15:13 »
no až tak mi to tam nevadí, aby som išiel riskovať že niečo dos.rem a potom to nedám dokopy....ale zasa to pokušenie sa s tým pohrať a nádej že by to fungovalo by možno stálo za to.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2011, 23:59:44 »
Chlapi mám riešenie.terminál
Kód: [Vybrat]
gconf-editor a tam /apps/nautilus/preferences/desktop_is_home_dir a zafajknúť to a nebude to tam ha.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

aloisam

  • Host
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2011, 17:52:48 »
Chlapi mám riešenie.terminál
Kód: [Vybrat]
gconf-editor a tam /apps/nautilus/preferences/desktop_is_home_dir a zafajknúť to a nebude to tam ha.

no pokud by willovi nevadilo, že pak desktop_is_home_dir, ta pak je to řešení, ale pro mě ne, mně by to vadilo..

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2011, 18:08:29 »
Je to taký ako by som to povedal...silný kompromis.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

will

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • LINUX BEGINNER
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2011, 16:47:08 »
no práve som chcel ísť vyskúšať ten:
gconf-editor

ale kompromis robiť nechcem a vôkol nie silný. Čo sa tým ovplyvní??? Prečo by som mal urobiť kompromis? Zmení sa tým aj niečo iné ako to čo by som chcel?  ???

aloisam

  • Host
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2011, 17:51:27 »
no práve som chcel ísť vyskúšať ten:
gconf-editor

ale kompromis robiť nechcem a vôkol nie silný. Čo sa tým ovplyvní??? Prečo by som mal urobiť kompromis? Zmení sa tým aj niečo iné ako to čo by som chcel?  ???

budeš mít home na ploše, tj se ti tam zobrazí všechny jeho složky a soubory..
zkouška nic nestojí, v gconf-editoru to zaškrtneš, když se nebude líbit, zas odškrtneš ;)
editor se spouští alt+f2 → gconf-editor
nebo si můžeš upravit hlavní nabídku a pak bude v: Aplikace→Systémové nástroje→Editor nastavení

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2011, 19:57:51 »
Presne toto, že budeš mať všetky tie priečinky na ploche.Dá sa ale asi tak žiť.Hlavne ich nevymazávaj, pokial sa ti to nebude páčiť odškrtni to a odhlás sa.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

will

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • LINUX BEGINNER
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2011, 15:12:38 »
no odkaz HOME na ploche nechcem mať, takže to skúšať ani nemusím, chcel som ten odkaz "Plocha" vymazať kvôli sprehľadneniu a nebudem si hádzať na plochu nejaký zbytočný folder, ktorý otvorím dvoma krokmi. Inak sa to nedá ako si zahltiť plochu zbytočnými odkazmi?

díky

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: modifikácia ponuky "Miesta"
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2011, 20:37:51 »
Možno akurát tak modifikáciou zdrojáku a následne vytvorenie balíčku.Alebo možno je PPA.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.