Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Esmska a odesilani sms pres vodafone  (Přečteno 3960 krát)

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Esmska a odesilani sms pres vodafone
« kdy: 15 Ledna 2011, 20:23:30 »
Ahoj,
chtel jsme se zeptat zda vam funguje posilani sms do vodafone ze esmsky. Nedavno zmenili stranky na odesilani sms, je nutna registrace. I kdyz jsme regnuty a jmeno i heslo mam v esmsce zadano tak mi odesilani nefunguje.
Verzi esmsky mam 0.20. V prilozeje  uvedena chybova hlaska. Zobrazuje se mi jak pri nastaveni "vodafone" a nebo u "vodafone park".



[attachment deleted by admin]

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2011, 12:38:36 »
Teď jsem to zkoušel a vod.park funguje, nemáš zadáno špatně username/passwd?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2011, 12:48:43 »
Vse jsem kontroloval... jmeno i heslo je spravne.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2011, 13:00:25 »
Tohle se čas od času stane u všech sítí, pokud nemáš nejnovější aktualizace...minulý týden jsem měl tuto hlášku taky...pak mi to samo nabídlo aktualizace a vše ok..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2011, 13:41:27 »
Aktualizace tam mam prave vsechny... Takze me uz nenapada v cem by mohl byt problem.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2011, 15:45:10 »
Možná ta poslední aktualizace ti ještě nebyla nabídnuta..nemám na mysli verzi programu, ale aktualizaci brány...podle mě je zakopaný pes v tomhle..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2011, 19:05:08 »
...a jak tu aktualizaci brany vynutim?

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2011, 19:26:57 »
Ono by te to melo vyzvat samo při startu programu..ale i třeba jádro systému se neaktualizuje na všech PC zároveň ...nevím proč, ale v práci jsem měl třeba nové jádro o týden později než doma..je to asi něco jiného, ale je možné, že ti jí to nabídne v nejbližší době..jak říkám, měl jsem naprosto totožný problém ještě minulý týden...
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2011, 19:38:36 »
OK diky za pomoc budu cekat:)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2011, 20:03:44 »
Pro aktualizaci bran: Nástroje -> Kontrola aktualizací -> Zkontrolovat aktualizace.
Vodafone teď omezuje funkčnost free brány přes vodafone.cz, ale neomezuje vodafonepark.cz. Takže pokud nejsi zaregistrován na vodafoneparku, tak se tam zaregistruj a pak zadej do programu do kolonky vodafonepark svoje přihlašovací jméno a heslo. Aby se ti pak přes vodafonepark odesílalo, tak to musíš u jednotlivých kontaktů změnit.

PS: Postřehy z několikadenního používání Esmsky
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2011, 20:39:37 »
Pro aktualizaci bran: Nástroje -> Kontrola aktualizací -> Zkontrolovat aktualizace.
To je právě to, kdyby aktualizace byly, nabídlo by mu je samo..

Vodafone teď omezuje funkčnost free brány přes vodafone.cz, ale neomezuje vodafonepark.cz. Takže pokud nejsi zaregistrován na vodafoneparku, tak se tam zaregistruj a pak zadej do programu do kolonky vodafonepark svoje přihlašovací jméno a heslo. Aby se ti pak přes vodafonepark odesílalo, tak to musíš u jednotlivých kontaktů změnit.

Já posílám přes free vodafone i teď...není třeba vodafonepark - zatím
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2011, 22:37:45 »
Nástroje -> Kontrola aktualizací -> Zkontrolovat aktualizace.
To jsem samozrejme zkontroloval a mam je stazene. Vodafon park - jsme tam regnuty a esmsce mam nastaveno jmeno i heslo a i tak nejede.:(

Rover623

Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #12 kdy: 16 Ledna 2011, 22:56:01 »
Vodafone opět mění stránky,ale protože jejich programátoři jsou asi banda nesvéprávných idiotů,tak situace momentálně vypadá následovně:
1)jde jak SMS brána z vodafone.cz tak z parku
2)jede jen z parku (nutná ta tupá registrace)
3)nejede odnikud
4)funguje pouze z parku a jen z browseru

Trvalý výsledek by měl být takový,že klasická SMS brána bude zrušena a pojede jen ten jejich park,kde bude nutná registrace (fakt,mě potěšilo,že kvůli takové kravině si musím u nich opět udělat jakousi registraci,i když mám už víc jak 5 let jiného operátora).Navíc stávající podmínky parku nejsou vůbec zřejmé,ale co mi říkal kamarád co u nich dělá bude tam omezení počtem zpráv na jeden kvartál (3 měsíce=max. 200 SMS).Pouze další způsob Vodafonu jak otravovat reklamou i zákazníky jiných operátorů+způsob jak z některých dostat nějakou tu korunu navíc i když nejsou jejich zákazníci

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #13 kdy: 16 Ledna 2011, 23:15:58 »
cca 5 minut zpátky jsem odesílal přes esmsku na vodafone.... všecko v pořádku. Také mi to nešlo a po aktualizacích vše ok, takže psaní z browseru není nutné ;)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Esmska a odesilani sms pres vodafone
« Odpověď #14 kdy: 17 Ledna 2011, 09:45:28 »
jj, mám 3 PC s ubuntu a na všech program Esmska - na všech byla nutná aktualizace brány a na všech to funguje....funguje normální odesílání sms přes bránu vodafone, jak jsme zvyklí - není nutné nic měnit !! Je nutná jen ta aktualizace. Je možné, že ta změna na vodafonepark bude nutná, ale v současné době vše funguje jako doposud
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.