Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iPhone a chyba pri pripojeni  (Přečteno 2299 krát)

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
iPhone a chyba pri pripojeni
« kdy: 17 Ledna 2011, 23:14:31 »
Ahoj, kdyz pripojim iPhone k notasu kde mi bezi Ubuntu 10.10 tak na me vyzkoci chyba. Vubec nemam tuseni cim by to mohlo byt. Kdyby nahodou nekdo vedel. Diky moc

[attachment deleted by admin]

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2011, 09:45:49 »
A máš ho přidanej v Rhythmboxu? Já si ho musel přidat, jako nové zařízení iPod. Pak se mi normálně objeví na ploše. A to samý v gtkpod iPod Manageru  ;)
« Poslední změna: 18 Ledna 2011, 20:35:55 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2011, 07:53:41 »
Tak Rhythmbox mam pusteny, ale nikde nevydim vyhledat nebo pridat iPhone (zarizeni)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2011, 08:09:38 »
Tak Rhythmbox mam pusteny, ale nikde nevydim vyhledat nebo pridat iPhone (zarizeni)

Nainstaluj si nejnovější verzi libimobiledevice1 tady: http://www.libimobiledevice.org/

A jukni tady na téma: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,45859.0.html

Po připojení iPhone by se ti pak měl objevit na ploše (lze jím procházet v Nautilu), měl by se ti spustit Rhythmbox a Shotwell a v obou by se mělo zařízení taktéž objevit, pak jen synchronizuješ hudbu a exportuješ obrázky.
Pomocí gtkpodiPod Manageru můžeš přidávat i videa (ve formátu mp4) a dokonce by měly jít i přidávat eknihy a PDF soubory, ale ještě jsem to nedělal - nepotřeboval jsem to.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2011, 16:14:05 »
tak se divam, a nikde neni ta verze pro 10.10, nebo se nekde divam spatne ??? uz jsem pekne dlouho Ubuntu nemel, kdysi jsem mel verzi 7.10 ale to uz je radka mesicu a nejak jsem pozapomnel co vsechno delat :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2011, 16:27:10 »
tak se divam, a nikde neni ta verze pro 10.10, nebo se nekde divam spatne ??? uz jsem pekne dlouho Ubuntu nemel, kdysi jsem mel verzi 7.10 ale to uz je radka mesicu a nejak jsem pozapomnel co vsechno delat :)

Dole klikneš na Ubuntu (Karmic,Lucid) a dostaneš se zde: https://launchpad.net/~pmcenery/+archive/ppa/+packages kde si vybereš balíčky .deb pro maverick  ;)
# libimobiledevice1_1.0.4-1ubuntu1~maverick1_amd64.deb (45.4 KiB)
# libimobiledevice1_1.0.4-1ubuntu1~maverick1_i386.deb (42.7 KiB)
a
# libimobiledevice-utils_1.0.4-1ubuntu1~maverick1_amd64.deb (34.2 KiB)
# libimobiledevice-utils_1.0.4-1ubuntu1~maverick1_i386.deb (32.4 KiB)
a normálně poklepáním nainstaluješ přes Centrum softwaru pro Ubuntu - napíše to, že máš verzi ze zdrojů, ale ignoruj a přeinstaluj. Je to nejnovější verze!
« Poslední změna: 19 Ledna 2011, 16:30:27 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2011, 16:46:50 »
hm, tak jsem to chtel ze systemu napred odinstalovat, tak jsem dal odstranit a notas se vypl a ted uz nenajede :)))) Pri startu hnedka haze chybu s grafickym procesorem atd.... takze to asi preinstaluju asi to bude nejrychlejsi a potom udelam tohle. Potom se jeste zeptam, jak je to s instalaci IPA aplikaci do iPhone ??? Dela se to nejak slozite pres konzoli ???

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2011, 17:36:21 »
hm, tak jsem to chtel ze systemu napred odinstalovat, tak jsem dal odstranit a notas se vypl a ted uz nenajede :)))) Pri startu hnedka haze chybu s grafickym procesorem atd.... takze to asi preinstaluju asi to bude nejrychlejsi a potom udelam tohle. Potom se jeste zeptam, jak je to s instalaci IPA aplikaci do iPhone ??? Dela se to nejak slozite pres konzoli ???
Odinstalovávat jsi nemusel nic, jen přeinstalovat... No s těmi aplikacemi moc neporadím, já je instaluji normálně v iPhone přes AppStore, když jedu přes wifinu. Na fóru iphone.cz najdeš i způsob, jak vytvořit účet v iTunes a AppSores bez zadávání platebních dat.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2011, 17:51:02 »
Takze nainstalovano, super uz to jede.


Diky moc, musel jsem zapnoit gtkipod Manager a potom se to rozjelo.
« Poslední změna: 19 Ledna 2011, 17:54:15 od Kony.cz »

Conpuerus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: iPhone a chyba pri pripojeni
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2011, 22:33:39 »
Asi už to nepotřebuješ, ale také jsem to řešil:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,52438.msg377129.html#msg377129
Ubuntu 11.04 64-bit, Linux 2.6.35-28-generic
HP ProBook 4515s - AMD Turion X2 Dual-Core Mobile Processor RM-76 2.3 GHz, 3GB RAM DDR2 800 MHz, ATI Radeon HD 3200

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.