Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vag-Com  (Přečteno 7221 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Vag-Com
« kdy: 18 Ledna 2011, 20:52:01 »
Zdravím pátelé
Mám dotaz jestli někdo nemá zkušenost se spuštěním diagnostického systému automobilů Vag-Com pod operačním systémem linux.
Strejda Google mi sice našel pár odkazů, ale technická angličtina mi moc nejde, takže jsem toho moc nepřelouskal.
Předem velmi děkuji za jakoukoli pomoc.
Fire's in my soul, steel is on my side

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Vag-Com
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2011, 01:50:02 »
Co je mi známo, tak jsou problémy i na win Vista, W7, kabely nekomunikují, jediné řešení - starý notebook s xp jen na diagnostiku, aspoň u OBD2/KKL kabelu do USB - obecně jsou tam problémy s vytvořením/použitím virtuálního COM portu. Nějaké free scantooly existují, ale obvykle taky pro win a navíc za mnoho nestojí (pouze vyčtou paměť závad, nesmažou je apod.), pokud to má být opravdu k něčemu, je třeba profesionální software, automobilky si tohle dost chrání...
« Poslední změna: 19 Ledna 2011, 01:55:52 od crowack »
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Standa99

  • Host
Re: Vag-Com
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2011, 09:06:14 »
KKL verze by možná s nějakou čtečkou fungovala, ale HEX-CAN už bude problém. VAG-COM přistupuje přímo na kabel a to bude problém. Jakýkoliv zásah do komunikace vyvolá nefunkčnost. Ten soft si hlídá sériové číslo kabelu a pokud soudruzi z Číny naklonují jedno číslo do hromady kopií, tak se objeví na blacklistu a dojde k vymazání náplně a k umrtvení kabelu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Vag-Com
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2011, 11:42:35 »
Ano jedná se o kabel OBD2 na USB.
našel jsem návody na spuštění pod wine. Hlavní problém je aby wine komunikovalo s USB...což je problém.
Pak je další možnost a to spuštění přes Virtualbox Windows XP kde funguje jak Vag-Com tak i to najde kabel a uspěšně nainstaluje ovladač. Ale ještě jsem nezkoušel funkčnost.
nevím co od toho mohu řekat.
Fire's in my soul, steel is on my side

Standa99

  • Host
Re: Vag-Com
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2011, 12:20:41 »
OBD-II je protokol http://cs.wikipedia.org/wiki/OBD-II  definující standart.
Teď záleží jaký máš kabel KKL nebo HEX-CAN? U KKL bych dával větší šanci.
Pokud se to podaří, tak napiš, aspoň budeme chytřejší.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Vag-Com
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2011, 10:49:56 »
takže Vag-com 309 na kabel OBDII/KKL funguje bez problémů přes virtualbox windows XP.
dovolil jsem si bez uspěchu vyzkoušet i novější verze Vag-Com 4xx.
Fire's in my soul, steel is on my side

akiom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Vag-Com
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2011, 19:29:31 »
Zdravim, mam OBDII na USB, zkusil jsem stahnout pyOBD, naistaloval debianí balík a háže to chybu čehosi. Potřeboval bych jenom vyčíst závady ŘJ, Škoda Octavia 2001, 81kW. Auto jede v pohodě, ale poslední dobou někdy začne pískat, rozsvítí se na vteřinu pár ikonek na palubovce a zase zmizí... Nějakej jinej soft bych uvítal. Dík.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.