Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odhlášení uživatele končí v černé  (Přečteno 1102 krát)

kukide

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Cafescope
odhlášení uživatele končí v černé
« kdy: 20 Ledna 2011, 17:20:23 »
Mám dva uživatele, jeden se naloguje a pak se klikne na přepnout uživatele, přihlásí se druhý uživatel a ten po skončení činnosti dá odhlásit a obrazovka skončí v černé a nic nejde dělat, pomůže jen tvrdý restart.

Nevíte co s tím?

Mám Ubuntu 10.10
jádro 2.6.35-24
Gnome 2.32

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: odhlášení uživatele končí v černé
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2011, 17:37:40 »
1) Místo tvrdého restartu doporučuji Alt+Printscreen+{S, U, B} . Je to "polotvrdý" restart, předchází to ztrátě dat tím, že to odpojí souborové systémy z režimu pro zápis. Pokud by ani to nefungovalo, je to důležitá indicie a určitě to v tom případě sem napiš.

2) Odpovídá počítač na síti na ping? Lze se přihlásit přes ssh? Zůstane hrát zvuk?

3) Existuje jiný postup, jak udělat takový zásek? Co když jeden se naloguje a pak se klikne na přepnout uživatele, přihlásí se druhý uživatel a ten přepne uživatele zpět na prvního?
« Poslední změna: 20 Ledna 2011, 17:39:41 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: odhlášení uživatele končí v černé
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2011, 18:31:15 »
Přesně tohle se mi dělo tuším na 10.04 nebo 9.10. Je to chyba gnome-screensaveru, ale s 10.10 funguje vše, jak má... Zkus nainstalovat ze Synapticu starší/novější verzi
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: odhlášení uživatele končí v černé
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2011, 18:51:39 »
Normálně po odhlášení by se měl ukázat dialog pro zadání hesla, případně přihlášení jiného uživatele. Pokud ne, možná systém jen nesprávně přepnul na jitou konzoli. Zkuste pomalu pomačkat CTRL+ALT+F7 až F12.

PS: Správně je Alt+Printscreen+ a pomalu k tomu psát R E I S U B

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kukide

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Cafescope
Re: odhlášení uživatele končí v černé
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2011, 17:56:54 »
Ahoj, dík za rady,

bohužel je to komp u rodičů na kterém jsem jenom občas.

Dnes jsem tedy zkoušel všemožně způsobit chybu (odhlášení, přepnutí uživatelů) a nic, vše funguje. :)

Pokud se to znovu objeví tak to zkusím víc prozkoumat a hodím to zase sem.
dík


Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: odhlášení uživatele končí v černé
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2011, 20:46:20 »
Každá chyba s pudem sebezáchovy přestane škodit, jakmile jsou známy nástroje k jejímu diagnostikování v momentě, kdy se objeví..  ;)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.