Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení výchozí klávesnice a problémy s tím spojené (vyřešeno)  (Přečteno 1265 krát)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Mám takovýto zvláštní problém v 10.10:

Při instalaci jsem zvolil jako výchozí rozložení klávesnice qwerty. Protože mi nevyhovuje, zkusil jsem několikrát smazat v nastavení klávesnice qwerty a přidat qwertz. Problém spočívá v tom, že pokus o smazání qwerty buď skončí shozením téma Ambiance (viz screenshot) a zároveň nedojde k odstranění anebo se mi to povede, ale po odhlášení či restartu tam je znovu qwerty a navíc jako výchozí v přihlašovací obrazovce.

Je možné nějak nastavit klávesnice jiným způsobem než klikacím v grafickém rozhraní? Nevzpomínám si, že bych to viděl v předchozích verzích Ubuntu, je to nějaký bug nevíte?

Díky předem za rady....

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 24 Ledna 2011, 18:37:15 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Nastavení výchozí klávesnice a problémy s tím spojené
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2011, 17:36:26 »
Mne pomohlo kliknout na "Uplatni v ramci celeho systemu". Mel jsem uplne stejny problem. Nicmene jsou tu i taci, kterym to nepomohlo. Navic je to nejaky divny s tim ambiance:) V gconf-editoru by to nebylo?

EDIT: Koukam ze mas DOCKY, tam mi indikator klavesnice delal peknou neplechu s celym systemem:) Zkus ji experimentalne vypnout.
« Poslední změna: 24 Ledna 2011, 17:43:31 od honzee »
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nastavení výchozí klávesnice a problémy s tím spojené
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2011, 18:26:41 »
Malo by sa najprv zmenit predvolenu klavesnicu v prihlasovacej obrazovke a az potom mazat tu nepotrebnu v systeme. Ovsem preco ti to meni aj vzhlad? ...
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Nastavení výchozí klávesnice a problémy s tím spojené
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2011, 18:36:32 »
Díky oběma, pomohlo nastavit v přihlašovací obrazovce změnit na qwertz, pak už to zabralo. Díky za pomoc. Ale s tím vzhledem to taky fakt nechápu....
K+
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.