Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace Ubuntu  (Přečteno 15512 krát)

Marvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Odinstalace Ubuntu
« kdy: 30 Ledna 2006, 12:50:34 »
Sem uplná lama a tak radši zustanu u Windows. A tak jak odinstalovat Ubuntu i s tím GRUB který se při startu spustí? Protože je tam automaticky nastavený že se má spustit Linux a ne Windows, tak aleposň řekněte jak to nastavit, aby se mi automaticky nespouštěl Linux...předem dík

faha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • http://www.pavouk.net
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2006, 13:29:56 »
Ahojky, doporucim ti toto, pokud mas XP, tak vem install CD nabootju z nej, spoust konzoli pro zotaveni, prihlas se k aktulani instalaci admin heslem, po zadani prikazu help se vypise hafo prikazu myslim, ze je to nejak fixmbr ci obdobne bootcfg, to ti odstrani GRUB a budes zase bootovat ciste do Win, ve Win si nainstaluj PQMagic a znic v nem partition linuxu, pokud mas Win98 je treba vzit disketu a resit do pres sys.com, co uz je problematictejsi, ale lze to.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2006, 13:36:28 »
No za prve si jeste rozmysli ten krok zustat only u windows, jinak odstraneni grubu uz se resilo zde
Citace
http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=1038
a zmena dafaultniho systemy u grubu provedes (no doufam ze zvladnes alespon spustit prikaz)
Citace
sudo gedit /boot/grub/menu.lst
a spusti se ti editace configuracniho souboru grubu (jinak misto gedit muzes pouzit jakykoliv jiny editor, to sudo je tam kuli tomu aby jsi mel prava na tu editaci a ta cesta je cesta k tomu souboru)
V tomto souboru najdes polozku
Citace
default 0
a tu nulu by jsi mel zmenit na cislo kolikate je polozka windows v seznamu -1(pocita se od nuly) a pak jen ulozit a rebootovat.

PS: jinak je i graficka nadstavba te editace nastaveni grubu ale ta nevim jestli je nainstalovana standartne jinak balicek je to "grubconf", ale to mi prijde zbytecne i pro zacatecnika

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2006, 10:19:59 »
Taky se primlouvam za prehodnoceno rozhodnuti o navratu na win.
Je to ze zacatku tezky, ale i kdyz clovek nevladne english (jako ja), najde se dost ochotnych lidi, kteri poradi v cestine :o)).
Jinak nesmis cekat, ze vse bude slapat hned, jak ma, je treba trocha trpelivosti.

Vojtin

  • Host
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2006, 20:40:03 »
Možná by stálo za to, napsat sem co ti na linuxu nejvíc vadí, co ti nejde, co nejvíc nechápeš, veřim že se někdo najde a problém odsrtaníte. Já jsem taky používal Windows, ale už asi rok jsem 99% času v Ubuntu, před tím jsem půl roku migroval mezi Linuxem a Windows.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2006, 21:07:45 »
Citace: Marvi
Sem uplná lama a tak radši zustanu u Windows.
Zdá se, že jste se odhodlal zkusit přední linuxovou distribuci Ubuntu a z nějakého důvodu Vám nevyhovuje. Pokud napíšete proč, existuje velká šance, že právě Vaše zkušenosti a připomínky pomohou vylepšit následující verze. Domnívám se, že velkou část věcí Vám pomůže objasnit i zdejší fórum či konference. Neváhejte se zeptat na cokoliv!

djdodo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2006, 02:27:09 »
ahoj,ja osobne potrebuju odisntalovat ubuntu,nebo alespon zmenit nastaveni grubu,protoze mi ubuntu na mem nb nefunguje a pri bootu musim hlidat,abych vybral v grubu win xp:(



Citace: Petr Tomeš
Citace: Marvi
Sem uplná lama a tak radši zustanu u Windows.
Zdá se, že jste se odhodlal zkusit přední linuxovou distribuci Ubuntu a z nějakého důvodu Vám nevyhovuje. Pokud napíšete proč, existuje velká šance, že právě Vaše zkušenosti a připomínky pomohou vylepšit následující verze. Domnívám se, že velkou část věcí Vám pomůže objasnit i zdejší fórum či konference. Neváhejte se zeptat na cokoliv!

snop

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2006, 11:07:49 »
musis se nabootovat z windows cd do repair konzole...to mas na zacatku instalece na vyber tusim se stlaca R a kdyz se dostanes do prikazove radky tak musis dat
Kód: [Vybrat]
fixmbr
fixboot
a grub uz se ti nezobrazi...ale je tam urcite riziko ze poskodis boot sektore mne se to jednou stalo...ale i tak jina moznost neexistuje :)
...........................--== sNop ==--............................
-- pgp - http://radeonvmod.ic.cz/keys/snop3.asc --
              AMD Sempron 2800+  1024MB RAM               ATI Radeon 9550        2x80GB HDD

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2006, 16:24:02 »
Je este moznost, spusti instalaciu win Xp az po cast kde sa oznacuje na aku particiu chces nainstalovat a tam zadaj tu na ktorej ho mas daj ok a bude sa pytat ci ju chces naformatovat ale ty daj ukoncit instalaciu.Pri vybere particie win na nej automaticky vytvoril MBR.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cowok

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2006, 00:41:52 »
No, ja mam podobny problem, jiz se asi tyden trapim se zprovoznenim wifi karty MSI PC54G3 na Ubuntu 6.10 Edgy. Nic. Tez scanner AstraSlim SE a webkamera (noname :-) nefunguje. Tusim, ze Ubuntu je fantasticky system, ale jaksi nemam znalosti na to, abych ho rozchodil. Takze tez zpet k woknum? Adresa je: cowok@email.cz, kdyby me nekdo dokazal pomoci tak, ze bych mohl zustat u Ubuntu

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2006, 07:05:38 »
Scanner AstraSlim jsem rozchodil. Návod je na abclinuxu.cz

Odpověď na mail nečekejte. Nikdo další by z odpovědi nic neměl. Můžete si dát "Přihlásit k odběru příspěvků v tomto tématu." na mail dole vlevo.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Cowok

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Odinstalace Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2006, 10:17:50 »
Diky moc za tip a odpoved, ale moc tomu nerozumim, nicmene zkusim. Mam jen nstalacni CD, tak tam snad firmware najdu. kde jinde? A co ten pristup na net? procetl jsem spoustu stranek, navodu, ale zni to vsechno hrozne slozite.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.