Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine  (Přečteno 1566 krát)

Rowero

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Wine
« kdy: 30 Ledna 2011, 09:24:16 »
Zdravím. Včere ve večerních hodinách jsem si nainstaloval Ubuntu 10.10 64bit. Našel jsem si program Wine, přes který údajně mohu instalovat aplikace z Windows. Tudíž jsem ho nainstaloval a jako první jsem si stáhl QIP. Klik jsem na ikonku staženého QIPu a ukázalo se mi tohle.

The file '/home/kurivojvysajbong/Plocha/infium9040pack.exe' is not marked as executable. 
If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. 
For more details, read about the executable bit.


Bohužel neumím anglicky, takže nevím co s tím.. byl by někdo ochotný mi poradit, jak přes Wine spouštět aplikace apod. Díky moc.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Wine
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2011, 09:26:25 »
Napřed jim musíte nastavit spustitelný příznak -- tj. pravý klik na exe soubor → vlastnosti → oprávnění → povolit spouštění souboru jako programu

http://wiki.ubuntu.cz/Spustiteln%C3%BD%20p%C5%99%C3%ADznak

Rowero

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wine
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2011, 09:36:20 »
Teď projíždím google a našel jsem něco jako Wine-Doors, tak se ho snažím najít a stáhnout, ale oficiální stránka nejde. Mohl by mi ho prosím vás někdo někam uploadnout (rapidshare, ulozto, share-rapid ...) nebo poslat funkční odkaz na stažení? Díky.

Rowero

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wine
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2011, 09:37:07 »
Napřed jim musíte nastavit spustitelný příznak -- tj. pravý klik na exe soubor → vlastnosti → oprávnění → povolit spouštění souboru jako programu

http://wiki.ubuntu.cz/Spustiteln%C3%BD%20p%C5%99%C3%ADznak

Díky moc. Už to jede.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Wine
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2011, 12:12:09 »
a nechces radsej vyskusat nativne linux aplikacie? lebo instalovat si ubuntu a potom dotoho natrepat cez wine vsetok soft z windowsu je prinajmensom dost chore..napr pre icq a dalsie im protokoli najdes hodne alternativ - pidgin, kopete, licq, empathy, ..
take rozcestniky s linux sw alternativami najdes napriklad na abclinuxu.cz alebo linuxsoft.cz popripade na dalsich portaloch zameranych na linux [a vacsinu z tych aplikacii potom instalujes jednoducho cez centrum softveru]
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Wine
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2011, 12:20:54 »
a nechces radsej vyskusat nativne linux aplikacie? lebo instalovat si ubuntu a potom dotoho natrepat cez wine vsetok soft z windowsu je prinajmensom dost chore..napr pre icq a dalsie im protokoli najdes hodne alternativ - pidgin, kopete, licq, empathy, ..
take rozcestniky s linux sw alternativami najdes napriklad na abclinuxu.cz alebo linuxsoft.cz popripade na dalsich portaloch zameranych na linux [a vacsinu z tych aplikacii potom instalujes jednoducho cez centrum softveru]

nejdřív vybýrej z linuxových programů až pak když snima nebudeš spokojený, emuluj win programy až jako poslední možnost.
Když budeš v linuxu spouštět jen win programy, ztratíš všechny výhody co ti linux nabízí.
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Wine
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2011, 12:21:40 »
Spomínané Empathy máš dokonca už v systéme.Pokial by ti ICQ nešlo cez Empathy tak skús Pidgin.Tam po vypnutí SSL by ICQ malo Šlapať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.