Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Live CD bez grafického prostředí  (Přečteno 1244 krát)

Royal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Live CD bez grafického prostředí
« kdy: 05 Února 2011, 18:55:11 »
Ahoj všem,

existuje něco jako Live CD Ubuntu bez grafického prostředí?
Často totiž potřebuju něco udělat z terminálu na Live CD a to se načítá strašně pomalu.

Díky

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2011, 20:43:54 »
Třeba Finnix nebo si můžeš za pár minut udělat vlastní v SUSE Studiu. Pokud to má bejt přímo Ubuntu tak na to jsou taky nástroje.

Royal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2011, 20:47:32 »
A jaké jsou ty nástroje, pokud chci přímo Ubuntu, prosím?

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2011, 12:01:49 »
pokud je to opravdu casto, tak by mozna stalo za to vytvorit live usb, nebo instalaci na usb - je to vyrazne rychlejsi (tedy pokud masina umi bootovat z usb).
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Royal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2011, 12:08:58 »
Jestli mašina umí bootovat z usb, nevím. Ještě jsem to nezkoušel, protože nemám flashku, která by to uměla.

Narazil jsem před chvílí na návod na wiki - Vytvoření vlastního LiveCD <http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD%20vlastn%C3%ADho%20LiveCD>.
Docela mě to zaujalo. Nedá se třeba takhle chrootem nějak odinstalovat Gnome, třeba příkazem "apt-get remove/autoremove/purge ubuntu-desktop"?
Nejsem teď v situaci, abych to mohl vyzkoušet.

Díky

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2011, 12:29:24 »
Prečo chceš zrovna Ubuntu? Čo ti prinesie ubuntu oproti iným distrám ako je napr. Arch Linux ak tam nebude DE?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Royal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2011, 12:31:24 »
Prečo chceš zrovna Ubuntu? Čo ti prinesie ubuntu oproti iným distrám ako je napr. Arch Linux ak tam nebude DE?
O tom jsem nepřemýšlel. Pokud se Ubuntu zas tolik od ostatních distribucí neliší, je mi to jedno.

treba knoppix: http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/

posledni je KNOPPIX_V6.4.4CD-2011-01-30-EN
Díky, už stahuju.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2011, 12:51:09 »
Jestli mašina umí bootovat z usb, nevím. Ještě jsem to nezkoušel, protože nemám flashku, která by to uměla.

Narazil jsem před chvílí na návod na wiki - Vytvoření vlastního LiveCD <http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD%20vlastn%C3%ADho%20LiveCD>.
Docela mě to zaujalo. Nedá se třeba takhle chrootem nějak odinstalovat Gnome, třeba příkazem "apt-get remove/autoremove/purge ubuntu-desktop"?
Nejsem teď v situaci, abych to mohl vyzkoušet.

Díky
Na upravu vlastniho cd je mozne pouzit uck (ubuntu customization kit). Mountovani obrazu, squashfs a rozbalovani se deje automaticky a muzes si pak vybrat, jestli upravis nainstalovane baliky v textovem rezimu nebo GUI (tam je na to obdoba synapticu).
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Royal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2011, 12:54:17 »
Jestli mašina umí bootovat z usb, nevím. Ještě jsem to nezkoušel, protože nemám flashku, která by to uměla.

Narazil jsem před chvílí na návod na wiki - Vytvoření vlastního LiveCD <http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD%20vlastn%C3%ADho%20LiveCD>.
Docela mě to zaujalo. Nedá se třeba takhle chrootem nějak odinstalovat Gnome, třeba příkazem "apt-get remove/autoremove/purge ubuntu-desktop"?
Nejsem teď v situaci, abych to mohl vyzkoušet.

Díky
Na upravu vlastniho cd je mozne pouzit uck (ubuntu customization kit). Mountovani obrazu, squashfs a rozbalovani se deje automaticky a muzes si pak vybrat, jestli upravis nainstalovane baliky v textovem rezimu nebo GUI (tam je na to obdoba synapticu).
Dobře, zkusím UCK. Díky.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Live CD bez grafického prostředí
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2011, 11:03:34 »
LiveCD nemá "Recovery mode", ale pokud editujete v Grubu řádku s parametrama, stačí zadat slovíčko "single" a měl by najet Shell. Jen teď nevím, jestli to je normální Shell, nebo omezený...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.