Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zpomalení torrentu  (Přečteno 1887 krát)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Zpomalení torrentu
« kdy: 05 Února 2011, 23:58:11 »
Zdravím..narazil jsem na menší problém..při stahování torrentu se mi občas stane, že při 99% se rychlost stahování strašně zpomalý(někdy i na 0.5 kB/s) dělá to jenom když už to je těsně před koncem..je to sice detail ale dokáže to naštvat..používám výchozí Transmission v ubuntu..neví někdo čím by to mohlo být?předem dík za rady  ;)
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Zpomalení torrentu
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2011, 00:25:24 »
taky se mi to občas stává, řekl bych, že to znamená "máš ratio 0.25, koukej ještě chvíli seedovat"
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: Zpomalení torrentu
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2011, 11:30:25 »
 ;D ;D to mě nenapadlo  :D
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Zpomalení torrentu
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2011, 14:36:42 »
mimochodem většinou mi pomůže stahování vypnout a zase zapnout, pak se to na ten závěr docela i rozjede.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Zpomalení torrentu
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2011, 15:18:45 »
Podle mně s tím ratio nemá co dělat. Problém bude v tom, že je "rozstahovaný" blok(y) dat, 1 blok je vždy asociován k jednomu uživateli, pokud jsou u torrentu nastavený velký bloky a uživatele dává málo tak to hold trvá dlouho. Díky tomu, že je navázaný spojení s tím uživatelem tak systém nemá potřebu hledat jiného uživatele pro ten konkrétní blok :-)

A jak donny píše, pokud torrent vypnu a znovu zapnu tak se všechny nedokončený bloky zahodi a je dost pravděpodobný, že to přidá jiného uživatele než toho pomalého.
jabber: etnyx@jabbim.cz

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Zpomalení torrentu
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2011, 16:02:24 »
Jo, to máš vlastně pravdu, nedávno jsem tohle řešil, když jsem stahoval torrent s 20 soubory a nastavil jsem jim prioritu popořadě (první stáhnout jako první atd.) a pak jsem zjistil, že je nejlepší ty ostatní soubory "vypnout(nestahovat)" a až po stažení jednoho zase jeden zapnout, protože si kolikrát přidají rychlejšího uživatele než ten prioritní soubor, a ten může mít potom klidně pět spojení, ale všechny můžou stát za prd. A více spojení na jeden blok se nevytvoří, protože už nemám volné sloty.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.